Konsultacja merytoryczna:

Gyno-Femidazol

Gyno-Femidazol stosuje się wyłącznie dopochwowo. Lek działa wyłącznie w miejscu podania. Mikonazolu azotan, substancja czynna leku Gyno-Femidazol, niszczy komórki grzybów chorobotwórczych i zwalcza zakażenia grzybicze pochwy.

Gyno-Femidazol stosuje się w celu leczenia następujących chorób:
Grzybicze i drożdżakowe zakażenia pochwy

Jaki jest skład Gyno-Femidazol, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest mikonazolu azotan.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, żelatyna, glicerol, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Gyno-Femidazol – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 tabletka (100 mg) na dobę.
Gyno-Femidazol stosuje się raz na dobę, wieczorem.

Stosowanie u pacjentek z niewydolnością wątroby lub nerek
Dostosowanie dawki nie jest konieczne.

Stosowanie u pacjentek w podeszłym wieku
Dostosowanie dawki nie jest konieczne.

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat
Gyno-Femidazol nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Gyno-Femidazol jest przeznaczony wyłącznie do stosowania dopochwowego. Tabletkę należy wprowadzić głęboko do pochwy. Leczenie powinno trwać 15 dni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego doustnego przyjęcia leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Należy pokazać lekarzowi opakowanie z tabletkami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gyno-Femidazol – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Pożywienie nie ma wpływu na skuteczność leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Gyno-Femidazol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiecego. Kobiety karmiące piersią powinny zachować ostrożność stosując Gyno-Femidazol.

Ulotka Gyno-Femidazol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Gyno-Femidazol,100 mg, tabletki dopochwowe (Miconazoli nitras)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 66 razy

Rozmiar plku 124.81 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Gyno-Femidazol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Gyno-Femidazol,100 mg, tabletki dopochwowe (Miconazoli nitras)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 94.40 KB

Cena - ile kosztuje Gyno-Femidazol?

Cena Gyno-Femidazol i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Gyno-Femidazol.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Gyno-Femidazol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie ELUDRIL CLASSIC Płyn do pł.jamy ustnej (Opakowanie: 500 ml)ELUDRIL CLASSIC Płyn do pł.jamy ustnej (Opakowanie: 500 ml) to płyn do płukania jamy ustnej, który ma właściwości antyseptyczne i łagodzące. Zwalcza nieprzyjemne dolegliwości związane z uszkodzeniami w obrębie jamy ustnej, zapobiega powstawaniu płytki nazębnej i problemów z dziąsłami. Produkt może być…

40.78 

Zastosowanie Bioderma Atoderm Gel Douche żel pod prysznic (Opakowanie: 500 ml)Bioderma Atoderm Gel Douche żel pod prysznic (Opakowanie: 500 ml) może być stosowany przez całą rodzinę. Świetnie sprawdza się w przypadku osób, których skóra jest sucha, wrażliwa i podatna na podrażnienia, przez co wymaga szczególnej pielęgnacji. Ze względu na składniki, produkt może być stosowany nawet przez dzieci, niemowlęta oraz…

55.99 

Zastosowanie Elastyczna opaska z gazy 4mx6cm (Opakowanie: 20 szt.)Domowa apteczka powinna być dobrze wyposażona. Nigdy nie wiemy na jakie urazy możemy być narażeni. Podobnie z apteczką samochodową – tam także na wszelki wypadek powinny znajdować się wszelkie niezbędne artykuły pierwszej pomocy. Elastyczna opaska z gazy 4mx6cm (Opakowanie: 20 szt.) to jeden z artykułów, który powinien znaleźć się w każdym domu i…

56.99 

Zastosowanie Eucerin Atopicontrol balsam (Opakowanie: 250 ml)Eucerin Atopicontrol balsam (Opakowanie: 250 ml) to balsam nawilżający, przeznaczony do codziennej pielęgnacji ciała skóry suchej i podrażnionej, który hamuje przedwczesne oznaki starzenia się skóry.

Produkt zawiera kwasy tłuszczowe Omega-6 oraz łagodzący Licochalcone A. Składniki te przyspieszają regenerację skóry, a także pozwalają przywrócić naturalną barierę skóry.

Balsam wodno-olejowy nie zawiera…

75.99 

Zastosowanie Weleda Delikatna pianka czyszcząca (Opakowanie: 150 ml)Weleda Delikatna pianka czyszcząca (Opakowanie: 150 ml) oczyszcza pory skóry twarzy, uwalnia ją od makijażu i nadmiaru sebum oraz utrzymuje naturalną równowagę wilgotności skóry. Formuła z organicznym oczarem odświeża skórę i optymalnie przygotowuje ją do dalszej pielęgnacji z pomocą serii Weleda do pielęgnacji twarzy.SkładWater (Aqua) Alcohol Glycerin Coco-Glucoside Fragrance (…

34.14 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief