GEFITINIB KRKA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA GEFITINIB KRKA? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Gefitinib Krka zawiera jako substancję czynną gefitynib, który hamuje aktywność białka tzw. receptora naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR). Białko to wpływa na wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych.

Lek Gefitinib Krka stosowany jest w leczeniu dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuc. Ten rodzaj złośliwego nowotworu wywodzi się z komórek płuc.

SKŁAD GEFITINIB KRKA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest gefitynib. Każda tabletka zawiera 250 mg gefitynibu.

Pozostałe składniki to: sodu laurylosiarczan, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K-29/32, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, alkohol poliwinylowy, makrogol 4000, talk, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czarny (E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE GEFITINIB KRKA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

– Zazwyczaj stosowana dawka leku Gefitinib Krka, to jedna tabletka (250 mg), każdego dnia.
– Lek należy przyjmować codziennie, mniej więcej o tej samej porze.
– Tabletki można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.
– Nie należy stosować leków zobojętniających (zmniejszających kwaśność soku żołądkowego) 2 godziny przed i 1 godzinę po zażyciu leku Gefitinib Krka.

W razie trudności z połykaniem tabletkę można rozpuścić w połowie szklanki wody niegazowanej. Nie należy rozpuszczać tabletek w innym płynie. Nie należy kruszyć tabletki. Płyn należy mieszać, aż tabletka rozpuści się. Może to trwać do 20 minut. Tak przygotowany płyn należy wypić niezwłocznie po przygotowaniu. Aby mieć pewność, że przyjęto całą dawkę leku, ponownie napełnić szklankę
wodą do połowy, zamieszać i wypić płyn.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI GEFITINIB KRKA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli została zażyta dawka większa niż zalecana należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletkę można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ GEFITINIB KRKA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Zaleca się, aby pacjentka leczona lekiem Gefitinib Krka unikała ciąży w okresie leczenia lekiem Gefitinib Krka, ponieważ może być on szkodliwy dla dziecka.

Nie należy stosować leku Gefitinib Krka w okresie karmienia piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jeśli podczas stosowania tego leku wystąpi uczucie osłabienia, należy wówczas zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn lub posługiwania się narzędziami.

ULOTKA LEKU GEFITINIB KRKA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – GEFITINIB KRKA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - GEFITINIB KRKA CENA, REFUNDACJA

GEFITINIB KRKA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here