ABFEN FORTE

WSKAZANIA

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU ABFEN FORTE ORAZ JAK DZIAŁA TEN LEK?

Abfen Forte należy do grupy leków nazywanych NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne).
Jedna saszetka leku zawiera 400 mg ibuprofenu.

Lek ten jest stosowany przez krótki okres w celu:
– zmniejszenia łagodnych lub umiarkowanie nasilonych dolegliwości bólowych, takich jak ból głowy i ból zęba
– zmniejszenia bólu menstruacyjnego
– obniżenia gorączki.

Może być stosowany u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat (40 kg lub więcej).

SKŁAD

JAKI JEST SKŁAD LEKU ABFEN FORTE ? JAKĄ ZAWIERA SUBSTANCJĘ CZYNNĄ ORAZ SUBSTANCJE POMOCNICZE?

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Jedna saszetka zawiera 400 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to: kwas jabłkowy, sacharyna sodowa (E 954), sacharoza, powidon K 29-32, aromat pomarańczowy, sodu laurylosiarczan, sodu wodorowęglan i sodu węglan bezwodny.

DAWKOWANIE

JAKIE JEST ZALECANE DAWKOWANIE LEKU ABFEN FORTE? JAK BEZPIECZNIE STOSOWAĆ TEN LEK? JAK DŁUGO STOSOWAĆ? INSTRUKCJA STOSOWANIA.

Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. Należy przyjmować najmniejszą dawkę w możliwie najkrótszym czasie koniecznym do ustąpienia objawów.

Ile leku przyjąć

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat (o masie ciała 40 kg lub więcej)
Jedna saszetka (400 mg) przyjmowana w pojedynczej dawce lub do 3 razy na dobę z 4 do 6 godzinną przerwą miedzy przyjmowanymi dawkami. Dawka większa niż 400 mg podana jednorazowo nie powoduje większego działania przeciwbólowego. Nie należy przyjmować więcej niż 3 saszetek (1200 mg) w ciągu 24 godzin.

Osoby z zaburzeniami wątroby lub nerek
Dla osób z chorobą wątroby i nerek, odpowiednią dawkę ustali lekarz. Będzie to najmniejsza możliwa dawka.

Osoby w podeszłym wieku (powyżej 65 lat)
Dla osób w podeszłym wieku odpowiednią dawkę ustali lekarz. Będzie to najmniejsza możliwa dawka.

Przyjmowanie leku
Aby uzyskać szybkie działanie leku lek można przyjąć na czczo. Jeśli pacjent ma wrażliwy żołądek należy przyjąć lek z jedzeniem.
– Wysypać granulki z saszetki do małej ilości wody w szklance (około 125 ml).
– Należy się upewnić, że zostały wsypane wszystkie granulki z saszetki.
– Mieszać lek, aż przestanie musować i rozpuści się całkowicie. W ten sposób zostanie przygotowany musujący napój o pomarańczowym smaku.

Jak długo stosować lek
W przypadku nasilenia się objawów lub braku poprawy po upływie 3 dni w przypadku gorączki i 5 dni w przypadku bólu należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli u młodzieży w wieku 12–18 lat objawy nasilą się lub konieczne jest stosowanie leku dłużej niż 3 dni należy skonsultować się z lekarzem.

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA LEKU? CO ZROBIĆ, GDY PRZYPADKOWO PRZYJĘTO WIĘKSZĄ DAWKĘ LEKU NIŻ ZALECANA?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub najbliższego szpitala. Należy wziąć opakowanie leku ze sobą.

Mogą wystąpić objawy przedawkowania, takie jak: nudności, bóle żołądka, wymioty (mogą być podbarwione krwią), bóle głowy, dzwonienie w uszach, stany splątania i mimowolne ruchy gałek ocznych. Po
przyjęciu dużych dawek obserwowano utratę przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna oraz problemy z oddychaniem.

Przyjmowanie leków przeciwbólowych przez długi czas, zwłaszcza łączenie różnych substancji o działaniu przeciwbólowym może spowodować trwałe uszkodzenie nerek z ryzykiem niewydolności nerek. Ryzyko to jest zwiększone w przypadku odwodnienia. Dlatego należy unikać nadużywania leków przeciwbólowych.

Długotrwałe stosowanie leków przeciwbólowych może powodować bóle głowy, których nie należy leczyć większą ilością leków przeciwbólowych. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

ZASTOSOWANIE LEKU PRZY JEDNOCZESNYM SPOŻYWANIU POKARMÓW I NAPOJÓW. CZY MOŻNA JEŚĆ I PIĆ STOSUJĄC LEK? CZY MOŻNA PIĆ ALKOHOL?

W przypadku równoczesnego spożywania alkoholu z tym lekiem istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

STOSOWANIE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

CZY KOBIETA BĘDĄCA W CIĄŻY LUB KARMIĄCA PIERSIĄ MOŻE ZAŻYWAĆ LEK? JAKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NALEŻY ZACHOWAĆ?

Ciąża
– Nie stosować tego leku w ostatnich 3 miesiącach ciąży.
– Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku jeśli pacjentka planuje ciążę lub jest w pierwszych 6 miesiącach ciąży. Można stosować ten lek wyłącznie wtedy, kiedy zaleci to lekarz.

Karmienie piersią
Ibuprofen jest wydzielany do mleka kobiet karmiących piersią, ale nie przewiduje się wpływu na dziecko. Należy skonsultować się z lekarzem jeśli Abfen Forte jest stosowany częściej niż okazjonalnie w czasie karmienia piersią.

Płodność
Ibuprofen należy do grupy leków (NLPZ), które mają wpływ na płodność kobiet. Działanie to jest odwracalne po zaprzestaniu przyjmowania leku. Jest mało prawdopodobne, aby ibuprofen przyjmowany okazjonalnie wpływał na możliwość zajścia w ciążę, jednak należy poinformować lekarza lub farmaceutę jeśli wystąpią problemy z zajściem w ciążę.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU ABFEN FORTE

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

ABFEN FORTE ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

ULOTKA LEKU ABFEN FORTE (pliki PDF lub DOC)


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHPL zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznyc.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - ABFEN FORTE CHPL (pliki PDF lub DOC)


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: .

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

Portal baza-lekow.com.pl założony został w 2013 roku. Prowadzony jest przy współpracy z copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Wszelkie informacje merytoryczne o lekach, przygotowane zostały w oparciu o dane publikowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków.

OPINIE O ABFEN FORTE - FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here