KRWAWNIK FIX

KRWAWNIK FIX to ziołowy preparat leczniczy, który jest stosowany doustnie w dolegliwościach trawiennych oraz w przypadku braku łaknienia jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych i żółci oraz rozkurczający. Dostępny jest bez recepty. Wskazania do stosowania tego leku obejmują zaburzenia trawienia, takie jak uczucie pełności, wzdęcia i niestrawność.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

KRWAWNIK FIX to tTradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany:
Doustnie:
– w przejściowym braku apetytu;
– w leczeniu objawowym łagodnych kurczowych dolegliwości układu pokarmowego, w tym wzdęć i oddawania wiatrów;
– w leczeniu objawowym łagodnych kurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji.

Na skórę:
– w leczeniu niewielkich powierzchniowych zranień skóry.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Skład

1 saszetka zawiera 1,8 g Achillea millefolium L., herba (ziele krwawnika).

Dawkowanie

Osoby starsze, dorośli i młodzież w wieku od 12 lat:
Doustnie:
– Przejściowy brak apetytu i leczenie objawowe łagodnych kurczowych dolegliwości układu pokarmowego, w tym wzdęć i oddawania wiatrów:
2 saszetki zalać 250 ml (szklanka) wrzącej wody i pozostawić na 30 minut. Pić 3-4 razy dziennie pomiędzy posiłkami świeżo przygotowany napar.
– Leczenie objawowe łagodnych kurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji:
1 saszetkę zalać 250 ml (szklanka) wrzącej wody i pozostawić na 30 minut pod przykryciem. Pić 2-3 razy dziennie świeżo przygotowany napar.

Miejscowo:
– Leczenie niewielkich powierzchniowych zranień skóry:
2 saszetki zalać 250 ml (szklanka) wrzącej wody i pozostawić na 30 minut pod przykryciem. Stosować na skórę świeżo przygotowany napar do okładów 2-3 razy dziennie.

Dzieci poniżej 12 lat
Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie jest zalecane.

Czas stosowania
Stosowanie przy przejściowym braku apetytu i w leczeniu objawowym łagodnych kurczowych dolegliwości układu pokarmowego, w tym wzdęć i oddawania wiatrów
Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie podczas stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Stosowanie w leczeniu niewielkich powierzchniowych zranień skóry i w leczeniu objawowym łagodnych kurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji
Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 1 tydzień podczas stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Przedawkowanie

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Jedzenie i picie (alkohol)

KRWAWNIK FIX należy pić 3-4 razy dziennie pomiędzy posiłkami.

Ciąża i karmienie piersią

Bezpieczeństwo stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu leczniczego.
Brak danych dotyczących wpływu na płodność.

Ulotka KRWAWNIK FIX

Brak ulotki w bazie leków.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o KRWAWNIK FIX (forum)

Stosujesz KRWAWNIK FIX? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o KRWAWNIK FIX. Podziel się doświadczeniami na forum.