Apetiherb

Lek Apetiherb to produkt leczniczy roślinny tradycyjnie stosowany w braku łaknienia.

Lek przeznaczony jest dla dzieci od 3 lat, młodzieży i osób dorosłych.

Produkt leczniczy Apetiherb zawiera wyciąg z ziół zawierających związki goryczowe (ziele szanty, liść melisy, ziele krwawnika) oraz owocu kopru włoskiego, które zwiększają wydzielanie soku żołądkowego wywołując łaknienie.

Jaki jest skład Apetiherb, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest wyciąg płynny (1:2) złożony z Achillea millefolium L. herba (ziele krwawnika), Marrubium vulgare L. herba (ziele szanty), Melissa officinalis L. folium (liść melisy) i Foeniculum vulgare Mill. fructus (owoc kopru włoskiego) (3/2/3/2) – 15 g na 100 g produktu leczniczego, ekstrahent: woda oczyszczona.

Substancje pomocnicze to: sacharoza, woda oczyszczona, koncentrat pomarańczowy 2578 (naturalny sok z pomarańczy, woda), benzoesan sodu (E 211).

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających: , , ,

Dawkowanie preparatu Apetiherb – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dzieci i młodzież
Dzieci od 3 do 6 lat – 2 razy na dobę 2,5 ml miarką.
Dzieci powyżej 6 lat i młodzież do 18 lat – 2 do 3 razy na dobę 5 ml miarką.
Przy podawaniu dzieciom dawkę syropu należy rozcieńczyć w niewielkiej ilości słabej herbaty lub wody.

Dorośli – 3 do 4 razy na dobę 15 ml miarką.

Sposób stosowania
Syrop stosować doustnie, około pół godziny przed posiłkiem.
Do opakowania dołączona jest miarka ułatwiająca dawkowanie.

Czas stosowania
Jeśli po upływie 10 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie zaobserwowano objawów przedawkowania podczas stosowania leku Apetiherb.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Apetiherb – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Apetiherb w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Z uwagi na brak danych klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią nie należy stosować produktu w tym okresie.

Wpływ na płodność nie jest znany.

Ulotka Apetiherb – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Apetiherb? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz