Gastrovit MultiActive

Gastrovit MultiActive to lek roślinny stosowany doustnie. Zawiera wyciąg złożony płynny z ziela bylicy bożego drzewka, owocu ostropestu plamistego, liścia mięty pieprzowej, ziela drapacza lekarskiego, korzenia mniszka lekarskiego i ziela krwawnika. Lek jest przeznaczony do stosowania w niestrawnościach (z objawami zgagi, odbijania, nudności) i zaburzeniach żołądkowo-jelitowych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soku żołądkowego i żółci. Gastrovit MultiActive jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję: , , , , ,

Wskazania / działanie

Gastrovit MultiActive jest złożonym lekiem roślinnym do stosowania doustnego. Substancję czynną leku stanowi płynny wyciąg alkoholowo-wodny złożony z: ziela bylicy boże drzewko, owocu ostropestu plamistego, liścia mięty pieprzowej, ziela drapacza lekarskiego, korzenia mniszka lekarskiego i ziela krwawnika.

Wskazania do stosowania
Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w niestrawnościach (z objawami zgagi, odbijania, nudności) i zaburzeniach żołądkowo-jelitowych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soku żołądkowego i żółci.

Skład

– 100 ml płynu zawiera 100 ml wyciągu płynnego złożonego (0,67:1) z: ziela bylicy boże drzewko (Artemisiae abrotani herba), owocu ostropestu plamistego (Silybi mariani fructu), liścia mięty pieprzowej (Menthae piperitae folio), ziela drapacza lekarskiego (Cnici benedicti herba), korzenia mniszka lekarskiego (Taraxaci radice), ziela krwawnika (Millefolii herba) (35/15/8/3/3/3), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V).

Lek zawiera 60-70% (V/V) etanolu.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokladnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, przyjmować do 3 razy na dobę przed lub w czasie posiłku po 5 ml produktu rozcieńczonego w niewielkiej ilości płynu.

Dzieci w wieku poniżej 12 lat
Nie zaleca się stosowania.

Czas trwania terapii
Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 14 dni należy skonsultować się z lekarzem.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Gastrovit MultiActive jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie

Nie są znane przypadki zastosowania większych dawek produktu.
W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Gastrovit MultiActive mogą wystąpić objawy przedawkowania związane z zawartością alkoholu w produkcie.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak danych.

Ciąża i karmienie piersią

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i laktacji oraz wpływu na płodność. Przed użyciem produktu należy zasięgnąć opinii lekarza.

Ulotka Gastrovit MultiActive

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Gastrovit MultiActive (forum)

Stosujesz Gastrovit MultiActive? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Gastrovit MultiActive. Podziel się doświadczeniami na forum.