Spis leków zawierających substancję: Etonogestrel

Adaring

Adaring

Adaring to innowacyjny system terapeutyczny dopochwowy, który służy jako metoda antykoncepcji hormonalnej dla kobiet. Każdy system terapeutyczny dopochwowy zawiera niewielką ilość dwóch żeńskich hormonów płciowych – etonogestrelu i etynyloestradiolu. Hormony te powoli uwalniają się z systemu do krwioobiegu. Adaring jest przeznaczony do antykoncepcji u kobiet w wieku rozrodczym. Jest dostępny na receptę.

Circlet

Circlet to lek złożony zawierający dwie substancje czynne: cetyryzynę oraz pseudoefedrynę. Cetyryzyna wykazuje działanie przeciwhistaminowe, wybiórcze względem receptorów histaminowych typu 1 (H1). Nie przenika lub tylko w niewielkim stopniu przenika przez barierę krew-mózg. Lek jest dostępny na receptę.

Contraseton

Contraseton to innowacyjny środek antykoncepcyjny w postaci systemu terapeutycznego dopochwowego, który skutecznie zapobiega ciąży. Każdy system terapeutyczny zawiera niewielką ilość dwóch żeńskich hormonów płciowych – etonogestrelu i etynyloestradiolu, które powoli uwalniają się do krwioobiegu. Jest zaliczany do złożonych środków antykoncepcyjnych. Wskazaniem do stosowania Contrasetonu jest antykoncepcja u kobiet w wieku rozrodczym. Lek jest dostępny na receptę.

Ginoring

Ginoring to złożony środek antykoncepcyjny w postaci systemu terapeutycznego dopochwowego, który zawiera dwa żeńskie hormony płciowe: etonogestrel i etynyloestradiol. Jest stosowany do antykoncepcji u kobiet w wieku rozrodczym. System terapeutyczny dopochwowy uwalnia etonogestrel i etynyloestradiol w średniej ilości odpowiednio 0,120 mg i 0,015 mg w ciągu 24 godzin, przez okres 3 tygodni. Ginoring jest dostępny na receptę.

Implanon NXT

Implanon NXT to antykoncepcyjny implant podskórny, który zawiera 68 miligramów etonogestrelu, syntetycznego hormonu żeńskiego. Działa na dwa sposoby: zapobiega uwalnianiu komórki jajowej z jajnika oraz powoduje zmiany w śluzie szyjkowym macicy, co utrudnia przedostawanie się nasienia do macicy. Jest stosowany w celu zapobiegania ciąży, a jego skuteczność utrzymuje się przez okres trzech lat. Implanon NXT jest dostępny na receptę.

Mirgi

Mirgi to system terapeutyczny dopochwowy, który jest środkiem antykoncepcyjnym. Każdy system zawiera niewielką ilość dwóch żeńskich hormonów płciowych – etonogestrelu i etynyloestradiolu. Jest przeznaczony do antykoncepcji dla kobiet w wieku rozrodczym. Produkt jest dostępny na receptę.

Mithraring

Mithraring to system terapeutyczny dopochwowy, który działa poprzez uwalnianie dwóch żeńskich hormonów płciowych – etonogestrelu i etynyloestradiolu. Te hormony hamują owulację, czyli uwalnianie jajeczka z jajnika. Dodatkowo, Mithraring zmienia śluz szyjkowy, utrudniając ruch plemników, i wpływa na błonę śluzową macicy, uniemożliwiając implantację zapłodnionego jaja. Głównym wskazaniem do stosowania Mithraring jest zapobieganie ciąży u kobiet w wieku rozrodczym. Jest to lek dostępny na receptę.

Nuvaring

NuvaRing to złożony środek antykoncepcyjny w postaci systemu terapeutycznego dopochwowego, który zapobiega ciąży. Zawiera dwa żeńskie hormony płciowe: etonogestrel i etynyloestradiol. Działa poprzez hamowanie uwalniania komórek jajowych z jajników. Lek jest dostępny na receptę.

Perlinring

Perlinring to hormonalny pierścień dopochwowy, który jest stosowany głównie jako środek antykoncepcyjny. Jest wskazany do zapobiegania ciąży. Lek ten jest dostępny na receptę.