Konsultacja merytoryczna:

Meniserc

Meniserc zawiera betahistynę. Meniserc jest rodzajem leku o nazwie „analog histaminy”.

Meniserc jest stosowany w leczeniu choroby Meniere’a charakteryzującej się następującymi objawami:
– zawroty głowy (z nudnościami, wymiotami)
– postępująca utrata słuchu
– szumy uszne.

W objawowym leczeniu zawrotów głowy pochodzenia przedsionkowego.

Lek Meniserc działa poprzez poprawę przepływu krwi w uchu wewnętrznym. Powoduje to obniżenie zwiększonego ciśnienia.

Jaki jest skład Meniserc, jakie substancje zawiera?

• Substancją czynną leku jest 24 mg dichlorowodorku betahistyny.

• Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, kwas cytrynowy jednowodny, krzemionka koloidalna bezwodna, talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Meniserc – jak stosować ten lek?

Lek Meniserc należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

• Lekarz dostosuje dawkę w zależności od stanu pacjenta.
• Należy kontynuować przyjmowanie leku. Może być potrzebna pewna ilość czasu, aby lek zaczął działać.

Jak przyjmować lek
• Połknąć tabletkę i popić wodą.
• Można przyjmować tabletkę z jedzeniem lub bez jedzenia. Jednakże Meniserc może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe (wymienione w punkcie 4). Przyjmowanie leku z jedzeniem może pomóc zmniejszyć dolegliwości żołądkowe.

Ile leku przyjmować
Lek Meniserc jest dostępny w jednej mocy: 24 mg. Zwykle stosowana dawka to:
• Meniserc – jedna tabletka dwa razy na dobę.

W przypadku przyjmowania więcej niż jednej tabletki na dobę, należy rozłożyć zażywanie leku równomiernie w ciągu dnia, np. należy przyjmować jedną tabletkę rano i jedną wieczorem.
Należy starać się przyjmować tabletki o tej samej porze dnia. Zapewni to stałą ilość leku w organizmie. Przyjmowanie leku o tej samej porze pomoże również pamiętać, żeby go zażyć.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej dawki leku niż zalecono mogą wystąpić nudności, senność lub bóle brzucha. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Meniserc – czy mogę spożywać alkohol?

Można przyjmować Meniserc z jedzeniem lub bez jedzenia. Jednakże lek Meniserc może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe (wymienione w punkcie 4). Przyjmowanie leku Meniserc z jedzeniem może pomóc zmniejszyć dolegliwości żołądkowe.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Meniserc w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wiadomo czy lek Meniserc wpływa na płód:
• Należy przerwać przyjmowanie leku Meniserc i poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub podejrzewa ciążę.
• Nie należy przyjmować leku w przypadku ciąży, chyba że lekarz zadecyduje, że jest to konieczne.

Nie wiadomo czy lek Meniserc przenika do mleka kobiet karmiących:
• Nie należy karmić piersią w przypadku przyjmowania leku Meniserc, chyba że zezwoli na to lekarz.

Ulotka Meniserc – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Meniserc 24 mg, tabletki Betahistini dihydrochloridum

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 114.24 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Meniserc m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Meniserc 24 mg, tabletki Betahistini dihydrochloridum

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 121.90 KB

Cena - ile kosztuje Meniserc?

Cena Meniserc i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Meniserc.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Meniserc? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Witamina B12 tabletki do ssania (Opakowanie: 60 )Witamina B12 tabletki do ssania (Opakowanie: 60 ) jest suplementem diety zawierającym aż 10 mcg metylokobalaminy - aktywnej formy witaminy B12. Nie musi ona już być przekształcana w organizmie, co znacznie ułatwia jej przyswajanie. Suplement przeznaczony jest dla osób, których dieta jest uboga w ten związek (np. wegetarian) lub u których niedobór występuje na skutek przyjmowania niektó…

Zastosowanie Kneipp peeling kremowo-olejkowy (Opakowanie: 200 ml)Kneipp peeling kremowo-olejkowy (Opakowanie: 200 ml) sprawia, że skóra staje sie gładsza i przywraca jej promienny blask. Regularne stosowanie peelingu pozwala złuszczyć i usunąć martwy naskórek, wspierając tym samym procesy samoodnowy skóry.Efekt działania Kneipp peeling kremowo-olejkowy (Opakowanie: 200 ml)Unikalna kombinacja drobnych kryształów cukru i bogatego kremu olejkowego pozwala skórze zabłysnąć w nowym świetle!

Kremowy…

Zastosowanie Perio Aid Active Control płyn do płukania jamy ustnej (Opakowanie: 500 ml)Perio Aid Active Control płyn do płukania jamy ustnej (Opakowanie: 500 ml) to płyn do płukania jamy ustnej dla osób cierpiących na nadmierne osadzanie się płytki nazębnej. Kosmetyk wspiera higienę jamy ustnej i zębów. Zapewnia długotrwałe odświeżenie oraz chroni przed pojawieniem się pró…

Zastosowanie Trivagin kapsułki (Opakowanie: 20 )Trivagin kapsułki (Opakowanie: 20 ) to suplement diety przeznaczony dla kobiet z bakteriami kwasu mlekowego. Wspomaga utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej pochwy i zapobiega infekcjom. Wspiera leczenie zakażeń bakteryjnych i grzybiczych, minimalizuje nieprzyjemne dolegliwości.Efekt działania Trivagin kapsułki (Opakowanie: 20 )Produkt zawiera cztery szczepy bakterii kwasu mlekowego, które występują naturalnie w układzie trawiennym, moczowym i układzie rodnym u kobiet…

Zastosowanie Askina 10x10 cm kompres z gazy niejałowy (Opakowanie: 100 szt.)Skaleczyłeś się? Zraniłeś? potrzebujesz opatrunku? Szybko sięgnij po Askina 10x10 cm kompres z gazy niejałowy (Opakowanie: 100 szt.), który uratuje Cię w kryzysowej sytuacji. Pamiętaj, że skaleczenie czy zranienie to nie żarty i należy szybko oczyścić powstałą ranę oraz zrobić opatrunek. Askina 10x10 cm kompres z gazy niejałowy (Opakowanie: 100 szt.) moż…