Konsultacja merytoryczna:

Gemcitabine Strides

Gemcitabine Strides zawiera substancję czynną gemcytabinę.

Gemcytabina należy do grupy leków cytotoksycznych. Ich działanie polega na niszczeniu dzielących się komórek, w tym również komórek nowotworowych.

Gemcitabine Strides można stosować pojedynczo lub jednocześnie z innymi lekami przeciwnowotworowymi, w zależności od rodzaju nowotworu.

Gemcitabine Strides stosuje się w leczeniu następujących typów nowotworów: • w monoterapii lub w skojarzeniu z cisplatyną w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuc, • w leczeniu raka trzustki, • w skojarzeniu z paklitakselem w leczeniu raka piersi, • w skojarzeniu z karboplatyną w leczeniu raka jajnika, • w skojarzeniu z cisplatyną w leczeniu raka pęcherza.

Jaki jest skład Gemcitabine Strides, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest gemcytabina.
1 ml zawiera chlorowodorek gemcytabiny w ilości odpowiadającej 10 mg gemcytabiny.

Każda fiolka 20 ml zawiera 200 mg gemcytabiny (w postaci chlorowodorku).
Każda fiolka 100 ml zawiera 1000 mg gemcytabiny (w postaci chlorowodorku).

Pozostałe składniki to sodu octan bezwodny, kwas solny stężony, sodu wodorotlenek i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Gemcitabine Strides – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowania dawka leku Gemcitabine Strides to 1000-1250 mg leku na każdy metr kwadratowy powierzchni ciała pacjenta.

Powierzchnię ciała oblicza się na podstawie pomiaru wzrostu i masy ciała pacjenta. Dawkę leku ustala się w zależności od obliczonej w ten sposób powierzchni ciała. Możliwa jest zmiana dawki lub opóźnienie leczenia w zależności od wyników badania krwi i ogólnego stanu pacjenta.

Częstość infuzji leku Gemcitabine Strides zależy od typu nowotworu, z powodu którego pacjent jest leczony.

Lek Gemcitabine Strides zawsze podaje się w infuzji dożylnej. Infuzja trwa około 30 minut.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gemcitabine Strides – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Gemcitabine Strides w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Należy unikać stosowania leku Gemcitabine Strides w okresie ciąży. Lekarz omówi z pacjentką potencjalne zagrożenia wiążące się ze stosowaniem tego leku w okresie ciąży.
Kobiety karmiące piersią powinny poinformować o tym lekarza. Podczas stosowania leku Gemcitabine Strides należy zaprzestać karmienia piersią.
Zaleca się, aby mężczyźni nie starali się o dziecko podczas stosowania leku Gemcitabine Strides i przez okres do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia. Mężczyźni powinni zwrócić się o radę do lekarza lub farmaceuty, jeżeli w okresie leczenia lub w ciągu 6 miesięcy po zakończeniu leczenia chcą mieć dziecko. Przed rozpoczęciem stosowania leku pacjenci mogą zwrócić się o poradę do instytucji zajmującej się przechowywaniem nasienia.

Ulotka Gemcitabine Strides – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Gemcitabine Strides, 10 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Gemcitabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 110.45 KB


Gemcitabine Strides, 38 mg/ml, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Gemcitabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 118.15 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Gemcitabine Strides m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Gemcitabine Strides, 10 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Gemcitabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 151.76 KB


Gemcitabine Strides, 38 mg/ml, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Gemcitabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 172.07 KB

Cena - ile kosztuje Gemcitabine Strides?

Cena Gemcitabine Strides i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Gemcitabine Strides.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Gemcitabine Strides? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz