GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Na tej stronie znajdziecie Państwo informacje o leku GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM). Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować lek GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) oraz jakie jest zalecane dawkowanie tego leku. Ponadto w poniższym opisie zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami, wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Macie Państwo możliwość sprawdzenia listy leków zawierających takie same substancje czynne. Na końcu tej strony znajdują się opinie innych pacjentów stosujących lek GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM). Państwo także możecie podzielić się własnymi doświadczeniami, do czego gorąco zachęcamy. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) w formacie pdf. Ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności.

Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? – OPIS I WSKAZANIA

Gliclazide-1 A Pharma jest lekiem zmniejszającym stężenie cukru we krwi (doustnym lekiem przeciwcukrzycowym z grupy pochodnych sulfonylomocznika).

Gliclazide-1 A Pharma stosuje się w leczeniu pewnego rodzaju cukrzycy (cukrzyca typu 2) u dorosłych, gdy sama dieta, ćwiczenia fizyczne i zmniejszenie masy ciała nie wystarczają do utrzymania prawidłowego stężenia cukru we krwi.

SKŁAD GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM), JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest gliklazyd.
Każda tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 30 mg gliklazydu.

Ponadto lek zawiera: hypromelozę 2208, wapnia wodorofosforan dwuwodny, laktozę jednowodną (informacje na temat laktozy znajdują się na końcu punktu 2), krzemionkę koloidalną bezwodną, sodu stearylofumaran.

JAKIE JEST DAWKOWANIE GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie
Lek mogą przyjmować wyłącznie dorośli.
Dawkę leku ustala lekarz w zależności od stężenia cukru we krwi i ewentualnie w moczu.
Zwykle stosowaną dawką jest od 1 do 4 tabletek przyjmowanych jednorazowo w czasie śniadania. Ilość tabletek zależy od uzyskanej odpowiedzi na leczenie.
Tabletki należy połykać w całości, bez żucia.
Tabletki należy przyjmować podczas śniadania (najlepiej o tej samej porze każdego dnia), popijając szklanką wody.
Po przyjęciu tabletki (tabletek) trzeba zawsze zjeść posiłek.

Maksymalną zalecaną dawką dobową są 4 tabletki.

Jeśli rozpoczyna się skojarzone leczenie lekiem Gliclazide-1 A Pharma z metforminą, inhibitorem alfa-glukozydazy lub insuliną, lekarz ustali indywidualnie dla każdego pacjenta właściwe dawki każdego z leków.

Zmiana czynników zewnętrznych (takich jak zmniejszenie masy ciała, zmiana stylu życia, stres) lub poprawa kontroli cukrzycy może wymagać zmiany dawki leku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM), NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przyjął zbyt dużą ilość tabletek, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala.

Objawami przedawkowania są objawy małego stężenia cukru we krwi (hipoglikemii), opisane w punkcie 2. Objawy można złagodzić, przyjmując niezwłocznie cukier lub słodkie napoje, a następnie obfitą przekąskę lub posiłek. Jeśli pacjent jest nieprzytomny, należy natychmiast poinformować lekarza i wezwać pogotowie ratunkowe. To samo należy zrobić, jeśli ktoś inny (np. dziecko) nieumyślnie zażył lek. Osobom nieprzytomnym nie wolno podawać jedzenia ani picia. Zawsze należy upewnić się, że ktoś z otoczenia wie o cukrzycy pacjenta i w razie nagłej potrzeby wezwie lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Gliclazide-1 A Pharma można przyjmować z pokarmem i napojami, które nie zawierają alkoholu. Alkohol może zmieniać kontrolę cukrzycy w nieprzewidywalny sposób, dlatego nie zaleca się jego picia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane. Dowiedz się więcej na temat interakcji poszczególnych grup leków z alkoholem.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie zaleca się stosowania leku Gliclazide-1 A Pharma w czasie ciąży. Jeśli pacjentka planuje ciążę lub jest w ciąży, należy poinformować o tym lekarza, aby mógł przepisać bardziej odpowiedni sposób leczenia. Leku Gliclazide-1 A Pharma nie wolno stosować w okresie karmienia piersią.

ULOTKA LEKU GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

OPINIE O GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - FORUM O LEKACH

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here