Konsultacja merytoryczna:

Magnesium Asparticum Filofarm

Wchodzący w skład leku magnez pełni wiele funkcji metabolicznych w komórkach organizmu człowieka. Jest aktywatorem wielu enzymów, pośredniczy w wytwarzaniu i transporcie energii w organizmie. Jest niezbędny w czynności mięśnia sercowego, układu nerwowego, mięśniówki gładkiej naczyń oraz mięśni prążkowanych. Niedobór magnezu zwiększa ryzyko choroby wieńcowej, zawału serca i zaburzeń rytmu serca. Objawami niedoboru magnezu są: nadpobudliwość, trudności koncentracji, zwiększona podatność na stres, zaburzenia pracy mięśni szkieletowych (drżenia).

Wskazania do stosowania
Lek Magnesium asparticum Filofarm stosuje się w niedoborach magnezu.

Jaki jest skład Magnesium Asparticum Filofarm, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku są jony magnezu (w postaci magnezu wodoroasparaginianu).

1 tabletka zawiera 40 mg jonów magnezu.

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, sacharoza, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Magnesium Asparticum Filofarm – jak stosować ten lek?

Lek należy przyjmować doustnie, po posiłku, popijając wodą.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
– leczniczo:
zwykle stosuje się 1 lub 2 tabletki 2 lub 3 razy na dobę tj. 80 mg do 240 mg magnezu/ dobę (3,3 mmol do 9,9 mmol)
– profilaktycznie, w uzasadnionych przypadkach: zwykle stosuje się 1 lub 2 tabletki 2 razy dobę tj. 80 mg do 160 mg magnezu/ dobę (3,3 mmol do 6,6 mmol)

Dzieci od 4 do 12 lat:
odpowiednio do stwierdzonych niedoborów magnezu, wieku i masy ciała dziecka:
zwykle stosuje się 1 lub 2 tabletki 2 razy dobę
tj. 80 mg do 160 mg magnezu/ dobę (3,3, mmol do 6,6 mmol)

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby
Stosowanie leku Magnesium asparticum Filofarm u pacjentów z niewydolnością nerek jest przeciwwskazane.

Pacjenci w podeszłym wieku
Nie ma konieczności zmiany sposobu podawania i dawkowania leku u pacjentów w podeszłym wieku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy przedawkowania: biegunka, nudności, zaburzenia pracy serca (zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo – komorowego).

Leczenie: objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Magnesium Asparticum Filofarm – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Magnesium Asparticum Filofarm w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Magnesium Asparticum Filofarm – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

MAGNESIUM ASPARTICUM FILOFARM 40 mg jonów magnezu; tabletki (Magnesii hydroaspartas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 209.88 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Magnesium Asparticum Filofarm m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

MAGNESIUM ASPARTICUM FILOFARM 40 mg jonów magnezu; tabletki (Magnesii hydroaspartas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 214.68 KB

Cena - ile kosztuje Magnesium Asparticum Filofarm?

Cena Magnesium Asparticum Filofarm i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Magnesium Asparticum Filofarm.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Magnesium Asparticum Filofarm? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie FARMONA JANTAR Szampon z wyciągiem z bursztynu do włosów zniszczonych (Opakowanie: 330 ml)FARMONA JANTAR Szampon z wyciągiem z bursztynu do włosów zniszczonych (Opakowanie: 330 ml) to szampon przeznaczony dla włosów zniszczonych i osłabionych. Specjalistyczna formuła produktu oparta na wyciągu z bursztynu wspomaga utrzymanie zdrowych i mocnych włosów przez długi czas.
Preparat przeznaczony jest dla osób…

Zastosowanie EMOLIUM DIABETIX Regenerujący Krem do stóp (Opakowanie: 100 ml)EMOLIUM DIABETIX Regenerujący Krem do stóp (Opakowanie: 100 ml) to regenerujący krem do pielęgnacji stóp przeznaczony do skóry bardzo suchej i wrażliwej. Preparat może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci od 3. roku życia.
Produkt przeznaczony jest dla osób borykających się z częstym pękaniem naskórka w…

Zastosowanie Nicorette Classic Gum guma do żucia (Opakowanie: 105 )Nicorette Classic Gum guma do żucia (Opakowanie: 105 ) to produkt leczniczy wspomagający walkę z uzależnieniem od nikotyny. Dostarcza do organizmu substancję bez konieczności sięgnięcia po papierosa. Minimalizuje nieprzyjemne dolegliwości odstawienia.Efekt działania Nicorette Classic Gum guma do żucia (Opakowanie: 105 )Produkt ma postać gumy do żucia, dzięki czemu nikotyna jest dostarczana do organizmu poprzez błony ś…

Zastosowanie Durex Play Perfect Glide, żel intymny (Opakowanie: 50 ml)Durex Play Perfect Glide, żel intymny (Opakowanie: 50 ml) pozwala wyciągnąć wszystko co najlepsze z chwil erotycznego zbliżenia. Jako skuteczny i niezawodny lubrykant Durex Play Perfect Glide, żel intymny (Opakowanie: 50 ml) zapobiega nieprzyjemnym tarciom stref erogennych – a w konsekwencji nie dopuszcza do powstawania w nich bólu, czy dyskomfortu.
#p_namel; pozwoli utrzymać życie erotyczne na odpowiednio wysokim poziomie, a…

Zastosowanie Help4skin kurzajki i brodawki (Opakowanie: 50 ml)Help4skin kurzajki i brodawki (Opakowanie: 50 ml) to wyrób medyczny przeznaczony do usuwania brodawek i kurzajek metodą wymrażania. Jest bezpieczny w stosowaniu i daje natychmiastowy efekt, pozwalając usunąć kurzajkę wraz z korzeniem. Produkt może być stosowany u dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia.
Efekt działania Help4skin kurzajki i brodawki (Opakowanie: 50 ml)Help4skin kurzajki…