2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi

2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi to lek dostępny bez recepty, który ma działanie antyseptyczne i osuszające. Jest stosowany do odkażania i dezynfekcji w stanach zapalnych skóry, ranach sączących i owrzodzeniach. Substancją czynną leku jest chlorek metylorozanilinowy, inaczej fiolet gencjanowy. Produkt jest dostępny w postaci płynu o ciemnofioletowej barwie. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Odkażanie i dezynfekcja w stanach zapalnych skóry, ranach sączących i owrzodzeniach.

Jaki jest skład 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi, jakie substancje zawiera?

100 g płynu zawiera 2 g metylorozanilinowego chlorku (Methylrosanilinii chloridum) (fioletu
gencjanowego).

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi – jak stosować?

Podanie na skórę.

Zmienione chorobowo miejsca na skórze przetrzeć wacikiem nasączonym płynem.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie są znane objawy przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone.
Stosowanie w okresie ciąży lub karmienia piersią wyłącznie na zlecenie lekarza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI

Ulotka 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotki dla pacjenta.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o 2% wodny roztwór fioletu gencjanowego Gemi. Podziel się doświadczeniami na forum.