Spis leków zawierających substancję: Chinapryl

Accupro

Lek Accupro jest stosowany w chorobach nadciśnienia tętniczego, preparat ten hamuje skurcz naczyń, przez co jest szeroko stosowany również w niewydolności serca oraz podawany razem z lekami moczopędnymi. Lek zwieraja chlorodowek chinaprylu. Ta substancja lecznicza należy do grupy leków zwanych inhibitorami konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE).

Accustad H

Lek Accustad H jest lekiem przeciwnadciśnieniowym. Służy do leczenia nadciśnienia tętniczego krwi. Lek obniża ciśnienie tętnicze krwi. Zawiera dwie czynne substancje (substancje, które mogą łagodzić objawy występujące u pacjenta): • chinapryl, • hydrochlorotiazyd.

Accuzide

ACCUZIDE to preparat oddziałujący na ukłąd sercowo-naczyniowy. Jego właściwościami są obniżenie ciśnienia tętniczego krwi oraz działanie moczopędne. Wskazania do stosowania: Leczenie nadciśnienia tętniczego samoistnego u pacjentów, u których właściwe jest skojarzone stosowanie chinaprylu i leku moczopędnego.

Acurenal

Acurenal to lek z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny, który obniża ciśnienie tętnicze oraz rozszerza naczynia obwodowe co ułatwia przepływ krwi i zmniejsza pracę serca. Preparat jest wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego samoistnego oraz zastoinowej niewydolności serca. Acurenal jest dostępny na receptę i objęty refundacją.

Aprilgen

Aprilgen to lek na receptę, który zawiera chinapryl (Quinaprilum). Jest to lek hipotensyjny z grupy inhibitorów ACE. Aprilgen jest prolekiem, którego aktywną postacią jest metabolit – chinaprylat. Lek ten rozszerza naczynia krwionośne, obniżając w ten sposób ciśnienie w naczyniach krwionośnych. Wskazany jest do stosowania w przypadku nadciśnienia tętniczego samoistnego oraz zastoinowej niewydolności serca.

Pulsaren

Pulsaren

Pulsaren to lek z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (ACE), który jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z tiazydowymi lekami moczopędnymi lub lekami beta-adrenolitycznymi. Pulsaren jest dostępny na receptę.

Quinapril hasco

Quinapril Hasco to lek na receptę, którego substancją czynną jest chinapryl. Chinapryl należy do grupy substancji hamujących działanie enzymu biorącego udział w przemianach angiotensyny (jest inhibitorem konwertazy angiotensyny, należy do tzw. inhibitorów ACE). Lek ten jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz zastoinowej niewydolności serca. Może być stosowany jako jedyny lek lub jednocześnie z tiazydowymi lekami moczopędnymi lub lekami beta-adrenolitycznymi.

Quinaprilum 123ratio

Quinaprilum 123ratio to lek, który oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy. Działa poprzez hamowanie konwertazy angiotensyny, co prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi, normalizacji pracy serca oraz poprawy funkcji skurczowej i rozkurczowej komór serca. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz zastoinowej niewydolności serca. Lek jest dostępny na receptę.