KRWAWNIK FIX

KRWAWNIK FIX to ziołowy preparat leczniczy, który jest stosowany doustnie w dolegliwościach trawiennych oraz w przypadku braku łaknienia jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych i żółci oraz rozkurczający. Dostępny jest bez recepty. Wskazania do stosowania tego leku obejmują zaburzenia trawienia, takie jak uczucie pełności, wzdęcia i niestrawność. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku KRWAWNIK FIX. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek KRWAWNIK FIX i jakie są wskazania do stosowania?

KRWAWNIK FIX to tTradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany:
Doustnie:
– w przejściowym braku apetytu;
– w leczeniu objawowym łagodnych kurczowych dolegliwości układu pokarmowego, w tym wzdęć i oddawania wiatrów;
– w leczeniu objawowym łagodnych kurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji.

Na skórę:
– w leczeniu niewielkich powierzchniowych zranień skóry.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Kategorie powiązane:
Leki gastrologiczne - zaburzenia układu pokarmowego, Tradycyjne produkty lecznicze roślinne,

Reklama

Jaki jest skład KRWAWNIK FIX, jakie substancje zawiera?

1 saszetka zawiera 1,8 g Achillea millefolium L., herba (ziele krwawnika).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu KRWAWNIK FIX – jak stosować?

Osoby starsze, dorośli i młodzież w wieku od 12 lat:
Doustnie:
– Przejściowy brak apetytu i leczenie objawowe łagodnych kurczowych dolegliwości układu pokarmowego, w tym wzdęć i oddawania wiatrów:
2 saszetki zalać 250 ml (szklanka) wrzącej wody i pozostawić na 30 minut. Pić 3-4 razy dziennie pomiędzy posiłkami świeżo przygotowany napar.
– Leczenie objawowe łagodnych kurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji:
1 saszetkę zalać 250 ml (szklanka) wrzącej wody i pozostawić na 30 minut pod przykryciem. Pić 2-3 razy dziennie świeżo przygotowany napar.

Miejscowo:
– Leczenie niewielkich powierzchniowych zranień skóry:
2 saszetki zalać 250 ml (szklanka) wrzącej wody i pozostawić na 30 minut pod przykryciem. Stosować na skórę świeżo przygotowany napar do okładów 2-3 razy dziennie.

Dzieci poniżej 12 lat
Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie jest zalecane.

Czas stosowania
Stosowanie przy przejściowym braku apetytu i w leczeniu objawowym łagodnych kurczowych dolegliwości układu pokarmowego, w tym wzdęć i oddawania wiatrów
Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie podczas stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Stosowanie w leczeniu niewielkich powierzchniowych zranień skóry i w leczeniu objawowym łagodnych kurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji
Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 1 tydzień podczas stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania KRWAWNIK FIX – czy mogę spożywać alkohol?

KRWAWNIK FIX należy pić 3-4 razy dziennie pomiędzy posiłkami.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować KRWAWNIK FIX w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bezpieczeństwo stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu leczniczego.
Brak danych dotyczących wpływu na płodność.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego KRWAWNIK FIX

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA

Ulotka KRWAWNIK FIX – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Brak ulotki w bazie leków.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność KRWAWNIK FIX w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę KRWAWNIK FIX

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz KRWAWNIK FIX? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o KRWAWNIK FIX. Podziel się doświadczeniami na forum.