Maxon Active

Maxon active

MAXON ACTIVE zawiera substancję czynną – syldenafil, który należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego.

MAXON ACTIVE pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego. Lek MAXON ACTIVE jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji. Jest to niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Jaki jest skład Maxon Active, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest syldenafil. Każda tabletka zawiera 25 mg syldenafilu (w postaci syldenafilu cytrynianu).

Pozostałe składniki leku to:

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, hydroksypropyloceluloza, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Skład otoczki: Opadry II 31F58914 white: hypromeloza 15cP, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 4000, sodu cytrynian dwuwodny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Maxon Active – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zalecana dawka leku to 25 mg. Lekarz po konsultacji może zalecić inny sposób dawkowania.

Leku MAXON ACTIVE nie należy stosować częściej niż raz na dobę.
Nie należy przyjmować tabletek powlekanych MAXON ACTIVE jednocześnie z tabletkami VIAGRA ulegającymi rozpadowi w jamie ustnej.

Lek MAXON ACTIVE powinien być przyjęty na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek MAXON ACTIVE umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas, po którym występuje działanie leku jest różny u różnych pacjentów, zwykle wynosi od pół godziny do jednej godziny. Działanie może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zażyciu leku nie dochodzi do erekcji lub, gdy
czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

Nie należy zażywać większej liczby tabletek niż wskazano w ulotce dla pacjenta.
Należy skontaktować się z lekarzem w przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż zalecono.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Maxon Active – czy mogę spożywać alkohol?

Lek może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego. Chociaż przyjmowanie leku w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Maxon Active w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek MAXON ACTIVE nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Ulotka Maxon Active – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

MAXON ACTIVE, 25 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Maxon Active m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

MAXON ACTIVE, 25 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Maxon Active - forum pacjentów

Stosujesz Maxon Active? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

12 komentarzy do wpisu „Maxon Active”

 1. Działa i jest bez recepty. Cena też przyzwoita. Miałem problem z utrzymaniem erekcji. Po maxon ten problem nie występuje, a nawet jak nie zażyję, to pojawia się nie tak często. Znaczy się jest jakiś postęp.

  Odpowiedz
 2. W jakiś sposób maxon mnie uratował. Jestem po czterdziestce, w dobrej kondycji, ale akurat z seksem problem, bo coś zaczęło szwankować. Duże zmartwienie dla mnie i przecież nie tylko. Na szczęście maxon wybawił mnie od problemu z erekcją.

  Odpowiedz
 3. Dla mnie numer jeden, a miałem problem w stylu toczącej się kuli sniegowej. Problem z erekcją potęgowal stres, a stres chyba głównie wpływał na to, że mi nie stawał. Maxon active pomógł, pomogła także zmiana rutyny – min zastosowanie różnych olejków do masażu.

  Odpowiedz
 4. ok, jakkolwiek to zabrzmi, ale maxon uratował mi małżeństwo, bo był okres, że seks totalnie się posypał, miałem problem z utrzymaniem erekcji, kilka minut i to wszystko, żona zła i zawiedizona, ja wściekły… coś strasznego. biorę okazyjnie ale świetnie działa, właśnie działą też na takie poczucie pewności siebie a myślę, że to również odgrywa dużą rolę.

  Odpowiedz
 5. u mnie Maxon jest bardzo dobrym rozwiazaniem, wczesniej miałem spore problemy przed dłużsy czas i stopniowo coraz bardziej było mi wstyd i problem z dziewczyną większy miałem, w aptece raz podpytałem, kupiłem wziałem tabletkę i było dobrze, teraz co jakis czas biorę jedną tabletkę i już się nie stresuje ze mi nie stanie i znowu zacznie sie to samo

  Odpowiedz
 6. to może i dlatego mój mąż też ostatnio nie bardzo ma ochotę. Faktycznie te ostatnie miesiące jest dosłownie kłębkiem nerwów, a ja myślałam, że to ja jestem tym problemem i nic sie w ogóle nie odzywałam. W takim razie muszę z nim w jakiś delikatny sposób porozmawiać i podpowiedzieć mu o tym maxonie. Może i nam sie uda.

  Odpowiedz
 7. Kupiłam to ostatnio mojemu mężowi, bo miałam już dość wymówek, że nie ma ochoty na seks. A przecież wiem, że ostatnio ma w pracy urwanie głowy, a kiedy się stresuje, to ciężko u niego o porządną erekcję. Tabletki działają.

  Odpowiedz
 8. Może mówienie, że te tabletki uratowały moje małżeństwo to za dużo, ale rzeczywiście od jakiegoś czasu mieliśmy duże problemy z seksem. Praca, przemęczenie i palenie fajek sprawiły, że nawet jeśli byłem podniecony to nie potrafiłem zaspokoić żony. Wstydziłem się iść do lekarza, więc maxon bez recepty był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Działa tak, że czuję się jakbym miał znów 30 lat!

  Odpowiedz
 9. Muszę wiedzieć czy nie ma po maxonie jakichś skutków ubocznych bo byłby dla mnie nadzieją i alternatywą dla viagry. Niestety po niej dostaję migren a nawet jeśli jest skuteczna, to trudno ale muszę z niej zrezygnować dla własnego komfortu, więc jeśli wiecie czy maxon nie ma skutków to dajcie znac dzięki

  Odpowiedz
  • Właśnie nie ma skutków ubocznych! to jest w nim najlepsze. Szczerze mówiąc, to nawet nie wiedziałem, że po viagrze takie występują. ale maxon zupełnie jest spoko. Bardzo fajnie działa już po godzinie, a przy moich zaburzeniach to naprawdę wynik roku!

   Odpowiedz
  • U mnie tez żadne skutki uboczne nie wystąpiły, żadnej migreny nie miałem a sam maxon działa bardzo szybko wiec gdyby cos było biegał to bym zauważył

   Odpowiedz
 10. Stosowałem i jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się na lek a nie żadne suplementy. Mam trochę słabą kondycję fizyczną i co tu kryć, odżywiać też się jakoś zdrowo nie odżywiam, więc i libido nie było na najwyższym poziomie. Nie przeszkadzało mi to bo byłem sam, ale poznałem niedawno fantastyczną dziewczynę i nie chciałem tego zepsuć już w przedbiegach. Wiedziałem, że naszej pierwszej wspólnej nocy mogę coś zawalić, więc wolałem wziąć maxon. Myślę, że wypadłem rewelacyjnie :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz