Galpent

Galpent to lek z grupy azotanów, który jest stosowany w celu rozszerzenia naczyń krwionośnych. Jest przepisywany w leczeniu stabilnej choroby niedokrwiennej serca. Leku tego nie należy stosować w przypadku ostrego bólu wieńcowego. Galpent jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Galpent zawiera pentaerytrytylu tetraazotan, który jest azotanem organicznym stosowanym w stabilnej chorobie niedokrwiennej serca.

Skład

1 tabletka zawiera substancję czynną pentaerytrytylu tetraazotan 100 mg (w postaci rozcierki laktozowej 33,3%) oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, sacharoza, talk, żelatyna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Lek Galpent należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Lek do stosowania doustnego. U dorosłych zaleca się stosowanie dawki 100 mg 1 raz na dobę – rano lub wieczorem. U niektórych pacjentów może być wskazane zwiększenie dawki do 2 razy na dobę po 100 mg.

Zaleca się przyjmowanie leku co najmniej pół godziny przed jedzeniem lub 1 godz. pojedzeniu. Należy unikać nagłego odstawienia leku (poza występującym bardzo rzadko uczuleniem). W razie konieczności odstawienia leku, lekarz będzie stopniowo zmniejszał dawki.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Jedzenie i picie (alkohol)

Ponieważ wchłanianie leku i jego czynnych metabolitów zmniejsza się w obecności pokarmu w jelitach, zaleca się przyjmowanie leku co najmniej pół godziny przed jedzeniem lub 1 godzinę po jedzeniu.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie zaleca się stosować leku u kobiet w ciąży.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie zaleca się stosować leku u kobiet karmiących piersią.

Ulotka Galpent

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Galpent (forum)

Stosujesz Galpent? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Galpent. Podziel się doświadczeniami na forum.