Konsultacja merytoryczna:

MeloxiMed

Lek MeloxiMed zawiera substancję meloksykam należącą do grupy tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Meloksykam stosowany jest w celu zmniejszenia stanu zapalnego i bólu stawów oraz mięśni.

Wskazania do stosowania leku MeloxiMed
Jako lek przeciwbólowy i przeciwzapalny stosowany w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów.Krótkotrwałe leczenie zaostrzeń choroby zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnego zapalenia stawów lub zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się lekarzem.

Jaki jest skład MeloxiMed, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest meloksykam. Każda tabletka zawiera 7,5 mg meloksykamu.

Pozostałe substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu, sodu cytrynian, krospowidon Typ A.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu MeloxiMed – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka

Stosowanie u dorosłych
Zalecana dawka to 1 tabletka (7,5 mg) na dobę. Nie należy przekraczać dawki 1 tabletki na dobę (7,5 mg). Leku nie wolno przyjmować dłużej niż przez 7 dni bez konsultacji z lekarzem. Lek należy przyjmować podczas posiłku p
popijając wodą lub innym napojem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Szczególne grupy pacjentów:
Pacjenci w podeszłym wieku oraz pacjenci ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych: Zalecana dawka to 1 tabletka na dobę.
Pacjenci z niewydolnością nerek: U pacjentów dializowanych z ciężką niewydolnością nerek nie należy stosować dawki większej niż 1 tabletka na dobę.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby: U pacjentów z łagodnym do umiarkowanego zaburzeniem czynności wątroby zmniejszenie dawki nie jest konieczne. U pacjentów z ciężkim zaburzeniem czynności wątroby stosowanie leku jest przeciwwskazane.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku MeloxiMed lub podejrzenia przedawkowania należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub udać się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego.

Objawy przedawkowania są zwykle ograniczone do osłabienia (uczucia braku energii), senności, nudności lub wymiotów, bólu w okolicy żołądka (w nadbrzuszu). Objawy te zazwyczaj ustępują po zaprzestaniu stosowania leku MeloxiMed. U pacjenta może wystąpić krwawienie z żołądka lub jelit (krwawienie z przewodu pokarmowego).

Ciężkie zatrucie może prowadzić do wystąpienia poważnych objawów niepożądanych: podwyższenia ciśnienia krwi (nadciśnienia), ostrej niewydolności nerek, zaburzeń czynności wątroby,
spłycenia oddechu lub zatrzymania oddechu (depresja oddechowa), utraty przytomności (śpiączka),
napadów padaczkowych (drgawki), zapaści krążenia krwi (zapaść sercowo-naczyniowa), zatrzymania
akcji serca, natychmiastowych reakcji uczuleniowych (nadwrażliwości), w tym omdlenia, duszności
lub reakcji skórnych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania MeloxiMed – czy mogę spożywać alkohol?

Lek przyjmuje się podczas posiłku, popijając wodą lub innym płynem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować MeloxiMed w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży

Ulotka MeloxiMed – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

MeloxiMed, 7,5 mg, tabletki (Meloxicamum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 147.55 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat MeloxiMed m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

MeloxiMed, 7,5 mg, tabletki (Meloxicamum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 251.10 KB

Cena - ile kosztuje MeloxiMed?

Cena MeloxiMed i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę MeloxiMed.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz MeloxiMed? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie PERFECT Plast Plaster Ginger Forte (Opakowanie: 50 )PERFECT Plast Plaster Ginger Forte (Opakowanie: 50 ) to plaster rozgrzewający przynoszący ulgę, do stosowania miejscowo przy zwiększonej aktywności fizycznej. Powoduje odprężenie i rozluźnienie mięśni. Działa do 12 godzin.

Efekt działania PERFECT Plast Plaster Ginger Forte (Opakowanie: 50 )Lek powoduje uczucie ciepła (za sprawą wyciągu z imbiru). Chroni jak opatrunek, a jednocześnie jest wsparciem dla…

129.60 

Basen Lavendel Seife Doktor Toeth (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.99 

GARDVIT A+E spray d/gardła d/dzieci/dorosłych (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.28 

Zastosowanie A-Derma Cytelium Spray pielęgnacyjny (Opakowanie: 100 ml)A-Derma Cytelium Spray pielęgnacyjny (Opakowanie: 100 ml) skutecznie pochłania wilgoć ze skóry ciała kojąc podrażnienia i zapewniając dodatkową ochronę. Odpowiedni dla niemowląt, dzieci jak również osób dorosłych. Praktyczna forma produktu sprawia, iż idealnie nadaje się on do zastosowania podczas podróży.
Efekt działania A-Derma Cytelium Spray pielęgnacyjny (Opakowanie: 100 ml)A-Derma…

35.95 

Zastosowanie BioGaia Gastrus o smaku mandarynkowym (Opakowanie: 30 )BioGaia Gastrus o smaku mandarynkowym (Opakowanie: 30 ) to suplement diety o smaku mandarynkowym zawierający opatentowane szczepy bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus reuteri Gastrus. Żywe kultury bakterii są istotnym elementem zrównoważonej diety. Obydwa szczepy bakterii L. reuteri Gastrus występują naturalnie w ludzkim organizmie i są w unikalny sposób przystosowane do bytowania w nim.

SkładSkładniki:

Substancja wypełniająca (izomalt)…

31.83 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief