Opis substancji opracowany przez:

Spis leków zawierających substancję: Ziele krwawnika

Amarosal

Amarosal

Amarosal to syrop o słodko-gorzkawym smaku, który pobudza łaknienie. Jest przeznaczony dla dzieci od 3 lat, młodzieży i osób dorosłych. Amarosal zawiera wyciąg z ziół zawierających związki goryczowe, które zwiększają wydzielanie soku żołądkowego wywołując łaknienie. Lek jest dostępny bez recepty.

Apetiherb

Apetiherb to roślinny produkt leczniczy, który jest dostępny bez recepty. Jest wskazany do stosowania w przypadku braku łaknienia. Syrop zawiera wyciąg z ziół, które stanowią źródło związków goryczkowych. Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia.

Artecholin N

Artecholin N

Artecholin N to złożony lek roślinny do stosowania doustnego. Substancję czynną leku stanowi płynny wyciąg alkoholowo-wodny złożony z: ziela bylicy boże drzewko, owocu ostropestu plamistego, liścia mięty pieprzowej, ziela drapacza lekarskiego, korzenia mniszka lekarskiego i ziela krwawnika. Jest stosowany w niestrawnościach (z objawami zgagi, odbijania, nudności) i zaburzeniach żołądkowo-jelitowych wywołanych niedostatecznym wydzielaniem soku żołądkowego i żółci. Lek jest dostępny bez recepty.

Fito-Mix XII fix

Fito-Mix XII fix to preparat roślinny w postaci ziół do zaparzania w saszetkach. Jest stosowany przy zaburzeniach czynności wątroby, w chorobach dróg żółciowych, stanach zapalnych pęcherzyka żółciowego, w kamicy wątrobowej i przy żółtaczce. Jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania. Produkt jest dostępny bez recepty.

Gastrobonisol

Gastrobonisol to preparat ziołowy w postaci kropli, który wspomaga proces trawienia i utrzymanie prawidłowego funkcjonowania układu jelitowego. Tradycyjnie stosowany jest pomocniczo w zaburzeniach trawiennych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soków trawiennych, w tym soku żołądkowego i żółci. Lek stosuje się objawowo w niestrawności. Gastrobonisol jest dostępny bez recepty.

Gastrovit MultiActive

Gastrovit MultiActive to lek roślinny stosowany doustnie. Zawiera wyciąg złożony płynny z ziela bylicy bożego drzewka, owocu ostropestu plamistego, liścia mięty pieprzowej, ziela drapacza lekarskiego, korzenia mniszka lekarskiego i ziela krwawnika. Lek jest przeznaczony do stosowania w niestrawnościach (z objawami zgagi, odbijania, nudności) i zaburzeniach żołądkowo-jelitowych spowodowanych niedostatecznym wydzielaniem soku żołądkowego i żółci. Gastrovit MultiActive jest dostępny bez recepty.

Gastrovit TraviComplex

Gastrovit TraviComplex to lek pochodzenia roślinnego, który jest dostępny bez recepty. Jest to preparat złożony, zawierający wyciąg płynny z kory dębu, z kory wierzby, z ziela bylicy bożego drzewka, z ziela szałwii, z ziela tymianku, z ziela krwawnika. Substancje zawarte w wyciągu działają ściągająco, rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, wzmagają przepływ żółci, działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Preparat wzmaga wydzielanie soków trawiennych. Stosowany jest tradycyjnie w niestrawności.

Hemorol

Hemorol

Hemorol to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w formie czopków doodbytniczych. Jest on tradycyjnie używany do łagodzenia dolegliwości bólowych oraz przewlekłych stanów zapalnych błony śluzowej odbytu, które towarzyszą hemoroidom. Składniki aktywne zawarte w Hemorolu wykazują działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciwkrwotoczne oraz spazmolityczne. Zaleca się stosowanie u dorosłych doodbytniczo 1 czopka na noc, a w cięższych przypadkach 2 do 3 czopków w ciągu dnia.

Imupret

Imupret to lek roślinny, który jest tradycyjnie stosowany przy pierwszych oznakach oraz w czasie trwania przeziębienia. Skład leku tworzy ziołowa kompozycja, w której skład wchodzi m.in. skrzyp, prawoślaz, rumianek, mniszek. Produkt jest dostępny bez recepty. Dawkowanie zależy od wieku pacjenta. Dzieci w wieku od 6 do 11 lat powinny przyjmować 1 tabletkę 5-6 razy dziennie, młodzież w wieku od 12 lat i dorośli – 2 tabletki 5-6 razy dziennie.

Imupret n

Imupret N to lek pochodzenia roślinnego, który jest tradycyjnie stosowany przy pierwszych oznakach przeziębienia oraz w trakcie jego trwania. Zawiera wyciągi z różnych roślin, takich jak skrzyp, krwawnik pospolity, prawoślaz, orzech włoski, mniszek lekarski, rumianek i kora dębu. Substancje zawarte w tych wyciągach działają przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie, a także stymulują naturalną odporność organizmu. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Korzeń mniszka

Korzeń mniszka lekarskiego to zioło lecznicze, które ma wiele właściwości prozdrowotnych. Działa pobudzająco na wytwarzanie żółci przez wątrobę, ułatwia trawienie, działa moczopędnie, odtruwająco i oczyszcza organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii. Zawiera glikozydy, triterpeny, sterole, olejki lotne, cholinę, asparaginę, inulinę. Korzeń mniszka obniża ciśnienie, cholesterol oraz poziom cukru we krwi. Jest to doskonały środek żółciopędny i łagodzący bóle wątrobowe. Działa detoksykująco, czyli wspomaga usuwanie z organizmu zalegających toksyn. Stwierdzono, że korzeń mniszka może być skuteczniejszy niż chemioterapia w leczeniu niektórych rodzajów raka.

KRWAWNIK FIX

KRWAWNIK FIX to ziołowy preparat leczniczy, który jest stosowany doustnie w dolegliwościach trawiennych oraz w przypadku braku łaknienia jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych i żółci oraz rozkurczający. Dostępny jest bez recepty. Wskazania do stosowania tego leku obejmują zaburzenia trawienia, takie jak uczucie pełności, wzdęcia i niestrawność.

Nefrobonisol

Nefrobonisol to roślinny preparat leczniczy w postaci płynu doustnego. Jest stosowany tradycyjnie jako środek moczopędny. Składniki aktywne to nalewki z ziela nawłoci pospolitej i ziela skrzypu oraz soki z liścia brzozy, ziela pokrzywy, korzenia mniszka i ziela krwawnika. Lek jest dostępny bez recepty i jest stosowany pomocniczo w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych oraz w piasku nerkowym.

Nervosan fix

Nervosan fix

Nervosan Fix to tradycyjny preparat roślinny w postaci ziół do zaparzania. Stosowany jest w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz w okresowych trudnościach z zasypianiem. Skład preparatu obejmuje korzeń kozłka, ziele krwawnika, liść mięty pieprzowej, liść melisy oraz kwiat rumianku. Nervosan Fix jest dostępny bez recepty.

Ziele krwawnika

Ziele krwawnika to produkt leczniczy roślinny, który jest dostępny bez recepty. Stosowany jest tradycyjnie w chorobach przewodu pokarmowego oraz w zaburzeniach trawienia. Zewnętrznie może być stosowany jako środek wspomagający leczenie ran. Ziele krwawnika ma właściwości lecznicze, takie jak działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, a także pomaga przy niestrawnościach. Może być stosowane zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Zioła do płukania gardła

Zioła do płukania gardła to mieszanka ziół, które mają właściwości przeciwzapalne, odkażające i łagodzące ból. Najczęściej wykorzystywane zioła to rumianek, nagietek, szałwia, ziele rzepiku i tymianek. Preparat jest stosowany w stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej i gardła, a także w zapaleniu dziąseł. Lek jest dostępny bez recepty.

Zioła przeciwgorączkowe

Zioła Przeciwgorączkowe to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, który jest stosowany do obniżania podwyższonej temperatury ciała w przypadku przeziębienia. Preparat jest dostępny w postaci ziół do zaparzania w saszetkach. W skład tego produktu wchodzą różne zioła, takie jak kwiat bzu czarnego, kora wierzby, kwiat lipy, koszyczek rumianku, czy ziele krwawnika. Produkt jest dostępny bez recepty.

Zioła ułatwiające gojenie ran

Zioła ułatwiające gojenie ran to preparat w postaci ziół do zaparzania w saszetkach. Jest stosowany w przypadku niewielkich ran, ułatwiając ich gojenie. Działa jako tradycyjny produkt leczniczy roślinny. Wskazania do stosowania tego leku obejmują niewielkie rany i skaleczenia. Produkt ten jest dostępny bez recepty.

Zioła wzmagające trawienie

Zioła wzmagające trawienie to suplement diety, który zawiera naturalne składniki roślinne. Jest stosowany jako środek wspomagający prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Preparat ten jest szczególnie polecany w przypadku dolegliwości takich jak wzdęcia, zaparcia czy uczucie ciężkości po jedzeniu. Zioła wzmagające trawienie są dostępne bez recepty.

Zioła żółciopędne

Zioła żółciopędne to naturalne preparaty, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu pęcherzyka żółciowego poprzez pobudzanie wytwarzania i wydzielania żółci. Wśród nich znajdują się między innymi kłącze ostryżu długiego, kwiatostan kocanki piaskowej, liść boldo, korzeń rzodkwi czarnej, korzeń mniszka lekarskiego, liść mięty pieprzowej, ziele krwawnika, kocanka piaskowa, ostropest plamisty, goryczka żółta, karczoch zwyczajny, owoce jałowca, dziurawiec zwyczajny oraz mniszek lekarski. Są dostępne bez recepty.