Gynoflor

Przedstawiamy informacje na temat leku Gynoflor, opinie pacjentów oraz wskazówki co do jego stosowania. Zamieszczamy dane dotyczące:

  • przeznaczenia leku,
  • składu,
  • instrukcji w przypadku przedawkowania,
  • wskazówek dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Ponadto umożliwiamy dzielenie się opiniami w celu wymiany doświadczeń związanych ze stosowaniem lekarstwa, informujemy o dostępności i cenie lekarstwa.

Lek Gynoflor występuje pod postacią tabletek dopochwowych, zawierających pałeczki kwasu mlekowego, które przywracają równowagę w zakresie flory bakteryjnej pochwy. Przyśpieszają tworzenie się nowego nabłonka. Stosuje się je do:

  • leczenia zapalenia pochwy wywołanego klimakterium, a także łagodnej lub umiarkowanej kandydozy,
  • przywracania naturalnej flory bakteryjnej w pochwie,
  • ochrony flory w trakcie zastępczej terapii hormonalnej.

Przeciwwskazania to: choroba nowotworowa piersi, pochwy lub macicy, przewlekłe choroby wątroby, zapalenie żył, żółtaczka, schorzenia naczyń wieńcowych i inne.

Gynoflor zawiera pałeczki kwasu mlekowego, które występują w zdrowej pochwie naturalnie i chronią ją przed zakażeniami. Ich obecność gwarantuje powstanie kwaśnego środowiska, dzięki czemu nie dochodzi do zakażeń.

Zaburzenia flory bakteryjnej w pochwie są wynikiem kuracji antybiotykowych, niedbałej higieny czy ciężkich chorób. Lekarstwo zawiera dużą dawkę pałeczek kwasu mlekowego, dlatego pozwala na szybkie wyleczenie.

Gynoflor zawiera również składnik o nazwie estriol, który przyczynia się do regeneracji nabłonka w pochwie, a tym samym chroni jej środowisko przed zakażeniami. Odpowiedni stan nabłonka sprzyja zwiększaniu się ilości pałeczek kwasu mlekowego.

Zarówno pałeczki kwasu mlekowego, jak i estriol działają miejscowo. Poprawa środowiska w pochwie zachodzi również na skutek tego, że lek zawiera laktozę, która zamienia się w kwas mlekowy dzięki obecności pałeczek mlekowych. Zwiększenie się ich ilości ma miejsce już po pierwszej aplikacji lekarstwa.

Jaki jest skład Gynoflor, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna: bakterie kwasy mlekowego (Lactobacillus acidophilus) w ilości 50 mg liofilizatu oraz estriolu (Estriolum) w ilości 30 mg.

Pozostały skład: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, disodu fosforan bezwodny magnezu stearynian (E470b), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A).

Możliwe zamienniki: Oekolp, Oekolp Forte, Ovestin.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Dawkowanie preparatu Gynoflor – jak stosować ten lek?

Upławy i wydzielina z pochwy: 1-2 tabletek na dobę przez 6-12 dni.

Zanikowe zapalenie pochwy: 1 tabletka na dobę przez 6-12 dni, a potem przyjmowanie dawki podtrzymującej 1-2 razy w tygodniu.

Aplikacja tabletek powinna mieć miejsce przed pójściem spać. Na czas krwawienia miesiączkowego należy zrezygnować z przyjmowania leku, a potem do niego powrócić. Nie wszystkie składniki leku się wchłaniają, dlatego na bieliźnie można znaleźć ślady po jego stosowaniu, takie jak pozostałości otoczki. Skuteczność lekarstwa pozostaje taka sama.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie nie wiąże się z żadnymi poważnymi skutkami ubocznymi, niemniej jednak należy skonsultować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gynoflor – czy mogę spożywać alkohol?

Nie ma związku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Gynoflor w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ma dowodów na to, że lek powoduje niechciane działania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Jednak stosowanie leku Gynoflor lub jego zamiennika w tym okresie powinno przebiegać pod kontrolą lekarza.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Gynoflor i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Gynoflor – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Gynoflor 50 mg + 0,03 mg, tabletki dopochwowe (Lactobacillus acidophilus + Estriolum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Gynoflor m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Gynoflor 50 mg + 0,03 mg, tabletki dopochwowe (Lactobacillus acidophilus + Estriolum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Gynoflor? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(482 ocen, średnia: 6,05 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.