Aprilgen

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...

Działanie i wskazania

Lek Apo-Valsart należy do grupy leków zwanych antagonistami receptorów angiotensyny II, które pomagają kontrolować wysokie ciśnienie tętnicze. Angiotensyna II jest substancją powstającą w organizmie człowieka, która powoduje skurcz naczyń krwionośnych, tym samym podwyższając ciśnienie tętnicze.

Lek Apo-Valsart działa poprzez blokowanie aktywności angiotensyny II. W efekcie naczynia krwionośne rozszerzają się a ciśnienie tętnicze zostaje obniżone.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Aprilgen.

Skład

Substancją czynną leku jest chlorowodorek chinaprylu. Każda tabletka zawiera 5 mg, 10 mg, 20 mg lub 40 mg chlorowodorku chinaprylu.

Pozostałe składniki to: jednowodna laktoza, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, tlenek magnezu i krospowidon. Otoczka tabletki zawiera hypromelozę, makr ogol 400, polisorbat 80, tlenki żelaza (E172) i dwutlenek tytanu (E171).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

● Tabletki należy połykać popijając szklanką wody.
● Należy starać się przyjmować tabletki codziennie o tej samej porze.

Zalecana dawka to:

Dorośli

Leczenie wysokiego ciśnienia tętniczego
Typowa dawka początkowa wynosi10 mg raz na dobę. Jeśli pacjent przyjmuje już lek moczopędny, dawka początkowa wynosi 2,5 mg na dobę.
Po 3-4 tygodniach lekarz może zwiększyć dawkę do poziomu, który zapewni najlepszą kontrolę ciśnienia tętniczego. Zazwyczaj potrzebna jest dawka dobowa między 20 mg a 40 mg, którą można przyjmować w 1 dawce dobowej lub po podzieleniu na 2 dawki. Nieliczni pacjenci byli leczeni dawkami do 80 mg na dobę.

Leczenie niewydolności serca
W tej chorobie pacjent będzie stosować również inne leki, takie jak diuretyki (leki moczopędne) lub digoksyna. Dawka początkowa wynosi zazwyczaj 2,5 mg rano. Co 2-3 tygodnie lekarz może zwiększać tę dawkę aż do osiągnięcia dawki między 10 mg a 40 mg na dobę. Większość pacjentów będzie wymagać dawki 10-20 mg na dobę przy jednoczesnym stosowaniu leków moczopędnych lub digoksyny. Dawkę tę można przyjmować raz na dobę lub po podzieleniu na 2 dawki. Maksymalna dawka dobowa wynosi 40 mg i nie należy tej dawki przekraczać.

Na początku leczenia lekarz będzie starannie kontrolować stan pacjenta. W niektórych przypadkach, jako środek ostrożności, lekarz może zechcieć umieścić pacjenta w szpitalu na czas rozpoczynania terapii.

Osoby w podeszłym wieku lub z chorobami nerek
Osoby w podeszłym wieku lub mające problemy z nerkami mogą być bardziej wrażliwe na działanie leku Aprilgen. Typowa dawka początkowa w leczeniu nadciśnienia tętniczego wynosi 2,5 mg. Lekarz będzie stopniowo zwiększać tę dawkę aż do uzyskania kontroli nad stanem pacjenta. .

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Dzieci (w wieku 6-12 lat:) Nie zaleca się stosowania leku Aprilgen u dzieci.

Przedawkowanie

Należy natychmiast zgłosić się lekarza lub do izby przyjęć najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku i ewentualne pozostałe tabletki. Do objawów przedawkowania należą: ciężkie niedociśnienie tętnicze krwi, wstrząs, uczucie dezorientacji, zwolnienie akcji sercai niewydolność nerek.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Picie alkoholu w czasie leczenia tym lekiem może spowodować zawroty głowy lub senność.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Jeśli kobieta sądzi, że jest (lub może być) w ciąży, musi powiedzieć o tym lekarzowi. Lekarz zaleci, aby przerwać przyjmowanie leku Aprilgen przed zajściem w ciążę lub jak najszybciej po zajściu w ciążę i doradzi przyjmowanie innego leku zamiast leku Aprilgen. Aprilgen nie jest zalecany we wczesnej ciąży i nie wolno go stosować u kobiet powyżej 3. miesiąca ciąży, gdyż stosowany po 3. Miesiącu ciąży może poważnie zaszkodzić dziecku.

Karmienie piersią
Jeśli kobieta karmi piersią lub ma zamiar karmić piersią, musi powiedzieć o tym lekarzowi. Podczas przyjmowania leku Aprilgen nie zaleca się karmienia piersią noworodków (w pierwszych tygodniach życia), a szczególnie dzieci urodzonych przedwcześnie. W przypadku dzieci starszych w kwestii korzyści i ryzyka związanego ze stosowaniem leku Aprilgen w czasie karmienia piersią w porównaniu z innymi lekami powinien doradzić lekarz.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne
Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here