GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

CO TO JEST I JAK DZIAŁA GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? – WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Gliclazide-1 A Pharma jest lekiem zmniejszającym stężenie cukru we krwi (doustnym lekiem przeciwcukrzycowym z grupy pochodnych sulfonylomocznika).

Gliclazide-1 A Pharma stosuje się w leczeniu pewnego rodzaju cukrzycy (cukrzyca typu 2) u dorosłych, gdy sama dieta, ćwiczenia fizyczne i zmniejszenie masy ciała nie wystarczają do utrzymania prawidłowego stężenia cukru we krwi.

REKLAMA

Jedna z postaci farmaceutycznych tego produktu posiada następujący nr BLOZ: .

GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CENA - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD – CO ZAWIERA TEN LEK?

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest gliklazyd.
Każda tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 30 mg gliklazydu.

Ponadto lek zawiera: hypromelozę 2208, wapnia wodorofosforan dwuwodny, laktozę jednowodną (informacje na temat laktozy znajdują się na końcu punktu 2), krzemionkę koloidalną bezwodną, sodu stearylofumaran.

GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE – JAK STOSOWAĆ TEN PREPARAT?

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Dawkowanie
Lek mogą przyjmować wyłącznie dorośli.
Dawkę leku ustala lekarz w zależności od stężenia cukru we krwi i ewentualnie w moczu.
Zwykle stosowaną dawką jest od 1 do 4 tabletek przyjmowanych jednorazowo w czasie śniadania. Ilość tabletek zależy od uzyskanej odpowiedzi na leczenie.
Tabletki należy połykać w całości, bez żucia.
Tabletki należy przyjmować podczas śniadania (najlepiej o tej samej porze każdego dnia), popijając szklanką wody.
Po przyjęciu tabletki (tabletek) trzeba zawsze zjeść posiłek.

Maksymalną zalecaną dawką dobową są 4 tabletki.

Jeśli rozpoczyna się skojarzone leczenie lekiem Gliclazide-1 A Pharma z metforminą, inhibitorem alfa-glukozydazy lub insuliną, lekarz ustali indywidualnie dla każdego pacjenta właściwe dawki każdego z leków.

Zmiana czynników zewnętrznych (takich jak zmniejszenie masy ciała, zmiana stylu życia, stres) lub poprawa kontroli cukrzycy może wymagać zmiany dawki leku.

REKLAMA

PRZEDAWKOWANIE – OBJAWY PRZYJĘCIA ZBYT DUŻEJ DAWKI LEKU

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Jeśli pacjent przyjął zbyt dużą ilość tabletek, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala.

Objawami przedawkowania są objawy małego stężenia cukru we krwi (hipoglikemii), opisane w punkcie 2. Objawy można złagodzić, przyjmując niezwłocznie cukier lub słodkie napoje, a następnie obfitą przekąskę lub posiłek. Jeśli pacjent jest nieprzytomny, należy natychmiast poinformować lekarza i wezwać pogotowie ratunkowe. To samo należy zrobić, jeśli ktoś inny (np. dziecko) nieumyślnie zażył lek. Osobom nieprzytomnym nie wolno podawać jedzenia ani picia. Zawsze należy upewnić się, że ktoś z otoczenia wie o cukrzycy pacjenta i w razie nagłej potrzeby wezwie lekarza.

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Lek Gliclazide-1 A Pharma można przyjmować z pokarmem i napojami, które nie zawierają alkoholu. Alkohol może zmieniać kontrolę cukrzycy w nieprzewidywalny sposób, dlatego nie zaleca się jego picia.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie zaleca się stosowania leku Gliclazide-1 A Pharma w czasie ciąży. Jeśli pacjentka planuje ciążę lub jest w ciąży, należy poinformować o tym lekarza, aby mógł przepisać bardziej odpowiedni sposób leczenia. Leku Gliclazide-1 A Pharma nie wolno stosować w okresie karmienia piersią.

GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

ULOTKA LEKU (pliki PDF lub DOC) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL (pliki PDF lub DOC) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

Zamienniki - poniższe zestawienie zawiera wykaz leków zawierających co najmniej jedną wspólną substancje czynną co ten lek.

GLICLAZIDE-1 A PHARMA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) OPINIE PACJENTÓW / OCENA PRODUKTU / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność tego leku.

Możesz także ocenić ten produkt przyznając gwiazdkę od 1 do 10. :)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here