Konsultacja merytoryczna:

Ginoring

Ginoring - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Ginoring jest to środek antykoncepcyjny w postaci systemu terapeutycznego dopochwowego, zapobiegający ciąży. Każdy system terapeutyczny dopochwowy zawiera niewielką ilość dwóch żeńskich hormonów płciowych – etonogestrelu i etynyloestradiolu. Hormony te powoli uwalniają się z systemu do krwioobiegu. Ze względu na niewielką dawkę uwalnianych hormonów, Ginoring jest zaliczany do środków antykoncepcyjnych o małej dawce hormonów. Ginoring nazywany jest złożonym środkiem antykoncepcyjnym, ponieważ uwalnia dwa różne hormony.

Lek działa tak, jak tabletka złożonego środka antykoncepcyjnego (tabletka złożona), ale w przeciwieństwie do tabletki, którą należy przyjmować codziennie, system terapeutyczny dopochwowy stosuje się przez 3 tygodnie z rzędu. Ginoring uwalnia dwa żeńskie hormony płciowe, które hamują uwalnianie komórek jajowych z jajników. Pacjentka nie może zajść w ciążę, ponieważ komórki jajowe nie są uwalniane.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Ginoring:

Skład

Substancjami czynnymi leku są: etonogestrel i etynyloestradiol.

Lek zawiera 11,0 mg etonogestrelu i 3,474 mg etynyloestradiolu. System terapeutyczny dopochwowy uwalnia etonogestrel i etynyloestradiol w średniej ilości 0,120 mg i 0,015 mg odpowiednio, w ciągu 24 godzin, przez okres 3 tygodni.

Pozostałe składniki to: etylenu i octanu winylu kopolimer, 28% octanu winylu i poliuretan (rodzaj plastiku, który nie ulega rozpuszczeniu w organizmie człowieka).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie / stosowanie

Ginoring można zakładać i usuwać samodzielnie. Lekarz poinstruuje, kiedy można rozpocząć stosowanie leku. System terapeutyczny dopochwowy powinien być założony we właściwym dniu cyklu (patrz punkt 3.3 ulotki „Kiedy założyć pierwszy system terapeutyczny dopochwowy”) i pozostawiony przez 3 tygodnie z rzędu. Należy regularnie sprawdzać, czy system terapeutyczny dopochwowy znajduje się na miejscu (np. przed i po stosunku płciowym) w celu upewnienia się, że pacjentka jest chroniona przed zajściem w ciążę. Po upływie trzech tygodni należy usunąć Ginoring i zrobić tygodniową przerwę. Zwykle w czasie przerwy w stosowaniu leku pojawia się krwawienie z odstawienia.

Szczegółowe informacje na temat stosowania tego leku znajdują się w załączonej ulotce.

Przedawkowanie

Jak dotąd nie istnieją doniesienia o ciężkich szkodliwych działaniach związanych z przedawkowaniem hormonów zawartych w leku. W razie przypadkowego założenia więcej niż jednego systemu terapeutycznego dopochwowego mogą wystąpić nudności, wymioty lub krwawienie z pochwy. Należy usunąć dodatkowy system terapeutyczny dopochwowy oraz skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy nie ustąpią.

Pokarm, napoje (alkohol)

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie wolno stosować leku w ciąży lub gdy pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży. Jeśli w okresie stosowania
leku pacjentka zajdzie w ciążę, należy usunąć system terapeutyczny dopochwowy i skontaktować się z lekarzem.

Jeśli pacjentka chce przerwać stosowanie leku, gdyż chce zajść w ciążę, należy zapoznać się z treścią punktu 3.5 ulotki „Przerwanie stosowania leku Ginoring”.

Nie zaleca się stosowania leku Ginoring w okresie karmienia piersią. Jeżeli pacjentka chce stosować Ginoring w okresie karmienia piersią, należy wcześniej zapytać o to lekarza.

Ginoring ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ginoring, (0,120 mg + 0,015 mg)/24 h, system terapeutyczny dopochwowy (Etonogestrelum + Ethinylestradiolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 617 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ginoring m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ginoring, (0,120 mg + 0,015 mg)/24 h, system terapeutyczny dopochwowy (Etonogestrelum + Ethinylestradiolum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 138 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Ginoring cena

Cena Ginoring i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ginoring.

Ginoring opinie - forum pacjentów

Stosujesz Ginoring? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

10 komentarzy do “Ginoring”

 1. Nie polecam! Krążek pękł na łączeniu po 2 tygodniach! Zorientowałam się przez okropny ból. Nie miałam zapasu, ani recepty, żeby szybko wykupić nowy. Masakra… (nie wspomnę już o kosztach, gdyż wychodzi na to, że musiałam kupić dwa ringi podczas jednego cyklu).
  Ponadto nie wiem czy tylko ja tak mam, ale Ginoring jest odczuwalny. Non stop czuje jak się osuwa w dół i musze go często poprawiać, co mija się z celem ringów, gdyż mają być one nieodczuwalną antykoncepcją… :/

  Odpowiedz
 2. Ogólnie system krążków jest fajny, ale NIE POLECAM Ginoring, ponieważ mi się już 3 razy zepsuł krążek!!! W takiej sytuacji jeśli nie ma się pod ręką zapasu (maksymalnie masz 3 godziny na zdobycie nowego krążka) – możesz zajść w nieplanowaną ciążę.
  Antykoncepcja na której nie można polegać – trochę słabo…

  Odpowiedz
 3. Jak dla mnie GinoRing jest naprawdę świetny. Stosuje już 3 krążek a następne dwa już wykupione. Nie odczułam żadnych zmian w sobie. Mniejsza ochota na sex? Nic z tych rzeczy. Fakt że to dopiero 3 krążek ale nigdy nie miałam z nimi problemu typu pęknięcia czy coś podobnego. Przy pierwszym stosowaniu pojawiły się tylko plamienia przez cały cykl ale ustały całkowicie. Nastrój bez zmian, żadnych dolegliwości. I oczywiście cena bardzo atrakcyjna. Za opakowanie płacę ok. 37 zł gdzie w przypadku np. PolaRingu cena wynosi ok. 43 zł a NuvaRingu 49 zł. Jeżeli chodzi o mnie to jak najbardziej polecam.

  Odpowiedz
 4. Już drugi pękł mi jakoś 1,5 tyg po zaaplikowaniu, używam od jakichś 2 lat i dopiero ostatnio są z nimi problemy. Po pierwszym nie miałam nawet opakowania, po tym mam i będę reklamować, zobaczymy co odpowie producent. Ja podziękuję, inne firmy mają to samo tylko nie pękające :)

  Odpowiedz
 5. Ginoring to moja pierwsza metoda terapia antykoncepcyjna. Stosuję ją niecały tydzień a już przez zmiany nastroju prawie zakończył się mój związek. Stany agresji przeplatane z płaczem i depresją. Mam nadzieję że to wkrótce przejdzie gdy organizm się przyzwyczai. Czy też miałyście taki problem?

  Odpowiedz
 6. Stosuje 3 krążek i też miałam już problemy z pęcherzem, uplawy oraz brak ochoty na seks. Zmęczenie i wypryski w zasadzie też.

  Odpowiedz
 7. Ja stosuję od prawie miesiąca ginoring, duży problem to wodniste upławy i całkowity brak ochoty na seks. Przy tabletkach źle się czułam,ale teraz niestety moje libido spadł

  Odpowiedz
 8. W ulotce jest napisane ze takie przypadłości jak jak problemy z pecherzem lub dróg moczowwych jest 1:100, ja na przyklad mam zaburzenia widzenia (nie widze literek z daleka, musze zmróżyć oczy) oraz oczywiste uczucie zmeczenia oraz wypryski

  Odpowiedz
 9. Chciałabym poznać Waszą opinię. Używałam przez wiele lat NuvaRing, wczoraj wieczorem założyłam pierścień GinoRing. Miły w dotyku, jeszcze miękkszy niż Nuva. Jednak nad ranem obudziło mnie pieczenie pochwy, które często towarzyszy mi zapaleniu pęcherza. Może nie jestem dobrym materiałem do dywagacji, bowiem pęcherzowe kłopoty łapią mnie średnio raz na trzy tygodnie, ale pokrycie w czasie nieco zastanawia… Jak jest u Was?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz