OEKOLP FORTE

Podmiot odpowiedzialny: Dr. Kade Pharmazeutische Fabrik GmbH

CO TO JEST I JAK DZIAŁA OEKOLP FORTE? – WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Po podaniu dopochwowym leku Oekolp forte około 20% zawartego w globulkach estriolu jest wchłaniane do krwi i może wywołać działanie ogólne. Po jednorazowym podaniu leku w dawce 0,5 mg stężenie estriolu we krwi osiąga wartości od 50 – 150 pg\ml. Po podaniu wielokrotnym leku uzyskuje się stałe stężenie estriolu we krwi, które mieści się w granicach stężeń fizjologicznych. We krwi estriol występuje w około 8% w postaci wolnej, a w około 91% w postaci związanej z albuminami. Estriol jest metabolizowany w wątrobie przeważnie do nieaktywnych glukuronianów i siarczanów, które następnie są szybko wydalane przez nerki. Pozostała część estriolu wydalana jest z żółcią do jelita, przy czym nie dochodzi do istotnej resorpcji zwrotnej wolnego estriolu.

Lek Oekolp forte stosuje się w leczeniu chorób spowodowanych niedoborem estrogenów,
takich jak:
– zmiany atroficzne (zmiany zanikowe) w obrębie pochwy i sromu oraz związane z tym dolegliwości (świąd, pieczenie, suchość pochwy), dyspareunia (odczuwanie bólu w czasie stosunku), atroficzny nieżyt sromu i pochwy, upławy, zapalenie szyjki macicy, zwężenie pochwy, stan zapalny pochwy i szyjki macicy, jako leczenie pomocnicze w przypadkach zakażeń pochwy.

Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: 5039511.

REKLAMA

CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

OEKOLP FORTE SKŁAD – CO ZAWIERA TEN LEK?

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną jest estriol w ilości 0,5 mg na 1 globulkę

Pozostałe składniki leku to; butylohydroksytoluen, cetomakrogol 1000, monorycynolenian glicerolu, tłuszcz twardy.

OEKOLP FORTE DAWKOWANIE – JAK STOSOWAĆ TEN PREPARAT?

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Lek Oekolp forte należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosuje się 1 globulkę dopochwowo (0,5 mg estriolu) w ciągu doby. Dawki tej nie powinno się przekraczać. Globulkę wprowadza się głęboko do pochwy wieczorem, przed położeniem się spać.

Leczenie zmian atroficznych (zanikowych) pochwy i sromu trwa zwykle około 3 tygodni.
Stosuje się 1 globulkę na dobę. Następnie podaje się lek 1 do 2 razy w tygodniu przez okres ustalony przez lekarza. Jest to dawka podtrzymująca.

REKLAMA

PRZEDAWKOWANIE – OBJAWY PRZYJĘCIA ZBYT DUŻEJ DAWKI LEKU

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Ostra toksyczność estriolu podawanego doustnie jest bardzo mała. Tkliwość i bolesność
piersi, upławy, obrzęki, zwiększenie masy ciała, krwawienie z pochwy lub macicy, nudności
i wymioty mogą być objawami przedawkowania, które może być zwalczane poprzez
zmniejszenie dawki lub przerwanie leczenia. Bardziej nasilona toksyczność nie jest znana nawet w przypadku zwiększania podawanych miejscowo dawek estriolu. W przypadku zażycia przez dzieci leków zawierających estriol w większych dawkach, nie należy oczekiwać wystąpienia poważnego zatrucia. Mogą wystąpić nudności i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. W każdym przypadku należy skontaktować się lekarzem.

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Oekolp forte z jedzeniem i piciem.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

OEKOLP FORTE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Brak jest wskazań do podawania estriolu podczas ciąży.

OEKOLP FORTE ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

ULOTKA LEKU (pliki PDF lub DOC) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL (pliki PDF lub DOC) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

Zamienniki - poniższe zestawienie zawiera wykaz leków zawierających co najmniej jedną wspólną substancje czynną co ten lek.

OPINIE PACJENTÓW / OCENA PRODUKTU / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność tego leku.

Możesz także ocenić ten produkt przyznając gwiazdkę od 1 do 10. :)

12345678910
(68 ocen, średnia: 5,21 na 10)
Loading...

19 KOMENTARZE

 1. .
  Po pierwszym dniu aplikacji pieczenie,które utrzymuje się cały czas.
  mam stosować 2 razy w tygodniu (nawracające ZUM)
  Zobaczę jak po drugiej aplikacji,chyba jednak coś nie tak..

 2. Witam
  Proba zaaplikowania skonczyla sie potwornym pieczeniem, szczypaniem, plakalam z bolu i siedzialam pod prysznicem bardzo dlugo. boje sie kolejnej proby, na ulotce nie znalazlam nic o takiej reakcji.

 3. mam 55 lat.Lek ten aplikuje sobie od trzech tygodni.zaczelam tyc mocz oddaje z wysilkiem tylko nawilzenie jes dobre.Najbardziej jednak przeraza mnie tycie.

 4. Ja już dwa lata aplikuje ale nie odczowam znacznej poprawy. Pieczenie zmniejszyło się o polowe. Może w końcu pomoże na 100 procent oprócz tego kremu wspomagam się globulkami nawilżającymi bez recepty. Czy jest może na forum pani która ma podobne dolegliwości pieczenia i nie do końca pomaga ten krem i jak sobie radzi aby sobie jakoś pomoc

 5. Mi to zapisano na nawracające zapalenia pęcherza, furagina pomagała na chwilę i się wracało, potem antybiotyki i tak co 2 miesiące na antybiotykach, koszmar, do tego skótki uboczne antybiotyków jak swędzenie pieczenie co doprowadziło do kiepskiej cytologii w końcu pani ginekolog zapisała mi oekolp forte raz na tydzień i jest duża poprawa, mi pomaga i jestem zadowolona. Mąż też ;).

 6. dostałam ten lek na nietrzymanie moczu,ale wstrzymałam się od zażywania po przeczytaniu komentarzy, może napisałby coś lekarz ginekolog, a z tym nietrzymaniem moczu u mnie nie jest jeszcze tak żle i wolę ćwiczyć niż coś zepsuć.

 7. Lek oecolp aplikuję już dwa lata i jest ok czuję olbrzymią poprawę i komfort nawilżenia .Mam 58 lat a czuję jakby moje wnętrzności miały 20.Ten lek uratował moje życie intymne polecam paniom po menopauzie ,które cierpią na suchość pochwy i zrezygnowały z seksu.

 8. Trzeba dodać, że wycofano ze sprzedaży lek w postaci kremu, natomiast dostępny jest nadal w w formie globulek.
  Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu ze sprzedaży leku dla kobiet. Chodzi o krem dopochwowy Oekolp.

  • Tak,producent leku zwrócił sie do Ministerstwa Zdrowia w Polsce z decyzja o wycofanie tego leku z wszystkich aptek powód -zły skład w tym syntetycznym hormonie.Lek 17 .10.2017 został wycofany z przedaży.

 9. Ja zażywam 3 czopek i dziś miałam krwawienie podczas oddawania stolca,nie wiem czy tj związane z tym lekiem.ale czuje się dobrze i nic mnie po 3czopku nie swędzi ani nie piecze.jest super,tylko ten stolec,nie wiem czy to przez te czopki

 10. Lekarz również przepisał mi te globulki dopochwowe ale zastanawiam się przed ich zaaplikowaniem po przeczytaniu dokładnie ulotki oraz komentarzy

 11. Witam , Mam 57 lat Dostałam 4 opakowania dopochwowo na nietrzymanie moczu . Użyłam 2 i przestaję . To są hormony . Tyłam źle się czułam byłam leniwa , ospała i senna ( ja żywioł ) . Dostawałam swędzenia . Fakt utrzymuję mocz ale źle się czułam . Muszę pomyśleć o diecie chociaż jadłam tyle co zawsze raczej puchłąm i mało chodziłam do toalety . To nie wiem co się dzieje .

 12. Natychmiast po założeniu globulki , poczułam świąt, bardzo intensywny, trwający około 30 min.
  Lekarz kazała odstawić lek.Podziękowałam.

 13. ja aplikuję już 5 miesięcy i dopiero zaczynam odczuwać niewielką poprawę. Na początku nie było żadnego polepszenia ale tak hormony działają dopiero po kilku miesiącach. Trzeba cierpliwości

 14. Przyjęłam zaledwie jedna globulke (przygotowanie do zabiegu, laserowej likwidacji nietrzymania moczu) a doznałem silnego podrażnienia, rumień, świąd i uplawy. Okropne!

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here