GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Gliclazide-1 A Pharma jest lekiem zmniejszającym stężenie cukru we krwi (doustnym lekiem przeciwcukrzycowym z grupy pochodnych sulfonylomocznika).

Gliclazide-1 A Pharma stosuje się w leczeniu pewnego rodzaju cukrzycy (cukrzyca typu 2) u dorosłych, gdy sama dieta, ćwiczenia fizyczne i zmniejszenie masy ciała nie wystarczają do utrzymania prawidłowego stężenia cukru we krwi.

SKŁAD LEKU GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest gliklazyd.
Każda tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 30 mg gliklazydu.

Ponadto lek zawiera: hypromelozę 2208, wapnia wodorofosforan dwuwodny, laktozę jednowodną (informacje na temat laktozy znajdują się na końcu punktu 2), krzemionkę koloidalną bezwodną, sodu stearylofumaran.

DAWKOWANIE LEKU GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Dawkowanie
Lek mogą przyjmować wyłącznie dorośli.
Dawkę leku ustala lekarz w zależności od stężenia cukru we krwi i ewentualnie w moczu.
Zwykle stosowaną dawką jest od 1 do 4 tabletek przyjmowanych jednorazowo w czasie śniadania. Ilość tabletek zależy od uzyskanej odpowiedzi na leczenie.
Tabletki należy połykać w całości, bez żucia.
Tabletki należy przyjmować podczas śniadania (najlepiej o tej samej porze każdego dnia), popijając szklanką wody.
Po przyjęciu tabletki (tabletek) trzeba zawsze zjeść posiłek.

Maksymalną zalecaną dawką dobową są 4 tabletki.

Jeśli rozpoczyna się skojarzone leczenie lekiem Gliclazide-1 A Pharma z metforminą, inhibitorem alfa-glukozydazy lub insuliną, lekarz ustali indywidualnie dla każdego pacjenta właściwe dawki każdego z leków.

Zmiana czynników zewnętrznych (takich jak zmniejszenie masy ciała, zmiana stylu życia, stres) lub poprawa kontroli cukrzycy może wymagać zmiany dawki leku.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Jeśli pacjent przyjął zbyt dużą ilość tabletek, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala.

Objawami przedawkowania są objawy małego stężenia cukru we krwi (hipoglikemii), opisane w punkcie 2. Objawy można złagodzić, przyjmując niezwłocznie cukier lub słodkie napoje, a następnie obfitą przekąskę lub posiłek. Jeśli pacjent jest nieprzytomny, należy natychmiast poinformować lekarza i wezwać pogotowie ratunkowe. To samo należy zrobić, jeśli ktoś inny (np. dziecko) nieumyślnie zażył lek. Osobom nieprzytomnym nie wolno podawać jedzenia ani picia. Zawsze należy upewnić się, że ktoś z otoczenia wie o cukrzycy pacjenta i w razie nagłej potrzeby wezwie lekarza.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Lek Gliclazide-1 A Pharma można przyjmować z pokarmem i napojami, które nie zawierają alkoholu. Alkohol może zmieniać kontrolę cukrzycy w nieprzewidywalny sposób, dlatego nie zaleca się jego picia.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie zaleca się stosowania leku Gliclazide-1 A Pharma w czasie ciąży. Jeśli pacjentka planuje ciążę lub jest w ciąży, należy poinformować o tym lekarza, aby mógł przepisać bardziej odpowiedni sposób leczenia. Leku Gliclazide-1 A Pharma nie wolno stosować w okresie karmienia piersią.

DOKUMENTACJA LEKU GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

ULOTKA LEKU GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here