Konsultacja merytoryczna:

Gabapentin Aurobindo

Gabapentin Aurobindo należy do grupy leków stosowanych w leczeniu padaczki i obwodowego bólu neuropatycznego (długotrwałego bólu wskutek uszkodzenia nerwów).

Gabapentin Aurobindo stosuje się w leczeniu:
– różnych postaci padaczki (napadów drgawkowych ograniczonych początkowo do pewnych okolic mózgu, niezależnie od tego, czy napady rozprzestrzeniają się do innych okolic mózgu, czy nie).

Lekarz przepisuje Gabapentin Aurobindo w celu leczenia padaczki, jeśli wcześniej stosowane leczenie nie pozwala na pełne zapobieganie napadom padaczkowym. Gabapentin Aurobindo należy przyjmować jako uzupełnienie obecnego leczenia, chyba że lekarz zaleci inaczej. Gabapentin Aurobindo można także stosować jako jedyny lek w leczeniu dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat;

– obwodowego bólu neuropatycznego (długotrwałego bólu wywołanego uszkodzeniem nerwów). Szereg różnych chorób może powodować obwodowy ból neuropatyczny (obejmujący głównie nogi i (lub) ręce), na przykład cukrzyca lub półpasiec. Ból odczuwa się jako uczucie gorąca, pieczenie, pulsowanie, rwanie, ból przenikliwy, kłucie, skurcze, bolesność, mrowienie, drętwienie, uczucie kłucia itd.

Jaki jest skład Gabapentin Aurobindo, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest gabapentyna.
Każda kapsułka twarda 100 mg zawiera 100 mg gabapentyny.
Każda kapsułka twarda 300 mg zawiera 300 mg gabapentyny.
Każda kapsułka twarda 400 mg zawiera 400 mg gabapentyny.

– Pozostałe składniki:
Zawartość kapsułki: skrobia kukurydziana i talk.
Otoczka kapsułki:
100 mg: tytanu dwutlenek (E171), sodu laurylosiarczan, żelatyna.
300 mg: żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171), sodu laurylosiarczan, żelatyna.
400 mg: czerwony tlenek żelaza (E172), żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171), sodu laurylosiarczan, żelatyna.
Tusz do nadruku: szelak, glikol propylenowy, żelaza tlenek czarny, potasu wodorotlenek

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Gabapentin Aurobindo – jak stosować ten lek?

Lekarz określi dawkę odpowiednią dla pacjenta.

Jeśli pacjentowi wydaje się, że działanie leku Gabapentin Aurobindo jest zbyt mocne lub zbyt słabe, należy jak najszybciej powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

W przypadku pacjentów w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) należy przyjmować normalną dawkę leku Gabapentin Aurobindo, chyba że pacjent ma chore nerki.

Lekarz może zalecić inny schemat dawkowania i (lub) dawkę, jeśli pacjent ma chore nerki.

Należy kontynuować przyjmowanie leku Gabapentin Aurobindo, dopóki lekarz nie zaleci przerwanie stosowania.

Sposób i droga podawania
Lek Gabapentin Aurobindo jest przeznaczony do stosowania doustnego. Zawsze należy połykać kapsułki w całości, popijając dużą ilością wody.

Typowe dawkowanie w padaczce:

Dorośli i młodzież:
Należy przyjmować zaleconą liczbę kapsułek. Lekarz będzie stopniowo zwiększał dawkę. Dawka początkowa wynosi zazwyczaj od 300 mg do 900 mg na dobę. Następnie dawkę można zwiększyć zgodnie z zaleceniem lekarza maksymalnie do 3600 mg na dobę; lekarz zaleci przyjmowanie leku w 3 oddzielnych dawkach: jedną rano, drugą po południu i trzecią wieczorem.

Dzieci w wieku 6 lat i starsze:
Lekarz określi dawkę podawaną dziecku na podstawie masy ciała. Leczenie rozpoczyna się od niskiej dawki początkowej, którą przez około 3 dni stopniowo się zwiększa. Typowa dawka w leczeniu padaczki wynosi 25 do 35 mg na kg masy ciała na dobę. Jest ona zazwyczaj podawana w 3 oddzielnych dawkach każdego dnia, zazwyczaj jedna rano, druga po południu i trzecia wieczorem Nie zaleca się podawania leku Gabapentin Aurobindo dzieciom w wieku poniżej 6 lat.

Typowe dawkowanie w bólu neuropatycznym:
Dorośli:
Przyjmować liczbę kapsułek zaleconą przez lekarza. Lekarz będzie stopniowo zwiększał dawkę. Dawka początkowa wynosi zazwyczaj od 300 mg do 900 mg na dobę. Następnie dawkę można zwiększyć zgodnie z zaleceniem lekarza maksymalnie do 3600 mg na dobę; lekarz zaleci przyjmowanie leku w 3 oddzielnych dawkach: jedną rano, drugą po południu i trzecią wieczorem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dawka większa niż zalecana może doprowadzić do nasilenia działań niepożądanych, w tym utraty przytomności, zawrotów głowy, podwójnego widzenia, niewyraźnego mówienia, senności i biegunki. Należy skontaktować się z lekarzem lub z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala, jeśli pacjent przyjmie dawkę leku Gabapentin Aurobindo większą niż przepisana przez lekarza. Należy wziąć ze sobą kapsułki, których pacjent nie przyjął, a także opakowanie i ulotkę, dzięki czemu personel szpitala będzie mógł stwierdzić, jaki lek został przyjęty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gabapentin Aurobindo – czy mogę spożywać alkohol?

Gabapentin Aurobindo można zażywać z jedzeniem lub bez.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Gabapentin Aurobindo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża:
Leku Gabapentin Aurobindo nie należy przyjmować w okresie ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję. Nie przeprowadzono badań dotyczących konkretnie przyjmowania gabapentyny przez kobiety w ciąży, jednak w przypadku innych leków przeciwpadaczkowych stwierdzano zwiększone ryzyko uszkodzenia płodu, w szczególności jeśli stosowano jednocześnie więcej niż jeden lek przeciwpadaczkowy. Jeśli więc jest to możliwe, należy w okresie ciąży stosować tylko jeden lek przeciwpadaczkowy i to wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Jeśli pacjentka zaszła w ciążę, sądzi, że jest w ciąży lub planuje ciążę podczas stosowania leku Gabapentin Aurobindo, należy natychmiast zwrócić się do lekarza. Nie wolno nagle odstawiać tego leku, ponieważ spowodować to może przełomowe napady drgawkowe, które mogą grozić poważnymi konsekwencjami dla matki i dla dziecka.

Karmienie piersią:
Gabapentyna, substancja czynna leku Gabapentin Aurobindo, przenika do mleka kobiecego. Ponieważ wpływ na niemowlę nie jest znany, nie zaleca się karmienia piersią podczas przyjmowania leku Gabapentin Aurobindo.

Ulotka Gabapentin Aurobindo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Gabapentin Aurobindo, 100 mg, 300 mg, 400 mg, kapsułki twarde (Gabapentyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 93.50 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Gabapentin Aurobindo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Gabapentin Aurobindo, 100 mg, kapsułki twarde (Gabapentyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 28 razy

Rozmiar plku 117.37 KB


Gabapentin Aurobindo, 300 mg, kapsułki twarde (Gabapentyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 117.45 KB


Gabapentin Aurobindo, 400 mg, kapsułki twarde (Gabapentyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 117.42 KB

Cena - ile kosztuje Gabapentin Aurobindo?

Cena Gabapentin Aurobindo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Gabapentin Aurobindo.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Gabapentin Aurobindo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie SIKATRIS Silikonowy plaster na blizny po mastopeksji 17cmx7,6cm (Opakowanie: 1 )SIKATRIS Silikonowy plaster na blizny po mastopeksji 17cmx7,6cm (Opakowanie: 1 ) to certyfikowany wyrób medyczny w postaci silikonowego plastra do stosowania po zabiegach podniesienia piersi (mastopeksji) oraz innych zabiegach chirurgicznych piersi. Poprawia wygląd starych i świeżych blizn, może być stosowany z takim samym skutkiem na blizny przerostowe (hipertroficzne) i keloidowe (bliznowce), ale również profilaktycznie na…

15.16 

Zastosowanie Eucerin Atopicontrol Akut krem (Opakowanie: 100 ml)Eucerin Atopicontrol Akut krem (Opakowanie: 100 ml) to produkt przeznaczony do pielęgnacji skóry atopowej lub podrażnionej, który może być stosowany u dorosłych, dzieci oraz niemowląt od 3 miesiąca życia.

Krem skutecznie łagodzi suchą, podrażnioną skórę, intensywnie pielęgnuje, redukując swędzenie i zaczerwienienia. Ponadto działa przeciwświądowo, antybakteryjnie i chłodząco…

109.99 

Zastosowanie Fiorda Protect MD spray do gardła (Opakowanie: 30 ml)Fiorda Protect MD spray do gardła (Opakowanie: 30 ml) jest wyrobem medycznym do stosowania w stanach nieżytu gardła, uczucia suchości, niewystarczającego nawilżenia śluzówki, a także w celu zredukowania ryzyka pogłębienia infekcji wirusowych i bakteryjnych. Zawarty w wyrobie porost islandzki powleka błonę śluzową ochronną powłoką, która umożliwia jej szybszą…

17.71 

Zastosowanie Orthomol Vital F granulat + kapsułka+ tabletka (Opakowanie: 30 szt.)Orthomol Vital F granulat + kapsułka+ tabletka (Opakowanie: 30 szt.) to suplement diety, który stosuje się u osób narażonych na długotrwały stres, z chronicznym zmęczeniem, a także pomocniczo przy chorobach związanych z zaburzeniami metabolicznymi. Ponadto uzupełnia niedobory wybranych witamin i minerałów.
Efekt działania Orthomol Vital F granulat + kapsułka+ tabletka (…

239.00 

Zastosowanie Weleda Olejek do masażu z arniką (Opakowanie: 100 ml)Chcesz ćwiczyć? Masaż rozgrzewający przed i po ćwiczeniach z Weleda Olejek do masażu z arniką (Opakowanie: 100 ml) poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie i chroni przed nieprzyjemnymi bólami.

Kompozycja z wyciągami z kwiatów arniki i liści brzozy oraz słonecznika i oliwy z oliwek wzmacnia funkcje skóry i utrzymuje jej elastyczność. Naturalny…

60.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief