Konsultacja merytoryczna:

Gencjana 0,5% roztwór wodny

Gencjana 0,5% roztwór wodny

Wskazania do stosowania
Do odkażania powierzchownych uszkodzeń naskórka, błon śluzowych i skóry, do stosowania w ropnych zakażeniach skóry i błon śluzowych, niektórych grzybicach i drożdżycach.

Jaki jest skład Gencjana 0,5% roztwór wodny, jakie substancje zawiera?

1 g roztworu zawiera
substancję czynną: metylorozanilinowy chlorek 5 mg

substancje pomocnicze: woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Gencjana 0,5% roztwór wodny – jak stosować ten lek?

Lek należy stosować zewnętrznie – miejscowo, jako środek odkażający.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia doustnego tego leku, należy zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gencjana 0,5% roztwór wodny – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Gencjana 0,5% roztwór wodny w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Gencjana 0,5% roztwór wodny – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Gaviscon o smaku mięty, (500 mg + 267 mg + 160 mg)/10 ml, zawiesina doustna (Natrii alginas + Natrii hydrogenocarbonas + Calcii carbonas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Gencjana 0,5% roztwór wodny m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

GENCJANA 0,5% ROZTWÓR WODNY 5 mg/g, roztwór na skórę (Methylrosanilinii chloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Gencjana 0,5% roztwór wodny?

Cena Gencjana 0,5% roztwór wodny i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Gencjana 0,5% roztwór wodny.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Gencjana 0,5% roztwór wodny? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Valused kapsułki (Opakowanie: 30 )Valused kapsułki (Opakowanie: 30 ) to ziołowy lek o działaniu uspokajającym i relaksującym. Pozwala radzić sobie w sytuacjach stresowych i łagodzi najczęstsze objawy napięcia nerwowego. Zwalcza bezsenność i poprawia jakość snu.
Efekt działania Valused kapsułki (Opakowanie: 30 )Lek zawiera wyciąg z waleriany, szyszek chmielu i męczennicy. Poza działaniem silnie uspokajającym, preparat poprawia pamięć i koncentrację…

19.49 

Zastosowanie Panadol Extra (Opakowanie: 24 )Panadol Extra (Opakowanie: 24 ) to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, łagodzącym bóle różnego pochodzenia, w tym także ból głowy czy zęba.
Lek skierowany jest dla osób odczuwających dyskomfortowy ból spowodowany zmianami urazowymi czy menstruacją.
Produkt zalecany jest również w przypadku pojawienia się gorączki lub silnej migreny.
Efekt działania Panadol Extra (…

14.99 

Carbo medicinalis MF (Opakowanie: 20 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

11.86 

Zastosowanie NiQuitin Mini tabletki (Opakowanie: 20 )NiQuitin Mini tabletki (Opakowanie: 20 ) to tabletki przeznaczone dla osób, które chcą rzucić palenie. Pomagają odzwyczaić się od palenia tytoniu. Stosowanie leku tego typu nazywane jest nikotynową terapią zastępczą. Tabletki do ssania w dawce 1,5 mg są odpowiednie dla osób wypalających 20 lub mniej papierosów dziennie.
Efekt działania NiQuitin Mini tabletki (Opakowanie: 20 )Tabletki do ssania NiQuitin Mini tabletki (Opakowanie: 20 ) pomagają rzucić…

20.62 

Zastosowanie Askina 10x10 cm kompres z gazy niejałowy (Opakowanie: 100 szt.)Skaleczyłeś się? Zraniłeś? potrzebujesz opatrunku? Szybko sięgnij po Askina 10x10 cm kompres z gazy niejałowy (Opakowanie: 100 szt.), który uratuje Cię w kryzysowej sytuacji. Pamiętaj, że skaleczenie czy zranienie to nie żarty i należy szybko oczyścić powstałą ranę oraz zrobić opatrunek. Askina 10x10 cm kompres z gazy niejałowy (Opakowanie: 100 szt.) moż…

46.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief