Buscofem

Lek Buscofem zawiera substancję o nazwie ibuprofen.
Związek ten należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki te przynoszą ulgę poprzez zmianę odpowiedzi organizmu na ból i gorączkę.

Lek Buscofem jest stosowany w leczeniu objawowym:
– bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego (np. bóle głowy, bóle zębów, bóle menstruacyjne)
– gorączki i bólu związanego z przeziębieniem.

Lek Buscofem jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży o masie ciała co najmniej 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej).

Jaki jest skład Buscofem, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest ibuprofen.

Każda kapsułka, miękka zawiera 400 mg ibuprofenu.

Inne składniki to:
Zawartość kapsułki:
Makrogol 600
Potasu wodorotlenek Woda oczyszczona

Osłona kapsułki:
Żelatyna
Sorbitol ciekły, częściowo uwodniony
Woda oczyszczona

Tusz
Składniki tuszu czarnego Opacode WB black NS-78-17821:
Żelaza tlenek czarny (E 172)
Glikol propylenowy (E 1520)
Hypromeloza 6cP

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Buscofem – jak stosować ten lek?

Lek Buscofem należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami przedstawionymi w niniejszej ulotce. W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle stosowana dawka wynosi:

Dorośli i młodzież o masie ciała co najmniej 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej):
Dawka początkowa: 400 mg ibuprofenu (1 kapsułka, miękka); w razie potrzeby należy przyjąć dodatkowe dawki po 400 mg ibuprofenu (1 kapsułka, miękka), nie przekraczając całkowitej dawki 1200 mg ibuprofenu (3 kapsułki, miękkie) w ciągu 24 kolejnych godzin. Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami nie powinien być krótszy niż 6 godzin.

Jeżeli odczuwane działanie leku jest silniejsze lub słabsze od oczekiwanego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie u dzieci
Lek Buscofem jest przeciwwskazany u młodzieży o masie ciała poniżej 40 kg i dzieci z uwagi na zawartość dużej dawki substancji czynnej.

Sposób podawania
Stosowanie doustne.
Kapsułek nie należy żuć.

Czas trwania leczenia
Wyłącznie do krótkotrwałego stosowania.
Jeżeli konieczne jest stosowanie leku Buscofem przez więcej niż 3 dni w przypadku gorączki lub więcej niż 4 dni w przypadku leczenia bólu albo nastąpi nasilenie objawów, należy zasięgnąć porady lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Mogą wystąpić następujące objawy: nudności, wymioty, ból brzucha, ból głowy, zawroty głowy i senność. Rzadko: spadek ciśnienia krwi i utrata przytomności (drgawki miokloniczne u dzieci), zaburzenia oddychania (depresja ośrodka oddechowego) i niebieskie zabarwienie skóry i błon śluzowych (sinica).

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości dotyczących stosowania tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Buscofem – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki należy połykać, popijając wodą. Pacjenci o wrażliwym żołądku powinni przyjmować lek Buscofem podczas posiłku. W przypadku przyjęcia leku Buscofem w krótkim czasie po jedzeniu początek działania leku może być opóźniony. Nie należy wówczas przyjmować większej dawki leku Buscofem niż zalecana – przed podaniem kolejnej dawki należy zaczekać, aż upłynie odpowiednio długi odstęp czasu. Ryzyko niektórych działań niepożądanych, zwłaszcza ze strony przewodu pokarmowego, jest wyższe u osób pijących alkohol
równocześnie z przyjmowaniem leku Buscofem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Buscofem w okresie ciąży i karmienia piersią?

W przypadku zajścia w ciążę podczas przyjmowania leku Buscofem należy powiedzieć o tym lekarzowi. Nie wolno przyjmować tego leku w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży. O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy unikać stosowania tego leku w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży. Lek ten jest wydzielany z mlekiem matki, ale może być stosowany podczas karmienia piersią pod
warunkiem przestrzegania zaleceń dotyczących dawkowania i stosowania leku przez jak najkrótszy czas. Lek ten należy do grupy leków (NLPZ), które mogą zaburzać płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające po odstawieniu leku. Przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Buscofem i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Buscofem – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Buscofem. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Buscofem 400 mg, kapsułki, miękkie Dla młodzieży o masie ciała co najmniej 40 kg (12 lat i powyżej) i dorosłych (Ibuprofenum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Buscofem m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Buscofem 400 mg, kapsułki, miękkie Dla młodzieży o masie ciała co najmniej 40 kg (12 lat i powyżej) i dorosłych (Ibuprofenum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Buscofem? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.