Quetiapine Passauer

Lek Quetiapine Passauer zawiera substancję nazywaną kwetiapiną. Należy ona do grupy leków przeciwpsychotycznych.

Lek Quetiapine Passauer jest stosowany w leczeniu kilku chorób, takich jak:
• epizody depresyjne w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej, kiedy pacjent odczuwa smutek, depresję, brak energii, utratę apetytu, ma poczucie winy lub nie może spać;
• mania, kiedy pacjent jest bardzo silnie podekscytowany, pobudzony, pełen entuzjazmu, lub nadmiernie aktywny, lub ma zaburzoną zdolność krytycznej oceny, jest agresywny lub uciążliwy;
• schizofrenia, kiedy pacjent słyszy i widzi nierzeczywiste głosy i obrazy, przyjmuje za prawdziwe nieistniejące rzeczy, jest nadmiernie podejrzliwy, zalękniony, zagubiony, ma poczucie winy, jest napięty, przygnębiony.
Lekarz może zalecić dalsze stosowanie leku Quetiapine Passauer , nawet wtedy, gdy samopoczucie pacjenta już się poprawi.

Skład

Substancją czynną leku jest kwetiapina. Quetiapine Passauer zawiera 25 mg, 50 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg, 300 mg, 400 mg kwetiapiny (w postaci kwetiapiny fumaranu).

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki
Laktoza jednowodna
Celuloza mikrokrystaliczna
Powidon (K25)
Karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A)
Glicerolu dibehenian
Krzemionka, koloidalna bezwodna
Magnezu stearynian
Otoczka tabletki
Laktoza jednowodna
Hypromeloza
Makrogol 400
Tytanu dwutlenek (E 171)
Żelaza tlenek czerwony (E 172) (tylko tabletki 25 mg)
Żelaza tlenek żółty (E 172) (tylko tabletki 100 mg).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Quetiapine Passauer – jak stosować ten lek?

Lek ten należy stosować zawsze zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości, należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Dawkę początkową określi lekarz prowadzący. Rekomendowana dawka podtrzymująca (dawka dobowa) będzie zależeć od choroby i potrzeb danego pacjenta, lecz wynosi zwykle od 150 mg do 800 mg.
• Lek należy zażywać raz na dobę, przed snem, lub dwa razy na dobę, w zależności od tego, na co choruje pacjent.
• Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.
• Tabletki można zażywać z pokarmem lub bez pokarmu.
• W okresie przyjmowania leku Quetiapine Passauer nie należy spożywać soku grejpfrutowego. Może on wpływać na sposób działania leku.
• Nie należy przerywać zażywania tabletek nawet wówczas, gdy nastąpi poprawa samopoczucia, dopóki lekarz nie zdecyduje inaczej.

Zaburzenia czynności wątroby
Lekarz może zalecić zmianę sposobu dawkowania u pacjentów z niewydolnością wątroby.

Pacjenci w podeszłym wieku
Lekarz może zalecić zmianę sposobu dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Quetiapine Passauer nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
50, 100, 200, 300, 400 mg: tabletkę można podzielić na równe dawki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania większej dawki leku Quetiapine Passauer niż przepisana przez lekarza, pacjent może odczuwać senność, zawroty głowy, nieprawidłowe bicie serca. Należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala. Należy zabrać tabletki Quetiapine Passauer ze sobą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Quetiapine Passauer – czy mogę spożywać alkohol?

• Quetiapine Passauer można zażywać z pokarmem lub bez pokarmu.
• Podczas leczenia lekiem Quetiapine Passauer należy zachować ostrożność w piciu alkoholu, ponieważ lek Quetiapine Passauer z alkoholem może powodować senność.
• W okresie przyjmowania leku Quetiapine Passauer nie należy spożywać soku grejpfrutowego. Może on zmieniać sposób działania leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Quetiapine Passauer w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza się że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed przyjęciem tego leku . Nie należy przyjmować leku Quetiapine Passauer podczas ciąży bez uprzedniego omówienia tej kwestii ze swoim lekarzem. Leku Quetiapine Passauer nie należy przyjmować w okresie karmienia piersią.

U noworodków, których matki przyjmowały Quetiapine Passauer w ostatnim trymestrze ciąży (ostatnich trzech miesiącach ciąży) mogą wystąpić następujące objawy, które mogą wskazywać na zespół odstawienia: drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie, senność, pobudzenie, zaburzenia oddychania oraz utrudnienie pobierania pokarmu. Jeżeli u dziecka pacjentki wystąpi którykolwiek z tych objawów, może zachodzić konieczność skontaktowania się z lekarzem.

Ulotka Quetiapine Passauer – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Quetiapine Passauer, 25 mg; 50 mg; 100 mg; 150 mg; 200 mg; 300 mg; 400 mg, tabletki powlekane (Quetiapinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Quetiapine Passauer m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Quetiapine Passauer, 25 mg; 50 mg; 100 mg; 150 mg; 200 mg; 300 mg; 400 mg, tabletki powlekane (Quetiapinum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Quetiapine Passauer - forum pacjentów

Stosujesz Quetiapine Passauer? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz