Konsultacja merytoryczna:

Flegatussin neoForte

Flegatussin neoForte

Lek Flegatussin neoForte zawiera jako substancję czynną bromoheksyny chlorowodorek, która jest lekiem wykrztuśnym, upłynniającym wydzielinę z dróg oddechowych. Ułatwia to rzęskom (drobnym włoskom wyścielającym drogi oddechowe) transport wydzieliny oskrzelowej i usuwanie jej z płuc. Bromoheksyna ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Wskazaniem do stosowania leku Flegatussin neoForte są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z utrudnionym wykrztuszaniem gęstej wydzieliny.

Jeśli po upływie 4 do 5 dni u dorosłych i młodzieży oraz 3 dni u dzieci w wieku od 6 lat nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Jaki jest skład Flegatussin neoForte, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bromoheksyny chlorowodorek. 5 ml syropu zawiera 8 mg bromoheksyny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: kwas benzoesowy (E 210), sukraloza (E 955), maltitol ciekły (E 965), aromat karmelowo-waniliowy, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Flegatussin neoForte – jak stosować ten lek?

Lek Flegatussin neoForte jest przeznaczony do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 6 lat.

Lek Flegatussin neoForte jest gotowy do użycia, nie należy go rozcieńczać. Zalecaną objętość leku należy odmierzyć za pomocą załączonej miarki.

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 5 ml 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 2,5 ml 3 razy na dobę.

Sposób podawania
Podanie doustne. Lek należy zażywać w równych odstępach czasu, po posiłku. Leku nie należy podawać bezpośrednio przed snem.

Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku Flegatussin neoForte dłużej niż 4 do 5 dni u dorosłych i młodzieży oraz dłużej niż 3 dni u dzieci w wieku od 6 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie opisano objawów przedawkowania bromoheksyny. W przypadku przedawkowania może być konieczne zastosowanie leczenia objawowego.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flegatussin neoForte – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy zażywać w równych odstępach czasu, po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flegatussin neoForte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Flegatussin neoForte zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży lek może być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Jeśli pacjentka karmi piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Flegatussin neoForte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Flegatussin neoForte, 8 mg/5 ml, syrop (Bromhexini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flegatussin neoForte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Flegatussin neoForte, 8 mg/5 ml, syrop (Bromhexini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Flegatussin neoForte?

Cena Flegatussin neoForte i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Flegatussin neoForte.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Flegatussin neoForte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Kneipp 2in1 Dusche Kraftvoll (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

20.99 

Zastosowanie Eucerin Sun ochronny krem-żel do twarzy SPF50+ matujący (Opakowanie: 50 ml)Zaprojektowany specjalnie dla bieżącej ochrony oraz pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej Eucerin Sun ochronny krem-żel do twarzy SPF50+ matujący (Opakowanie: 50 ml) zapobiega uszkodzeniom i podrażnieniom słonecznym skóry, jednocześnie stanowi kosmetyk regulujący produkcję sebum oraz poprawiając stan skóry skłonnej do zmian trądzikowych…

84.09 

Zastosowanie Bioderma Atoderm Pp balsam zmiękczający (Opakowanie: 200 ml)Bioderma Atoderm Pp balsam zmiękczający (Opakowanie: 200 ml) to zmiękczający balsam do skóry bardzo suchej i atopowej. Łagodzi chroniczne swędzenie i uczucie napiętości. Zmniejsza łuszczenie się naskórka i dostarcza niezbędnych witamin i minerałów do warstwy skóry wewnętrznej.
Efekt działania Bioderma Atoderm Pp balsam zmiękczający (Opakowanie: 200…

61.99 

Zastosowanie Diaxy D3 (Opakowanie: 30 )Diaxy D3 (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający w swoim składzie wysoką zawartość oleju rybiego z wątroby rekina i witaminy D3. Preparat wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego.
Suplement zalecany jest dla dzieci powyżej 4. roku życia lub osoby dorosłe, które borykają się z nieprawidłową pracą układu odpornościowego.
Preparat może być spożywany także w przypadku zbyt niskiego…

9.08 

Zastosowanie Hascovir pro (Opakowanie: 5 g)Hascovir pro (Opakowanie: 5 g) to lek o działaniu przeciwwirusowym wykazujący silne działanie przeciwko wirusowi opryszczki pospolitej. Produkt wpływa korzystnie na proces regeneracyjny zmienionej chorobowo tkanki.
Lek wskazany jest dla osób doświadczających problemów z występowaniem objawów wirusa opryszczki pospolitej.
Produkt może być stosowany w przypadku występowania zmian chorobowych wywołanych przez wirusa opryszczki na…

12.26 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief