Konsultacja merytoryczna:

Aglan

Aglan jest lekiem o silnym działaniu przeciwzapalnym, łagodzi ból i obniża zwiększoną temperaturę
ciała. Należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Substancją czynną jest meloksykam.

Aglan jest przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawowego zaostrzeń reumatoidalnego
zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa
(choroba Bechtereva) w przypadkach, w których podanie meloksykamu doustnie lub doodbytniczo nie jest możliwe.

Lek Aglan nie jest przeznaczony do stosowania u pacjentów w wieku poniżej 18 lat.

SKŁAD

Substancją czynną jest meloksykam w ilości 15 mg w jednej ampułce 1,5 ml.

Ponadto lek zawiera: megluminę, poloksamer 188, glicynę, sodu wodorotlenek, sodu chlorek, glikofurol, wodę do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Aglan – jak stosować ten lek?

Lek jest przeznaczony wyłącznie do podawania domięśniowego. Wstrzyknięcie może być wykonane wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Zazwyczaj stosowana dawka to jedna ampułka 15 mg raz na dobę.
U pacjentów, u których istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych leczenie należy rozpoczynać od dawki 7,5 mg na dobę.

DAWKA DOBOWA MELOKSYKAMU NIE POWINNA PRZEKRACZAĆ 15 mg.

Stosowanie postaci pozajelitowej powinno być zwykle ograniczone do jednej pojedynczej dawki rozpoczynającej leczenie. W uzasadnionych przypadkach maksymalny czas leczenia może wynosić 2 – 3 dni (np. jeśli podanie meloksykamu doustnie lub doodbytniczo nie jest możliwe).

Sposób podawania
Wstrzyknięcie powinno być wykonywane powoli i głęboko w część grzbietowo-pośladkową (górny zewnętrzny kwadrant pośladka) mięśnia pośladkowego przy ścisłym zachowaniu warunków aseptycznych. W przypadku wielokrotnego podawania należy podawać naprzemiennie w lewy i prawy pośladek. Przed wstrzyknięciem należy zawsze sprawdzić, czy igła nie znajduje się w żyle. W przypadku wystąpienia silnego bólu podczas wstrzyknięcia należy natychmiast przerwać podawanie leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawami przedawkowania są: letarg, senność, nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu.

Ciężkie zatrucie może prowadzić do nadciśnienia tętniczego, ciężkiej niewydolności nerek, zaburzenia
czynności wątroby, depresji oddechowej, śpiączki, drgawek i zapaści krążeniowej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aglan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aglan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Aglan nie wolno stosować w trzecim trymestrze ciąży.

W pierwszym i drugim trymestrze ciąży lek Aglan powinien być stosowany wyłącznie w przypadku
zdecydowanej konieczności.

Lek Aglan może zaburzać płodność u kobiet, z tego względu nie jest zalecane jego stosowanie przez
kobiety planujące ciążę. W przypadku kobiet mających trudności z zajściem w ciążę lub diagnozowanych z powodu niepłodności, należy rozważyć przerwanie leczenia meloksykamem.

W przypadku stosowania leku Aglan przez kobiety planujące ciążę lub w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, dawka leku powinna być jak najmniejsza, a czas leczenia jak najkrótszy.

Nie ma danych dotyczących przenikania meloksykamu do mleka kobiet karmiących piersią. Ze
względu na długi okres półtrwania stosowanie leku nie jest wskazane dla matek karmiących piersią.

Ulotka Aglan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Aglan 15 mg/1,5ml, roztwór do wstrzykiwań (Meloxicamum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 131 razy

Rozmiar plku 145.58 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aglan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Aglan 15 mg/1,5ml, roztwór do wstrzykiwań (Meloxicamum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 101 razy

Rozmiar plku 184.55 KB

Cena - ile kosztuje Aglan?

Cena Aglan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Aglan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Aglan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

15 komentarzy do “Aglan”

 1. Dzisiaj dostałam trzeci zastrzyk i ból nie słabnie.Natomiast czuje się jak bym miała kaca.Ból głowy ciężko oddychać a najważniejsze że noc z głowy zero spania co chwilę się budzę trzęsę się i nie umiem usnąć.Nie polecam

  Odpowiedz
 2. Wzięłam drugi zastrzyk na böl rwy kulszowej.Zero efektu za to kręci mi się w głowie słaba jestem i senna A böle nie ustąpił nawet na chwilę. Nie polecam☹

  Odpowiedz
 3. Wzięłam drugi zastrzyk na ból rwy kulszowej zero efektu dalej boli żadnej poprawy.Za to jestem słaba kręci mi się w głowie i jestem senna.Nie polecam?

  Odpowiedz
 4. Ja bralam rok temu zastrzyki na piekielny bol barku …po 3 zastrzykach przeszlo ,ale wzielam 5. W tym roku ten sam problem,jestem po 4 zastrzyku i boli nadal lecz nie tak mocno.

  Odpowiedz
 5. Lek ten spowodował u mnie okropny spadek ciśnienia. Potworny ból głowy i dretwienie kończyn górnych i dolnych.
  Aż strach brac następną dawkę

  Odpowiedz
 6. Dostałem drugi zastrzyk i zero pomocy tylko silny ból głowy. Nie wiem co robić brać dalej czy zgłosić się do lekarza

  Odpowiedz
 7. Jest lek przede wszystkim odziałaniu przeciwzapalnym. Działanie przeciwbólowe i inne jest nieco słabsze. A stan zapalny, nie ustąpi z dnia na dzień

  Odpowiedz
 8. Lek kompletna porażka zamiast pomóc jest coraz gorzej. Mama po podaniu zastrzyku cierpi jeszcze bardziej niż przed. …ból jest coraz większy. I coraz bardziej się nasila.

  .

  Odpowiedz
 9. Na bol pleców wogole nie pomaga za to doskonałe widzę skutki uboczne – duże nudności bole brzucha aż takie jak by skrety senność i ból głowy

  Odpowiedz
 10. Aglan to lek o ogromnych skutkach ubocznych. Po 3 dniach stosowania leków dostałem alergii i na jednym uchu pojawiły się pęcherze i blizny – laryngolog myślał na początku że to półpasiec uszny!!! Chciałem podkreślić że nigdy na inne leki nie maiłem najmniejszej alergii. Odradzam ten lek produkowany w Czechach.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Prenatal DUO Classic 30 tabletek + DHA 60 kapsułek (Opakowanie: 30 )Prenatal DUO Classic 30 tabletek + DHA 60 kapsułek (Opakowanie: 30 ) to suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Ma formułę podwójnych tabletek – z kwasami tłuszczowymi i witaminami. Preparat jest przeznaczony dla kobiet od 13. tygodnia ciąży do zakończenia procesu laktacji.
Efekt działania Prenatal DUO Classic 30 tabletek + DHA 60 kapsułek (Opakowanie: 30 )Prenatal DUO Classic 30 tabletek + DHA 60…

44.99 

Zastosowanie Regenerum regeneracyjne serum do paznokci w lakierze (Opakowanie: 8 ml)Regenerum regeneracyjne serum do paznokci w lakierze (Opakowanie: 8 ml) to regeneracyjne serum do paznokci w wygodnej formie lakieru, które wspomaga odbudowę i wzmocnienie płytki paznokcia.

Produkt może być stosowany w przypadku problemów z nadmierną kruchością, rozdwajaniem się płytki paznokcia, konieczności wzmocnienia paznokci przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Serum do paznokci w lakierze może być…

16.34 

Roche-posay Lipikar Lait Urea 5+ Lotion (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

66.99 

Zastosowanie Eubos balsam do ciała F saszetka uzupełniająca (Opakowanie: 400 ml)Eubos balsam do ciała F saszetka uzupełniająca (Opakowanie: 400 ml) to balsam stworzony pod kontrolą dermatologiczną i dopasowany do potrzeb wrażliwej skóry suchej. Pomaga zachować równowagę hydro-lipidową skóry. Zapewnia odpowiednie nawilżenie, skóra staje się gładka i elastyczna. Przy regularnym stosowaniu sprawia, że skóra jest bardziej miękka…

67.99 

Zastosowanie Elmex Sensitive Profesjonalny płyn do płukania (Opakowanie: 400 ml)Elmex Sensitive Profesjonalny płyn do płukania (Opakowanie: 400 ml) stanowi uzupełnienie codziennej ochrony i pielęgnacji odsłoniętych szyjek zębowych jak i zębów szczególnie wrażliwych. W połączeniu z odpowiednią pastą wspomaga proces zamykania otwartych kanalików zębiny i chroni przed rozwojem próchnicy.SkładElmex Sensitive Profesjonalny płyn…

45.97 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief