GEFITINIB MYLAN

CO TO JEST I JAK DZIAŁA GEFITINIB MYLAN? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Gefitinib Mylan zawiera jako substancję czynną gefitynib, który hamuje aktywność białka tzw. receptora naskórkowego czynnika wzrostu (ang. epidermal growth factor receptor, EGFR). Białko to wpływa na wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych.

Lek Gefitinib Mylan stosowany jest w leczeniu dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuc. Ten rodzaj złośliwego nowotworu wywodzi się z komórek płuc.

SKŁAD GEFITINIB MYLAN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest gefitynib. Jedna tabletka powlekana zawiera 250 mg gefitynibu.

Pozostałe składniki rdzenia tabletki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna (101), krospowidon (typu A), powidon (K30), sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian. Powłoka tabletki zawiera: alkohol poliwinylowy (E 1203), makrogol 4000 (E 1521), talk (E 553b), tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE GEFITINIB MYLAN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

• Zalecana dawka to jedna tabletka (250 mg) dziennie.
• Lek należy przyjmować codziennie, mniej więcej o tej samej porze.
• Nie należy stosować leków zobojętniających (zmniejszających kwaśność soku żołądkowego) 2 godziny przed i 1 godzinę po przyjęciu leku Gefitinib Mylan.

W razie trudności z połykaniem tabletkę można rozpuścić w połowie szklanki niegazowanej wody. Nie należy używać żadnych innych płynów. Nie należy kruszyć tabletki. Płyn należy mieszać, aż tabletka rozpuści się. Może to trwać do 20 minut. Płyn należy wypić zaraz po przygotowaniu. Aby mieć pewność, że przyjęto cały lek, należy ponownie napełnić szklankę wodą do połowy i wypić to.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI GEFITINIB MYLAN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przyjął więcej tabletek niż powinien, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletkę można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ GEFITINIB MYLAN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Zaleca się, aby pacjentka unikała zajścia w ciążę w trakcie leczenia, ponieważ lek Gefitinib Mylan może być szkodliwy dla dziecka.

Nie należy stosować leku Gefitinib Mylan w okresie karmienia piersią ze względu na bezpieczeństwo dziecka.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jeśli podczas przyjmowania tego leku wystąpi uczucie osłabienia, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn lub posługiwania się narzędziami.

ULOTKA LEKU GEFITINIB MYLAN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – GEFITINIB MYLAN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - GEFITINIB MYLAN CENA, REFUNDACJA

GEFITINIB MYLAN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here