Konsultacja merytoryczna:

Melisana Klosterfrau Plus

Melisana Klosterfrau Plus jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym przeznaczonym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Produkt leczniczy Melisana Klosterfrau Plus jest stosowany tradycyjnie w następujących wskazaniach:

Doustnie:
w stanach złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym z objawami nadmiernej wrażliwości na zmiany pogody, w celu ułatwienia zasypiania, w zaburzeniach czynności żołądka i jelit na tle
nerwowym (wzdęcia, bóle brzucha), wspomagająco jako produkt leczniczy zmniejszający odczuwanie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie.

Miejscowo na skórę:
do wcierania w skórę w mniej nasilonych nerwobólach i powysiłkowych bólach mięśni.

Jaki jest skład Melisana Klosterfrau Plus, jakie substancje zawiera?

100 ml zawiera 65 mg olejków lotnych z wymienionych surowców w 66,8 % (V/V) etanolu.

536 mg liści melisy (Melissa officinalis L.)
714 mg kłącza omanu (Inula helenium L.)
714 mg korzenia arcydzięgla (Angelica archangelica L.)
714 mg kłącza imbiru (Zingiber officinale Roscoe)
285 mg kwiatów goździków (Syzygium aromaticum (L.) Merr. et L.M. Perry)
285 mg kłącza galangi (Alpinia officinarum Hance)
71 mg owoców pieprzu czarnego (Piper nigrum L.)
714 mg korzenia goryczki (Gentiana lutea L.)
71 mg nasion muszkatołowca (Myristica fragrans Houtt.)
714 mg owocni pomarańczy (Citrus aurantium L. ssp. aurantium)
321 mg kory cynamonowca (Cinnamomum verum J.Presl)
36 mg kwiatów cynamonowca (Cinnamomum cassia (L.) J. Presl)
10 mg nasion kardamonu (Elettaria cardamomum (L.) Maton)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Melisana Klosterfrau Plus – jak stosować ten lek?

Dorośli

Stosowanie doustne:
Jednorazowo 5 – 10 ml (1-2 łyżeczki do herbaty) raz do trzech razy dziennie, do najwyżej 25 ml (5 łyżeczek do herbaty) na dobę.

Lek Melisana Klosterfrau Plus należy rozcieńczyć przynajmniej w podwójnej ilości płynu (najlepiej wody) lub rozprowadzić na kromce chleba. Nie należy stosować na czczo. Podczas długotrwałego stosowania leku Melisana Klosterfrau Plus należy unikać dodatkowego spożywania alkoholu.

Stosowanie miejscowo na skórę:
O ile lekarz nie zalecił inaczej, lek Melisana Klosterfrau Plus należy stosować w postaci nierozcieńczonej lub rozcieńczonej podwójną ilością wody na bolące miejsca.

Należy stosować wyłącznie na zdrową skórę.
Jeżeli po 5-7 dniach nie nastąpiła poprawa, należy rozważyć zastosowanie innego produktu leczniczego lub zmianę metody terapii.

Dzieci i młodzież
Nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży z uwagi na zawartość alkoholu oraz niewystarczające doświadczenie dotyczące stosowania w tych grupach wiekowych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Po przedawkowaniu leku Melisana Klosterfrau Plus nie można prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku powoduje ograniczenie zdolności psychofizycznych do prowadzenia pojazdu a ilość alkoholu w organizmie może być wykryta przez urządzenia służące do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi. W przypadku znacznego przedawkowania stosuje się leczenie objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Melisana Klosterfrau Plus – czy mogę spożywać alkohol?

W przypadku stosowania doustnego, nie należy stosować leku Melisana Klosterfrau Plus na czczo.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Melisana Klosterfrau Plus w okresie ciąży i karmienia piersią?

Z uwagi na zawartość alkoholu, nie należy stosować leku Melisana Klosterfrau Plus w okresie ciąży i karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Melisana Klosterfrau Plus wywiera niewielki lub umiarkowany wpływ upośledzający zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Po przyjęciu dawki jednorazowej leku osoby dorosłe powinny powstrzymać się przynajmniej przez godzinę przed prowadzeniem pojazdów albo nie przyjmować leku Melisana Klosterfrau Plus przed planowanym kierowaniem pojazdów.

Ulotka Melisana Klosterfrau Plus – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Melisana Klosterfrau Plus płyn doustny, płyn na skórę

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 175.00 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Melisana Klosterfrau Plus m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Melisana Klosterfrau Plus płyn doustny, płyn na skórę

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 177.38 KB

Cena - ile kosztuje Melisana Klosterfrau Plus?

Cena Melisana Klosterfrau Plus i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Melisana Klosterfrau Plus.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Melisana Klosterfrau Plus? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Traumon żel (Opakowanie: 50 g)Traumon żel (Opakowanie: 50 g) to żel na urazy i obrzęki o działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym. Może być stosowany w przypadku stłuczeń, skręceń stawów, bólu mięśni czy chorób zwyrodnieniowych i reumatyzmu.

Żel Traumon hamuje procesy zapalne i zmniejsza obrzęk. Forma żelu do smarowania umożliwia dotarcie leku bezpośrednio tam, gdzie jest on niezbędny…

24.47 

Zastosowanie Kneipp krem do twarzy na noc wiesiołek + 5% mocznik (Opakowanie: 50 ml)Kneipp krem do twarzy na noc wiesiołek + 5% mocznik (Opakowanie: 50 ml) to krem pielęgnacyjny dla skóry bardzo suchej i podrażnionej, zawierający olej z wiesiołka oraz mocznik w stężeniu 5%.

Łagodzi stany zapalne, zmniejsza uczucie dyskomfortu i napięcia. Dostarcza niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wspomagają walkę z neurodermią.
Efekt…

37.99 

Zastosowanie Plantur 21 Nutri Eliksir kofeinowy (Opakowanie: 200 ml)Plantur 21 Nutri Eliksir kofeinowy (Opakowanie: 200 ml) zapewnia intensywną kurację chroniącą przed przedwczesnym wypadaniem włosów oraz wzmacnia strukturę włosa poprzez dostarczenie cennych składników aktywnych.
Plantur 21 Nutri Eliksir kofeinowy (Opakowanie: 200 ml) został opracowany dla codziennej pielęgnacji, przeciwdziałając
przedwczesnemu wypadaniu włosów
nadmiernemu, przewlekłemu wypadaniu włosów
zaburzeniom prawidłowego wzrostu włosa
łysieniu…

44.99 

Zastosowanie Beppy Comfort Classic tampony (Opakowanie: 8 szt.)Beppy Comfort Classic tampony (Opakowanie: 8 szt.) to wysokiej jakości produkt, który zapewni Ci maksymalna ochronę i wygodę podczas menstruacji. Nie musisz już rezygnować ze stosunku podczas miesiączki! Tampon znajduje się możliwie najbliżej szyjki macicy, co stanowi gwarancję higienicznego i bezpiecznego stosunku płciowego. Długość prezentowanych produktów, to 30mm. Beppy Comfort Classic tampony (Opakowanie: 8 szt.) zostało…

39.99 

Hascosept (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

15.73 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief