Ibuprofen Teva Max

12345678910
(3 ocen, średnia: 6,00 na 10)
Loading...

Działanie i wskazania

Ibuprofen Teva MAX to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy (niesteroidowy lek przeciwzapalny).

Wskazania do stosowania leku Ibuprofen Teva MAX
Ibuprofen Teva MAX zalecany jest u dzieci o masie ciała od 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów:
• bólów łagodnych do umiarkowanych takich jak ból głowy, zęba, bóle menstruacyjne;
• ostrych migrenowych bólów głowy z aurą lub bez aury;
• gorączki.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen (ibuprofen DL-lizyny).
Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu, co odpowiada 684 mg ibuprofenu z lizyną.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń
Celuloza mikrokrystaliczna
Kroskarmeloza sodowa
Krzemionka koloidalna bezwodna
Talk
Magnezu stearynian

Otoczka
Hypromeloza 6 mPa
Makrogol 6000
Glicerol 85 %

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Szczegółowa tabela dawkowania znajduje się w załączonej pomiżej ulotce.

U dzieci i młodzieży lek Ibuprofen Teva MAX jest dawkowany w zależności od masy ciała i wieku. Zazwyczaj, jako pojedynczą dawkę stosuje się 7 do 10 mg/kg mc. do maksymalnej, całkowitej dawki dobowej 30 mg/kg mc. Przerwy w dawkowaniu uzależnione są od objawów i maksymalnej, całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6-godzinną przerwę pomiędzy dawkami. Nie przekraczać zalecanej dawki.

Dawkowanie u osób w podeszłym wieku:
Nie ma konieczności specjalnego dostosowywania dawki. Z uwagi na profil bezpieczeństwa leku (patrz punkt 2 zał. ulotki), należy szczególnie monitorować osoby w podeszłym wieku.

Sposób stosowania leku

Do stosowania doustnego.
Lek Ibuprofen Teva MAX może być dzielony na dwie równe połowy.

Lek Ibuprofen Teva MAX należy przyjmować w całości z dużą ilością płynu (np.: szklanką wody). Tabletki powlekane można przyjmować niezależnie od posiłku.

W przypadku pacjentów, u których występuje nadwrażliwość żołądka zalecane jest stosowanie leku Ibuprofen Teva MAX podczas posiłków.

Czas trwania terapii

Do stosowania krótkotrwałego.

W przypadku konieczności stosowania leku Ibuprofen Teva MAX przez osoby dorosłe dłużej niż 3 dni w leczeniu migrenowych bólów głowy lub gorączki lub dłużej niż 4 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

W przypadku konieczności stosowania tego produktu u dzieci i młodzieży dłużej niż 3 dni lub w przypadku nasilenia objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Przedawkowanie

Lek Ibuprofen Teva MAX należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacjami dotyczącymi dawkowania zawartymi w ulotce. W przypadku, gdy pacjent nie odczuwa wystarczającego złagodzenia objawów, nie należy zwiększać dawki leku samodzielnie lecz skontaktować się z lekarzem.

Mogą wystąpić następujące objawy przedawkowania leku: zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego (bóle i zawroty głowy, senność, brak świadomości, a w przypadku dzieci również drgawki), ból żołądka, nudności i wymioty. Ponadto możliwe jest wystąpienia krwawienia do przewodu pokarmowego oraz zaburzenia czynności wątroby i nerek, jak również spadek ciśnienia krwi, obniżona czynność oddechowa (zaburzenia oddechowe), zsinienie i zaczerwienienie skóry i błony śluzowej (sinica).

Nie istnieje specyficzna odtrutka (antidotum).

W przypadku podejrzenia przedawkowania leku Ibuprofen Teva MAX, należy skontaktować się z lekarzem, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

W przypadku dalszych wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Podczas stosowania leku Ibuprofen Teva MAX nie należy spożywać alkoholu.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
W przypadku, gdy pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie leczenia lekiem Ibuprofen Teva MAX, należy poinformować o tym lekarza. Nie wolno stosować tego leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży. Należy unikać stosowania tego leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Karmienie piersią
Jedynie niewielka ilość ibuprofenu oraz jego metabolitów przechodzi do mleka matki. Lek ten może być stosowany w trakcie karmienia piersią, jeśli stosowany jest w zalecanej dawce i przez krótki okres czasu

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here