QUINAPRIL HASCO

KATEGORIA:
LEKI KARDIOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

QUINAPRIL HASCO - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku QUINAPRIL HASCO. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku QUINAPRIL HASCO w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA QUINAPRIL HASCO? – OPIS I WSKAZANIA

Substancją czynną leku Quinapril HASCO jest chinapryl.

Chinapryl należy do grupy substancji hamujących działanie enzymu biorącego udział w przemianach angiotensyny (jest inhibitorem konwertazy angiotensyny, należy do tzw. inhibitorów ACE).

Wskazania do stosowania
• Nadciśnienie tętnicze (może być stosowany jako jedyny lek lub jednocześnie z tiazydowymi lekami moczopędnymi lub lekami beta-adrenolitycznymi),
• Zastoinowa niewydolność serca (może być stosowany w połączeniu z lekami moczopędnymi i (lub) z glikozydami naparstnicy).

SKŁAD QUINAPRIL HASCO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest chinaprylu chlorowodorek.
1 tabletka powlekana leku Quinapril HASCO, 5 mg, zawiera 5 mg chinaprylu chlorowodorku.
1 tabletka powlekana leku Quinapril HASCO, 10 mg, zawiera 10 mg chinaprylu chlorowodorku.
1 tabletka powlekana leku Quinapril HASCO, 20 mg, zawiera 20 mg chinaprylu chlorowodorku.

– Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: magnezu węglan ciężki, laktoza jednowodna,żelatyna, krospowidon, magnezu stearynian, otoczka Opadry II White 57U18539 o składzie: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), polidekstroza, talk, maltodekstryna, triglicerydy nasyconychkwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

JAKIE JEST DAWKOWANIE QUINAPRIL HASCO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Lekarz zaleci odpowiednie dawkowanie leku Quinapril HASCO, w zależności od schorzenia i indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie.

Podanie doustne.

Zaleca się przyjmować lek codziennie o tej samej porze, niezależnie od posiłków.

Dorośli
Nadciśnienie tętnicze
Monoterapia

Zwykle zalecana dawka początkowa leku Quinapril HASCO u pacjentów nie przyjmujących leków moczopędnych wynosi 10 mg na dobę.

W zależności od skuteczności leczenia dawka ta może być zwiększana (podwojona) do dawki podtrzymującej 20 mg lub 40 mg na dobę, zwykle podawanej raz na dobę lub w dwóch dawkach podzielonych. Lekarz może zalecić stopniowe zwiększanie dawki co kilka tygodni.

Maksymalnie stosuje się do 80 mg leku Quinapril HASCO na dobę.

Stosowanie leku Quinapril HASCO jednocześnie z lekami moczopędnymi
U pacjentów, którzy jednocześnie przyjmują leki moczopędne lekarz zwykle zaleca mniejszą dawkę początkową chinaprylu, która wynosi 2,5 mg na dobę.

Lekarz może zalecić podwyższenie dawki (w sposób opisany powyżej), aż do osiągnięcia skutecznej kontroli ciśnienia tętniczego krwi.

Zastoinowa niewydolność serca
Lek Quinapril HASCO może być stosowany jednocześnie z lekami moczopędnymi i (lub) glikozydami naparstnicy. Zalecana dawka początkowa u pacjentów z niewydolnością serca wynosi 5 mg raz lub dwa razy na dobę.

Zwykle po rozpoczęciu podawania leku Quinapril HASCO lekarz zaleca kontrolę czynności układu krążenia, szczególnie ciśnienia tętniczego krwi.

Jeśli dawka początkowa jest dobrze tolerowana, lekarz zaleci stopniowe zwiększanie dawki leku do czasu wystąpienia oczekiwanego działania leku.

Stosowanie leku Quinapril HASCO u pacjentów w podeszłym wieku
Początkowa dawka leku Quinapril HASCO odpowiada 5 mg raz na dobę i na polecenie lekarza może być zwiększona aż do osiągnięcia skutecznej kontroli ciśnienia tętniczego krwi.

Stosowanie leku Quinapril HASCO u pacjentów z niewydolnością nerek
U osób z upośledzoną wydolnością nerek konieczne jest użycie niższych dawek leki Quinapril HASCO, których wielkość zależy od stopnia uszkodzenia nerek.

U pacjentów, u których wartość klirensu kreatyniny wynosi poniżej 60 ml/min lecz powyżej 30 ml/min, zalecana dawka początkowa wynosi 5 mg na dobę.

U pacjentów, u których wartość klirensu kreatyniny wynosi poniżej 30 ml/min zalecana dawka początkowa wynosi 2,5 mg na dobę.

Jeśli dawka początkowa jest dobrze tolerowana, w następnych dniach lekarz może zalecić podawanie leku Quinapril HASCO dwa razy na dobę.

Jeśli nie występują objawy zmniejszenia ciśnienia tętniczego lub znacznego zaburzenia czynności nerek, na zalecenie lekarza dawka może być dalej korygowana, zależnie od reakcji pacjenta naprowadzone leczenie.

U pacjentów z zaburzoną czynnością nerek proponuje się następujące dawkowanie leku Quinapril HASCO:
Klirens kreatyniny (ml/min) /Maksymalna zalecana dawka początkowa (mg)
>60 / 10
30-60 / 5
10-30 / 2,5
<10 / Niewystarczające dane Stosowanie leku Quinapril HASCO u pacjentów z niewydolnością wątroby
U pacjentów z niewydolnością wątroby lub postępującą chorobą tego narządu należy ostrożnie stosować lek Quinapril HASCO, szczególnie w skojarzeniu z lekami moczopędnymi.

Tabletkę można podzielić na równe dawki.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI QUINAPRIL HASCO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Quinapril HASCO i wystąpienia objawów świadczących o znacznym obniżeniu ciśnienia krwi (zawroty głowy, omdlenia) należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Lekarz w razie konieczności zaleci odpowiednie leczenie objawowe.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Wchłanianie leku Quinapril HASCO może być zmniejszone, jeśli jest on przyjmowany podczas posiłku obfitującego w tłuszcze.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ QUINAPRIL HASCO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lekarz zwykle zaleci, aby przerwać stosowanie leku Quinapril HASCO przed zajściem w ciążę lub gdy tylko zostanie stwierdzone, że pacjentka jest w ciąży oraz zaleci stosowanie innego leku zamiast leku Quinapril HASCO.

Nie zaleca się stosowania leku Quinapril HASCO we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować u pacjentek po 3. miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Podczas stosowania leku Quinapril HASCO nie zaleca się karmienia piersią noworodków (pierwsze kilka tygodni po porodzie), a w szczególności wcześniaków. W przypadku starszych niemowląt, lekarz rozważy stosowanie leku Quinapril HASCO w okresie karmienia piersią.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT [phpfunction=6]

ULOTKA LEKU QUINAPRIL HASCO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

[phpfunction=2]

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – QUINAPRIL HASCO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNEREZERWACJA LEKU W APTECE - QUINAPRIL HASCO CENA, REFUNDACJA

QUINAPRIL HASCO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here