Glurenorm

12345678910
(1 ocen, średnia: 1,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Glurenorm to lek zmniejszający stężenie cukru we krwi, należący do grupy pochodnych sulfonylomocznika.

Glurenorm jest wskazany w leczeniu cukrzycy typu 2 u pacjentów w wieku średnim i podeszłym, u których przestrzeganie diety nie jest już wystarczające do regulowania metabolizmu węglowodanów.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Glurenorm.

Skład

Substancją czynną leku jest glikwidon.
1 tabletka zawiera 30 mg glikwidonu (Gliquidonum).

Pozostałe składniki to: laktoza, skrobia kukurydziana sucha, skrobia kukurydziana rozpuszczalna, magnezu stearynian

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Leczenie początkowe
Leczenie lekiem Glurenorm na ogół rozpoczyna się od podania ½ tabletki (15 mg) podczas śniadania. Tabletki leku Glurenorm należy przyjmować na początku posiłku. Po przyjęciu tabletki leku Glurenorm nie należy nigdy pomijać posiłku.

Jeśli leczenie przy użyciu ½ tabletki podczas śniadania będzie niewystarczające, lekarz będzie stopniowo zwiększał dawkę. Jeśli przepisana dawka jest nie większa niż dwie tabletki (60 mg), dawka dobowa leku Glurenorm może być przyjmowana raz na dobę podczas śniadania. Jeśli konieczne jest zastosowanie większych dawek dobowych, można uzyskać lepszą kontrolę stosując lek w dwóch lub trzech dawkach rozdzielonych w ciągu doby. W takim przypadku największą dawkę należy przyjmować podczas śniadania.

Maksymalna zalecana dawka dobowa wynosi 4 tabletki (120 mg).

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania produktu Glurenorm u dzieci ani młodzieży ze względu na brak danych dotyczących jego bezpieczeństwa i skuteczności.

Przedawkowanie

Przedawkowanie leku Glurenorm może powodować niskie stężenie cukru we krwi – również przedłużone – z objawami takimi jak utrata przytomności, przyspieszone tętno, wilgotna skóra, niepokój, odruchy nadaktywne (np. drganie) lub zaburzenia żołądkowe.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Należy przyjmować lek Glurenorm i ściśle przestrzegać diety, zgodnie z zaleceniami lekarza. Po przyjęciu leku Glurenorm nie należy nigdy pomijać lub opóźniać spożycia posiłku, ponieważ może to znacząco zmniejszać stężenie cukru we krwi i potencjalnie prowadzić do utraty przytomności (np. w przypadku przyjęcia tabletki przed posiłkiem, zamiast na początku posiłku).

Należy przestrzegać diety, ponieważ w przypadku cukrzycy dieta ma na celu głównie kontrolę masy ciała pacjenta i jest niezależna od leczenia przepisanego przez lekarza.

Alkohol może nasilać lub osłabiać działanie leku Glurenorm obniżające stężenie glukozy we krwi.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

U kobiet w ciąży konieczna jest szczególnie wnikliwa i intensywna kontrola stężenia glukozy w osoczu. Przy stosowaniu doustnych leków obniżających poziom cukru we krwi nie jest to możliwe. Z tej przyczyny leku Glurenorm nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lekarz zaleci przerwanie stosowania produktu Glurenorm i zmieni leczenie na insulinę

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

2 OPINIE O LEKU

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here