Konsultacja merytoryczna:

Scopolan

Scopolan

Scopolan jest lekiem zawierającym butylobromek hioscyny o działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego.

Wskazania do stosowania
Dolegliwości bólowe w stanach skurczowych przewodu pokarmowego (kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego), dróg żółciowych (kolka wątrobowa), układu moczowo-płciowego (kolka nerkowa, bóle menstruacyjne, hiperrefleksja wypieracza – pęcherz nadreaktywny czyli nietrzymanie moczu spowodowane naglącym parciem).

Jaki jest skład Scopolan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest butylobromek hioscyny – 10 mg.

Substancje pomocnicze to: skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, guma arabska, sacharoza, talk, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Scopolan – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: doustnie 1 do 2 tabletek drażowanych 3 do 5 razy na dobę.
Dzieci od 6 do 12 lat: doustnie 1 tabletka drażowana 2 razy na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U ludzi nie obserwowano dotychczas ciężkich objawów zatrucia po jednorazowym ostrym przedawkowaniu.

Jeśli jednak pojawią się objawy takie jak zatrzymanie moczu, suchość w jamie ustnej, tachykardia (przyśpieszenie czynności serca), zawroty głowy i przemijające zaburzenia widzenia należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Scopolan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Scopolan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Brak jest badań klinicznych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania butylobromku hioscyny w okresie ciąży. Leku nie należy stosować w ciąży, chyba że lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią
Brak jest danych na temat przechodzenia butylobromku hioscyny do mleka kobiecego. Leki z tej grupy mogą hamować wydzielanie mleka, dlatego nie zaleca się stosowania leku Scopolan w okresie karmienia piersią.

Wpływ na płodność nie jest znany.

Ulotka Scopolan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

SCOPOLAN, 10 mg, tabletki drażowane (Hyoscini butylbromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 60 razy

Rozmiar plku 220.19 KB


SCOPOLAN, 10 mg, czopki (Hyoscini butylbromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 221.42 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Scopolan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

SCOPOLAN, 10 mg, tabletki drażowane (Hyoscini butylbromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 25 razy

Rozmiar plku 165.23 KB


SCOPOLAN, 10 mg, czopki (Hyoscini butylbromidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 166.83 KB

Cena - ile kosztuje Scopolan?

Cena Scopolan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Scopolan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Scopolan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Scopolan”

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie 2KC Xtreme tabletki (Opakowanie: 12 )2KC Xtreme tabletki (Opakowanie: 12 ) jest suplementem diety w formie wygodnych tabletek, łagodzących skutki spożywania alkoholu, a także wspomagających organizm w metabolizmie etanolu.
Tabletki mogą być spożywane przez osoby chcące…

Zastosowanie Syneo 5 Man antyperspirant w aerozolu (Opakowanie: 30 ml)Syneo 5 Man antyperspirant w aerozolu (Opakowanie: 30 ml) zapewnia skuteczną i bezpieczną ochronę przed poceniem się oraz przykrym zapachem. Zaprojektowany specjalnie dla mężczyzn. Efekt działania Syneo 5 Man antyperspirant w aerozolu (Opakowanie: 30…

MOmMe Delikatne Mlecz.pielęgnacyjne d/dzieci (Opakowanie: 150 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie BRAVERA CONTROL aerozol na skórę roztwór 96mg/g (Opakowanie: 8 ml)BRAVERA CONTROL aerozol na skórę roztwór 96mg/g (Opakowanie: 8 ml) to produkt leczniczy przeznaczony dla panów, który opóźnia wytrysk. Ma postać aerozolu…

Zastosowanie Nollix spray (Opakowanie: 10 ml)Nollix spray (Opakowanie: 10 ml) to wyrób medyczny zawierający składniki nawilżające przesuszoną śluzówkę nosa. Może być stosowany w przypadku infekcyjnej i alergicznej suchości błon śluzowych nosa, w…