GEFITINIB GLENMARK

CO TO JEST I JAK DZIAŁA GEFITINIB GLENMARK? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Gefitinib Glenmark zawiera jako substancję czynną gefitynib, który hamuje aktywność białka określanego jako receptor naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR). Białko to wpływa na wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych.

Lek Gefitinib Glenmark stosowany jest w leczeniu dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuc. Ten rodzaj złośliwego nowotworu wywodzi się z komórek płuc.

SKŁAD GEFITINIB GLENMARK, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest gefitynib. Każda tabletka powlekana zawiera 250 mg gefitynibu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon (typ A), powidon (K30), sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, alkohol poliwinylowy, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172) i żelaza tlenek czerwony (E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE GEFITINIB GLENMARK? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

– Zalecana dawka to jedna tabletka 250 mg każdego dnia.
– Tabletkę należy przyjmować codziennie, mniej więcej o tej samej porze.
– Tabletkę można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.
– Nie należy stosować leków zobojętniających (zmniejszających kwaśność soku żołądkowego) 2 godziny przed lub 1 godzinę po zastosowaniu leku Gefitinib Glenmark.

Jeśli pacjent ma trudności z połknięciem tabletki, można ją rozpuścić w szklance do połowy wypełnionej wodą niegazowaną. Nie należy stosować innych płynów. Nie należy kruszyć tabletki.

Płyn należy mieszać, aż tabletka rozpuści się. Może to trwać do 20 minut. Płyn należy wypić niezwłocznie po przygotowaniu. Aby mieć pewność, że pacjent przyjął całą dawkę leku, należy ponownie napełnić szklankę do połowy wodą, zamieszać i wypić płyn.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI GEFITINIB GLENMARK, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent zastosował dawkę większą niż zalecana należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletkę można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ GEFITINIB GLENMARK W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Zaleca się, aby pacjentka nie zachodziła w ciążę w okresie leczenia lekiem Gefitinib Glenmark, ponieważ lek Gefitinib Glenmark może być szkodliwy dla dziecka.

Dla bezpieczeństwa dziecka nie należy stosować leku Gefitinib Glenmark w okresie karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jeśli podczas stosowania tego leku wystąpi uczucie osłabienia, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub posługiwania się narzędziami, lub obsługiwania maszyn.

ULOTKA LEKU GEFITINIB GLENMARK – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – GEFITINIB GLENMARK CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - GEFITINIB GLENMARK CENA, REFUNDACJA

GEFITINIB GLENMARK OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here