GLICLAZIDE-1 A PHARMA

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

GLICLAZIDE-1 A PHARMA - INFORMACJE I OPINIE O LEKU

Na tej stronie znajdują się informacje, dzięki którym dowiecie się Państwo, jakie są zalecenia do stosowania leku GLICLAZIDE-1 A PHARMA, jak wygląda jego dawkowanie, a także jakie są bezwzględne przeciwwskazania do jego przyjmowania. Ponadto można tu znaleźć takie dane, jak:

  • zastosowanie,
  • skład leku (substancje czynne i pomocnicze),
  • informacje na temat interakcji z innymi produktami leczniczymi,
  • wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią,
  • opinie pacjentów.

Z myślą o osobach, które chcą więcej dowiedzieć się na temat stosowania leku GLICLAZIDE-1 A PHARMA została przygotowana ulotka w formacie PDF, która zawiera dodatkowe informacje, których nie zamieściliśmy w serwisie (w tym między innymi zawartość opakowania, sposób przechowywania produktu, wskazówki o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn). Poza ulotką dla pacjentów w naszej bazie znajduje się dokładna charakterystyka produktu leczniczego (CHPL), stanowiąca dokument przeznaczony wyłącznie dla personelu medycznego oraz pracowników aptek (lekarze, pielęgniarki, farmaceuci).

Na końcu zamieściliśmy listę z zamiennikami, czyli preparatami powiązanymi według substancji czynnej oraz możliwość sprawdzenia, jaka jest cena leku, jak wygląda jego refundacja, a także zweryfikowania, która apteka posiada go w swoim asortymencie.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA GLICLAZIDE-1 A PHARMA? – OPIS I WSKAZANIA

Gliclazide-1 A Pharma jest lekiem zmniejszającym stężenie cukru we krwi (doustnym lekiem przeciwcukrzycowym z grupy pochodnych sulfonylomocznika).

Gliclazide-1 A Pharma stosuje się w leczeniu pewnego rodzaju cukrzycy (cukrzyca typu 2) u dorosłych, gdy sama dieta, ćwiczenia fizyczne i zmniejszenie masy ciała nie wystarczają do utrzymania prawidłowego stężenia cukru we krwi.

SKŁAD GLICLAZIDE-1 A PHARMA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest gliklazyd.
Każda tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 30 mg gliklazydu.

Ponadto lek zawiera: hypromelozę 2208, wapnia wodorofosforan dwuwodny, laktozę jednowodną (informacje na temat laktozy znajdują się na końcu punktu 2), krzemionkę koloidalną bezwodną, sodu stearylofumaran.

JAKIE JEST DAWKOWANIE GLICLAZIDE-1 A PHARMA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie
Lek mogą przyjmować wyłącznie dorośli.
Dawkę leku ustala lekarz w zależności od stężenia cukru we krwi i ewentualnie w moczu.
Zwykle stosowaną dawką jest od 1 do 4 tabletek przyjmowanych jednorazowo w czasie śniadania. Ilość tabletek zależy od uzyskanej odpowiedzi na leczenie.
Tabletki należy połykać w całości, bez żucia.
Tabletki należy przyjmować podczas śniadania (najlepiej o tej samej porze każdego dnia), popijając szklanką wody.
Po przyjęciu tabletki (tabletek) trzeba zawsze zjeść posiłek.

Maksymalną zalecaną dawką dobową są 4 tabletki.

Jeśli rozpoczyna się skojarzone leczenie lekiem Gliclazide-1 A Pharma z metforminą, inhibitorem alfa-glukozydazy lub insuliną, lekarz ustali indywidualnie dla każdego pacjenta właściwe dawki każdego z leków.

Zmiana czynników zewnętrznych (takich jak zmniejszenie masy ciała, zmiana stylu życia, stres) lub poprawa kontroli cukrzycy może wymagać zmiany dawki leku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI GLICLAZIDE-1 A PHARMA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przyjął zbyt dużą ilość tabletek, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala.

Objawami przedawkowania są objawy małego stężenia cukru we krwi (hipoglikemii), opisane w punkcie 2. Objawy można złagodzić, przyjmując niezwłocznie cukier lub słodkie napoje, a następnie obfitą przekąskę lub posiłek. Jeśli pacjent jest nieprzytomny, należy natychmiast poinformować lekarza i wezwać pogotowie ratunkowe. To samo należy zrobić, jeśli ktoś inny (np. dziecko) nieumyślnie zażył lek. Osobom nieprzytomnym nie wolno podawać jedzenia ani picia. Zawsze należy upewnić się, że ktoś z otoczenia wie o cukrzycy pacjenta i w razie nagłej potrzeby wezwie lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Gliclazide-1 A Pharma można przyjmować z pokarmem i napojami, które nie zawierają alkoholu. Alkohol może zmieniać kontrolę cukrzycy w nieprzewidywalny sposób, dlatego nie zaleca się jego picia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ GLICLAZIDE-1 A PHARMA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie zaleca się stosowania leku Gliclazide-1 A Pharma w czasie ciąży. Jeśli pacjentka planuje ciążę lub jest w ciąży, należy poinformować o tym lekarza, aby mógł przepisać bardziej odpowiedni sposób leczenia. Leku Gliclazide-1 A Pharma nie wolno stosować w okresie karmienia piersią.

ULOTKA LEKU GLICLAZIDE-1 A PHARMA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – GLICLAZIDE-1 A PHARMA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - GLICLAZIDE-1 A PHARMA CENA, REFUNDACJA

GLICLAZIDE-1 A PHARMA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here