Konsultacja merytoryczna:

Ibuprofen Teva Max

Ibuprofen Teva MAX to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy (niesteroidowy lek przeciwzapalny).

Wskazania do stosowania leku Ibuprofen Teva MAX
Ibuprofen Teva MAX zalecany jest u dzieci o masie ciała od 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów:
• bólów łagodnych do umiarkowanych takich jak ból głowy, zęba, bóle menstruacyjne;
• ostrych migrenowych bólów głowy z aurą lub bez aury;
• gorączki.

Jaki jest skład Ibuprofen Teva Max, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ibuprofen (ibuprofen DL-lizyny).
Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu, co odpowiada 684 mg ibuprofenu z lizyną.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń
Celuloza mikrokrystaliczna
Kroskarmeloza sodowa
Krzemionka koloidalna bezwodna
Talk
Magnezu stearynian

Otoczka
Hypromeloza 6 mPa
Makrogol 6000
Glicerol 85 %

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ibuprofen Teva Max – jak stosować ten lek?

Szczegółowa tabela dawkowania znajduje się w załączonej pomiżej ulotce.

U dzieci i młodzieży lek Ibuprofen Teva MAX jest dawkowany w zależności od masy ciała i wieku. Zazwyczaj, jako pojedynczą dawkę stosuje się 7 do 10 mg/kg mc. do maksymalnej, całkowitej dawki dobowej 30 mg/kg mc. Przerwy w dawkowaniu uzależnione są od objawów i maksymalnej, całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6-godzinną przerwę pomiędzy dawkami. Nie przekraczać zalecanej dawki.

Dawkowanie u osób w podeszłym wieku:
Nie ma konieczności specjalnego dostosowywania dawki. Z uwagi na profil bezpieczeństwa leku (patrz punkt 2 zał. ulotki), należy szczególnie monitorować osoby w podeszłym wieku.

Sposób stosowania leku

Do stosowania doustnego.
Lek Ibuprofen Teva MAX może być dzielony na dwie równe połowy.

Lek Ibuprofen Teva MAX należy przyjmować w całości z dużą ilością płynu (np.: szklanką wody). Tabletki powlekane można przyjmować niezależnie od posiłku.

W przypadku pacjentów, u których występuje nadwrażliwość żołądka zalecane jest stosowanie leku Ibuprofen Teva MAX podczas posiłków.

Czas trwania terapii

Do stosowania krótkotrwałego.

W przypadku konieczności stosowania leku Ibuprofen Teva MAX przez osoby dorosłe dłużej niż 3 dni w leczeniu migrenowych bólów głowy lub gorączki lub dłużej niż 4 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

W przypadku konieczności stosowania tego produktu u dzieci i młodzieży dłużej niż 3 dni lub w przypadku nasilenia objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek Ibuprofen Teva MAX należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacjami dotyczącymi dawkowania zawartymi w ulotce. W przypadku, gdy pacjent nie odczuwa wystarczającego złagodzenia objawów, nie należy zwiększać dawki leku samodzielnie lecz skontaktować się z lekarzem.

Mogą wystąpić następujące objawy przedawkowania leku: zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego (bóle i zawroty głowy, senność, brak świadomości, a w przypadku dzieci również drgawki), ból żołądka, nudności i wymioty. Ponadto możliwe jest wystąpienia krwawienia do przewodu pokarmowego oraz zaburzenia czynności wątroby i nerek, jak również spadek ciśnienia krwi, obniżona czynność oddechowa (zaburzenia oddechowe), zsinienie i zaczerwienienie skóry i błony śluzowej (sinica).

Nie istnieje specyficzna odtrutka (antidotum).

W przypadku podejrzenia przedawkowania leku Ibuprofen Teva MAX, należy skontaktować się z lekarzem, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

W przypadku dalszych wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprofen Teva Max – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku Ibuprofen Teva MAX nie należy spożywać alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ibuprofen Teva Max w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
W przypadku, gdy pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie leczenia lekiem Ibuprofen Teva MAX, należy poinformować o tym lekarza. Nie wolno stosować tego leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży. Należy unikać stosowania tego leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Karmienie piersią
Jedynie niewielka ilość ibuprofenu oraz jego metabolitów przechodzi do mleka matki. Lek ten może być stosowany w trakcie karmienia piersią, jeśli stosowany jest w zalecanej dawce i przez krótki okres czasu

Ulotka Ibuprofen Teva Max – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Ibuprofen Teva MAX, 400 mg, tabletki powlekane Ibuprofenum Do stosowania u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych.

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ibuprofen Teva Max m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ibuprofen Teva MAX, 400 mg, tabletki powlekane Ibuprofenum Do stosowania u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych.

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Ibuprofen Teva Max?

Cena Ibuprofen Teva Max i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ibuprofen Teva Max.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ibuprofen Teva Max? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz