Gynoflor

Gynoflor to lek na receptę, który przywraca naturalną równowagę flory w pochwie. Jest dostępny w formie tabletek dopochwowych. Lek zawiera dwie substancje czynne - żywe pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus acidophilus oraz estriol. Wskazaniem do terapii jest odnowa uszkodzonego nabłonka pochwy i przywrócenie jej właściwej mikroflory bakteryjnej. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Gynoflor. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Gynoflor i jakie są wskazania do stosowania?

Przedstawiamy informacje na temat leku Gynoflor, opinie pacjentów oraz wskazówki co do jego stosowania. Zamieszczamy dane dotyczące:

  • przeznaczenia leku,
  • składu,
  • instrukcji w przypadku przedawkowania,
  • wskazówek dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Ponadto umożliwiamy dzielenie się opiniami w celu wymiany doświadczeń związanych ze stosowaniem lekarstwa, informujemy o dostępności i cenie lekarstwa.

Lek Gynoflor występuje pod postacią tabletek dopochwowych, zawierających pałeczki kwasu mlekowego, które przywracają równowagę w zakresie flory bakteryjnej pochwy. Przyśpieszają tworzenie się nowego nabłonka. Stosuje się je do:

  • leczenia zapalenia pochwy wywołanego klimakterium, a także łagodnej lub umiarkowanej kandydozy,
  • przywracania naturalnej flory bakteryjnej w pochwie,
  • ochrony flory w trakcie zastępczej terapii hormonalnej.

Przeciwwskazania to: choroba nowotworowa piersi, pochwy lub macicy, przewlekłe choroby wątroby, zapalenie żył, żółtaczka, schorzenia naczyń wieńcowych i inne.

Gynoflor zawiera pałeczki kwasu mlekowego, które występują w zdrowej pochwie naturalnie i chronią ją przed zakażeniami. Ich obecność gwarantuje powstanie kwaśnego środowiska, dzięki czemu nie dochodzi do zakażeń.

Zaburzenia flory bakteryjnej w pochwie są wynikiem kuracji antybiotykowych, niedbałej higieny czy ciężkich chorób. Lekarstwo zawiera dużą dawkę pałeczek kwasu mlekowego, dlatego pozwala na szybkie wyleczenie.

Gynoflor zawiera również składnik o nazwie estriol, który przyczynia się do regeneracji nabłonka w pochwie, a tym samym chroni jej środowisko przed zakażeniami. Odpowiedni stan nabłonka sprzyja zwiększaniu się ilości pałeczek kwasu mlekowego.

Zarówno pałeczki kwasu mlekowego, jak i estriol działają miejscowo. Poprawa środowiska w pochwie zachodzi również na skutek tego, że lek zawiera laktozę, która zamienia się w kwas mlekowy dzięki obecności pałeczek mlekowych. Zwiększenie się ich ilości ma miejsce już po pierwszej aplikacji lekarstwa.

Kategorie powiązane:
Infekcje intymne, Leki dla kobiet,

Reklama

Jaki jest skład Gynoflor, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna: bakterie kwasy mlekowego (Lactobacillus acidophilus) w ilości 50 mg liofilizatu oraz estriolu (Estriolum) w ilości 30 mg.

Pozostały skład: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, disodu fosforan bezwodny magnezu stearynian (E470b), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A).

Możliwe zamienniki: Oekolp, Oekolp Forte, Ovestin.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Gynoflor – jak stosować?

Upławy i wydzielina z pochwy: 1-2 tabletek na dobę przez 6-12 dni.

Zanikowe zapalenie pochwy: 1 tabletka na dobę przez 6-12 dni, a potem przyjmowanie dawki podtrzymującej 1-2 razy w tygodniu.

Aplikacja tabletek powinna mieć miejsce przed pójściem spać. Na czas krwawienia miesiączkowego należy zrezygnować z przyjmowania leku, a potem do niego powrócić. Nie wszystkie składniki leku się wchłaniają, dlatego na bieliźnie można znaleźć ślady po jego stosowaniu, takie jak pozostałości otoczki. Skuteczność lekarstwa pozostaje taka sama.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie nie wiąże się z żadnymi poważnymi skutkami ubocznymi, niemniej jednak należy skonsultować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gynoflor – czy mogę spożywać alkohol?

Nie ma związku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Gynoflor w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ma dowodów na to, że lek powoduje niechciane działania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Jednak stosowanie leku Gynoflor lub jego zamiennika w tym okresie powinno przebiegać pod kontrolą lekarza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Gynoflor

Ulotka Gynoflor – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Gynoflor w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Gynoflor

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Gynoflor? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Gynoflor. Podziel się doświadczeniami na forum.