Q10 D-ENTAL

KATEGORIA:
LEKI KARDIOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

Q10 D-ENTAL - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku Q10 D-ENTAL. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku Q10 D-ENTAL w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA Q10 D-ENTAL? – OPIS I WSKAZANIA

Ubidekarenon (koenzym Q10) zwiększa wytwarzanie i wykorzystanie energii w komórkach, zwłaszcza mięśnia serca i mięśni szkieletowych. Wykazuje działanie antyoksydacyjne, chroniąc struktury komórkowe przed szkodliwymi następstwami działania wolnych rodników, oraz działanie przeciwmiażdżycowe i stymulujące układ immunologiczny. Po wielokrotnym podawaniu może obniżać ciśnienie tętnicze krwi.

Wskazania do stosowania:
Pomocniczo w kardiomiopatii i niewydolności krążenia, chorobie niedokrwiennej serca, nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach rytmu serca towarzyszącym niewydolności krążenia, a ponadto w parodontozie, profilaktyce miażdżycy, zespole przewlekłego zmęczenia, osłabieniu wydolności fizycznej spowodowanej niedoborem endogennego koenzymu Q10 zwłaszcza w podeszłym wieku.

SKŁAD Q10 D-ENTAL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną jest Ubidekarenon.

– Substancje pomocnicze: sorbitol, ksylitol, talk, syrop glukozowy, krzemionka koloidalna bezwodna, makrogologliceroluhydroksystearynian, substancja poprawiająca zapach cytrynowa (Trusillemon), magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna.

JAKIE JEST DAWKOWANIE Q10 D-ENTAL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Profilaktycznie – ssać 1do 2 tabletek na dobę, po posiłku, leczniczo – według wskazań lekarza.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wedługzaleceń lekarza lub farmaceuty.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI Q10 D-ENTAL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie zaobserwowano przedawkowania w zakresie stosowanych dawek.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

• Przyjmowanie pokarmu może wpływać na działanie leku, dlatego lek Quentapil SR należy przyjmować co najmniej godzinę przed posiłkiem lub bezpośrednio przed snem.
• Należy uważać na ilość spożywanego alkoholu. Jednoczesne przyjmowanie leku Quentapil SR i alkoholu może wywoływać senność.
• Należy unikać spożywania soku grejpfrutowego, jeśli pacjent przyjmuje lek Quentapil SR. Sok grejpfrutowy może wpływać na działanie leku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ Q10 D-ENTAL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT [phpfunction=6]

ULOTKA LEKU Q10 D-ENTAL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

[phpfunction=2]

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – Q10 D-ENTAL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

[phpfunction=3]

[phpfunction=4]

REZERWACJA LEKU W APTECE - Q10 D-ENTAL CENA, REFUNDACJA

Q10 D-ENTAL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here