Gefitinib MylanJak działa i kiedy stosujemy Gefitinib Mylan?

Lek Gefitinib Mylan zawiera jako substancję czynną gefitynib, który hamuje aktywność białka tzw. receptora naskórkowego czynnika wzrostu (ang. epidermal growth factor receptor, EGFR). Białko to wpływa na wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych.

Lek Gefitinib Mylan stosowany jest w leczeniu dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuc. Ten rodzaj złośliwego nowotworu wywodzi się z komórek płuc.

Jaki jest skład Gefitinib Mylan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest gefitynib. Jedna tabletka powlekana zawiera 250 mg gefitynibu.

Pozostałe składniki rdzenia tabletki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna (101), krospowidon (typu A), powidon (K30), sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian. Powłoka tabletki zawiera: alkohol poliwinylowy (E 1203), makrogol 4000 (E 1521), talk (E 553b), tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Gefitinib Mylan – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

• Zalecana dawka to jedna tabletka (250 mg) dziennie.
• Lek należy przyjmować codziennie, mniej więcej o tej samej porze.
• Nie należy stosować leków zobojętniających (zmniejszających kwaśność soku żołądkowego) 2 godziny przed i 1 godzinę po przyjęciu leku Gefitinib Mylan.

W razie trudności z połykaniem tabletkę można rozpuścić w połowie szklanki niegazowanej wody. Nie należy używać żadnych innych płynów. Nie należy kruszyć tabletki. Płyn należy mieszać, aż tabletka rozpuści się. Może to trwać do 20 minut. Płyn należy wypić zaraz po przygotowaniu. Aby mieć pewność, że przyjęto cały lek, należy ponownie napełnić szklankę wodą do połowy i wypić to.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjął więcej tabletek niż powinien, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gefitinib Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletkę można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Gefitinib Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Zaleca się, aby pacjentka unikała zajścia w ciążę w trakcie leczenia, ponieważ lek Gefitinib Mylan może być szkodliwy dla dziecka.

Nie należy stosować leku Gefitinib Mylan w okresie karmienia piersią ze względu na bezpieczeństwo dziecka.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jeśli podczas przyjmowania tego leku wystąpi uczucie osłabienia, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn lub posługiwania się narzędziami.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Gefitinib Mylan i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Gefitinib Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Gefitinib Mylan. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

GEFITINIB MYLAN, 250 mg, tabletki powlekane (gefitynib)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Gefitinib Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

GEFITINIB MYLAN, 250 mg, tabletki powlekane (gefitynib)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Gefitinib Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 1000 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.