Maść majerankowa APTEO MED

Maść majerankowa APTEO MED to preparat w postaci maści, który zawiera ekstrakt z ziela majeranku. Maść ta jest stosowana pomocniczo w stanach zapalnych błony śluzowej nosa, wykazując słabe działanie przeciwbakteryjne. Produkt jest dostępny bez recepty i może być stosowany u dzieci powyżej 1. roku życia, młodzieży oraz dorosłych. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Maść majerankowa APTEO MED. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Maść majerankowa APTEO MED i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Maść majerankowa APTEO MED jest stosowany jako środek o słabym działaniu przeciwbakteryjnym. Lek jest używany pomocniczo w stanach zapalnych błony śluzowej nosa (katar).

Kategorie powiązane:
Katar, Leki na przeziębienie i grypę, Przeziębienie w ciąży,

Reklama

Jaki jest skład Maść majerankowa APTEO MED, jakie substancje zawiera?

100 g maści zawiera substancję czynną: 100 g wyciągu z ziela majeranku (Majoranae herbae extractum) 100g/100g.

Pozostałe składniki: ekstrahent etanol 96% (V/V), wazelina biała.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Maść majerankowa APTEO MED – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
Podanie na skórę.

Zalecana dawka to:
Dorośli, dzieci powyżej 1 roku życia: niewielką ilość maści rozsmarowywać wokół nozdrzy 2-4 razy na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek może być stosowany u dzieci od 1 roku życia.

Czas stosowania
Jeśli w trakcie stosowania produktu leczniczego objawy utrzymują się dłużej niż 1 tydzień, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Maść majerankowa APTEO MED – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Maść majerankowa APTEO MED w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych, stosowanie leku podczas ciąży i laktacji nie jest zalecane.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Brak danych dotyczących wpływu na pacjentki w ciąży i karmiące piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Maść majerankowa APTEO MED

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Ulotka Maść majerankowa APTEO MED – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Brak charakterystyki produktu leczniczego.

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Maść majerankowa APTEO MED w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Maść majerankowa APTEO MED

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Maść majerankowa APTEO MED? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Maść majerankowa APTEO MED. Podziel się doświadczeniami na forum.