Konsultacja merytoryczna:

Ibuprofen FORTE APTEO MED

Ibuprofen FORTE APTEO MED zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) zmniejszających ból i gorączkę.

Lek ten stosowany jest w krótkotrwałym leczeniu objawowym bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, takiego jak ból głowy, bóle miesiączkowe, ból zębów oraz gorączki.

Jeśli po upływie 3 dni w przypadku leczenia gorączki i 4 dni w przypadku leczenia bólu nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Ibuprofen FORTE APTEO MED, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest ibuprofen.
Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, hypromeloza, krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian
Otoczka tabletki Opadry White 03G28692: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, makrogol 400.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ibuprofen FORTE APTEO MED – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Występowanie działań niepożądanych można ograniczyć stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli w przebiegu zakażenia jego objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Dorośli i młodzież o masie ciała ≥ 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej): Należy przyjmować 1 tabletkę (200 mg do 400 mg ibuprofenu), popijając szklanką wody, maksymalnie do 3 razy na dobę, w razie konieczności.
Nie przyjmować częściej niż co 6 godzin.
Nie przyjmować więcej niż 1200 mg ibuprofenu na dobę.
Tabletki są przeznaczone wyłącznie do krótkotrwałego stosowania.

Dorośli: Jeśli konieczne jest stosowanie tego leku dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki lub dłużej niż 4 dni w przypadku bólu, lub jeśli objawy się nasilą, należy skonsultować się z lekarzem.
Młodzież: Jeśli konieczne jest stosowanie tego leku dłużej niż 3 dni lub jeśli objawy się nasilą, należy skonsultować się z lekarzem.

Nie podawać młodzieży o masie ciała poniżej 40 kg lub dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Podanie doustne. U osób z wrażliwym przewodem pokarmowym zaleca się przyjmowanie leku Ibuprofen FORTE APTEO MED podczas posiłku.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest zbyt silne lub zbyt słabe, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku i ulotkę. Mogą wystąpić następujące objawy: nudności, wymioty, ból brzucha, biegunka, dzwonienie w uszach, ból głowy, krwawienie z przewodu pokarmowego, zawroty głowy, senność, pobudzenie, dezorientacja, śpiączka, drgawki, wydłużony czas protrombinowy/INR, ostra niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby, hipotensja, depresja oddechowa, sinica, zaostrzenie astmy u pacjentów z astmą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprofen FORTE APTEO MED – czy mogę spożywać alkohol?

Wystąpienie niektórych działań niepożądanych, takich jak te dotyczące układu pokarmowego lub ośrodkowego układu nerwowego, może być bardziej prawdopodobne w przypadku jednoczesnego przyjmowania leku Ibuprofen FORTE APTEO MED i spożywania alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ibuprofen FORTE APTEO MED w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie stosować leku Ibuprofen FORTE APTEO MED w ostatnim trymestrze ciąży. Należy unikać stosowania ibuprofenu u kobiet planujących ciążę lub będących w ciąży. Stosowanie leku w którymkolwiek momencie ciąży może nastąpić jedynie na zalecenie lekarza.

Karmienie piersią
Ten lek może być stosowany w okresie karmienia piersią przez maksymalnie 3 dni (podczas leczenia gorączki) lub 4 dni (w leczeniu bólu), ponieważ jedynie niewielkie ilości tego leku przenikają do mleka matki.

Wpływ na płodność
Ibuprofen FORTE APTEO MED należy do grupy leków NLPZ, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu leczenia.

Ulotka Ibuprofen FORTE APTEO MED – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ibuprofen + PseuIbuprofen FORTE APTEO MED, 400 mg, tabletki powlekane (Ibuprofenum)doephedrine Teva, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane (Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 194.48 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ibuprofen FORTE APTEO MED m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ibuprofen + PseuIbuprofen FORTE APTEO MED, 400 mg, tabletki powlekane (Ibuprofenum)doephedrine Teva, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane (Ibuprofenum + Pseudoephedrini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 300.52 KB

Cena - ile kosztuje Ibuprofen FORTE APTEO MED?

Cena Ibuprofen FORTE APTEO MED i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ibuprofen FORTE APTEO MED.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ibuprofen FORTE APTEO MED? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Aloesowy żel odświeżający do higieny intymnej Equilibra polecany jest dla kobiet, które oczekują od preparatów myjących intensywnego odświeżenia. Żel zawiera kompozycję składników, które w sposób szczególny dbają…

Ziele Rzepik przeznaczone jest do przygotowywania pysznej ziołowej herbatki. Napary z rzepika są bogatym źródłem wielu cennych substancji. Spożywanie herbatki rekomendowane jest przede wszystkim dla wsparcia komfortu trawiennego.

Suplement diety Morwa Diab zawiera w swoim składzie ekstrakt z liści morwy białej, ekstrakt z kory cynamonowca oraz chrom. Preparat jest polecany jako uzupełnienie codziennej diety w składniki, które wspierają utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru.

Skład suplementu diety Kurkuma i Piperyna Noble Health zawiera dwa drogocenne ekstrakty z kłącza ostryżu długiego oraz z owoców pieprzu czarnego, który jest źródłem piperyny. Jest to substancja czynna, która wspiera…

Pastylki z glukozą o przyjemnie owocowym smaku wiśni. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Dextro Energy Minis to produkt do postępowania dietetycznego w okresach, gdy organizmowi potrzebna jest porcja energii.

Syrop Tymianek-Podbiał to suplement diety, który zawiera wysokiej jakości wyciąg z ziela tymianku i liścia podbiału. Składniki te wykazują działanie wspomagające odkrztuszanie i pomagające w prawidłowym funkcjonowaniu odporności organizmu.

Produkt leczniczy Biosteron 0,01g zawiera w każdej tabletce 10mg dehydroepiandrosteronu. DHEA to hormon steroidowy, którego poziom w surowicy zaczyna spadać z wiekiem. Skutkiem tego jest m.in. obniżenie libido lub osłabienie pamięci.

Suplement diety Waleriana Forte zawiera 350mg korzenia kozłka w każdej tabletce. Preparat przeznaczony jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w składnik, który działa uspokajająco na układ nerwowy i wspiera zasypianie.

Lubisz zieloną kawę? Koniecznie wypróbuj wyjątkowy produkt marki Intenson – Kawa zielona mielona o smaku pomarańczowym. Zielona kawa polecana jest jako źródło polifenoli, antyoksydantów i kwasu chlorogenowego.

Produkt leczniczy Furaginum Hasco Max 0,1g zawiera zwiększoną ilość substancji czynnej, czyli furazydyny. Wskazaniem do stosowania preparatu są bakteryjne zakażenia dolnych dróg moczowych. Można stosować od 15. roku życia.

Zestaw witamin i składników mineralnych zamkniętych w postaci tabletki trójwarstwowej o kontrolowanym uwalnianiu. Suplement diety Ibuvit MultiSpec stopniowo (wielofazowo) uwalnia poszczególne składniki, co zwiększa ich wchłanianie w organizmie.

Dwa ziołowe surowce w postaci smacznego syropu. Suplement diety Syrop na sen zawiera nalewkę z liści melisy i owoców głogu. Preparat polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w okresach zwiększonego napięcia nerwowego.

Krzem to jednen z najważniejszych składników, o którym nie można zapominać w swojej diecie. Suplement diety Aliness Krzem organiczny z pędów bambusa 150mg zawiera ekstrakt z pędów bambusa, czyli doskonałe ź…

Glukometr OneTouch Select Plus Flex wykorzystuje technologię ColourSure, dzięki której łatwo interpretować wyniki pomiaru. Urządzenie jest proste w obsłudze, jego niewielkie wymiary pozwalają zabierać go ze sobą zawsze, gdy jest to konieczne.

Ciśnieniomierz Tech-Med TMA-3BASIC z zasilaczem to prosty w obsłudze ciśnieniomierz elektroniczny wykorzystujący technologię pomiaru podczas pompowania (WMI). Urządzenie wyposażono w praktyczną funkcję wykrywania arytmii.

Produkt leczniczy Vitaminum E 100mg marki Hasco-Lek jest preparatem, który pozwoli uzupełnić niedobory witaminy E w organizmie. Jedną z jej najważniejszych właściwości jest silne działanie przeciwutleniające.

Chrom wykorzystany w suplemencie diety Chromium Picolinate 200mcg marki Now Foods to pikolinian chromu. Chrom wspomaga między innymi zachowanie prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.

Roślinny produkt leczniczy Valused Noc Plus zawiera wyciągi z korzenia kozłka lekarskiego, szyszek chmielu oraz ziela męczennicy. Lek wskazany jest do stosowania przy przejściowych kłopotach z zasypianiem na tle nerwowym.

Skład suplementu diety Morwa Gold Vitter Herbs skomponowany został m.in. z ekstraktów z liści morwy białej i kory cynamonowca. Preparat polecany jako uzupełnienie diety w składniki wspierające utrzymanie odpowiedniego metabolizmu węglowodanó…