Konsultacja merytoryczna:

Flonase Allergy

Substancją czynną leku jest flutykazonu propionian, należący do grupy leków kortykosteroidowych, który, stosowany codziennie, zmniejsza stan zapalny. Lek ten pomaga kontrolować reakcję organizmu na alergeny (czynniki wyzwalające reakcję alergiczną) znajdujące się w otaczającym środowisku.

Flonase Allergy stosowany jest u dorosłych w wieku 18 lat i powyżej w celu leczenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i innych chorób alergicznych, w tym alergii na zwierzęta oraz wywołanych przez alergeny znajdujące się w powietrzu takie jak roztocza i zarodniki pleśni.

Lek ten łagodzi przez okres do 24 godzin po zastosowaniu objawy takie jak kichanie, świąd i łzawienie oczu, katar, swędzenie oraz uczucie zatkanego nosa. Osiągnięcie maksymalnego działania terapeutycznego może nastąpić po 3-4 dniach ciągłej terapii. Dlatego też, w celu uzyskania pełnych korzyści terapeutycznych zaleca się regularne stosowanie leku.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Jaki jest skład Flonase Allergy, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest: flutykazonu propionian. Jedna dawka aerozolu do nosa dostarcza 100 mg zawiesiny zawierającej 50 mikrogramów flutykazonu propionianu.

– Pozostałe składniki to: glukoza (bezwodna), celuloza mikrokrystaliczna, karmeloza sodowa, alkohol fenyloetylowy, benzalkoniowy chlorek, polisorbat 80 i woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Flonase Allergy – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli w wieku 18 lat i powyżej
Zaleca się stosowanie dwóch dawek aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę (200 mikrogramów flutykazonu propionianu), najlepiej rano.

Po uzyskaniu odpowiedniej kontroli objawów można zmniejszyć stosowaną dawkę do jednej dawki aerozolu do każdego otworu nosowego raz na dobę.

W przypadku wystąpienia ostrych objawów można zwiększyć stosowaną dawkę do dwóch dawek aerozolu do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę, tylko przez krótki czas.

– Nie należy stosować więcej niż cztery dawki aerozolu do każdego otworu nosowego na dobę.
– Należy stosować najmniejszą dawkę zapewniającą skuteczną kontrolę objawów.
– Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub nie osiągnięto odpowiedniej kontroli objawów należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

– Nie stosować większej dawki niż zalecana.

Dzieci i młodzież
Nie zaleca się stosowania aerozolu do nosa u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Sposób podawania
Lek wyłącznie do podania donosowego.
Leku nie należy połykać.
Leku nie należy stosować do oczu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Flonase Allergy należy zgłosić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flonase Allergy – czy mogę spożywać alkohol?

Lek może być stosowany o każdej porze dnia, z lub bez jedzenia i picia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flonase Allergy w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Brak dostępnych danych dotyczących wpływy leku Flonase Allergy na płodność.

Ulotka Flonase Allergy – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

FLONASE ALLERGY, 50 mikrogramów/dawkę, aerozol do nosa, zawiesina (Fluticasone propionate)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 179.82 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flonase Allergy m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

FLONASE ALLERGY, 50 mikrogramów/dawkę, aerozol do nosa, zawiesina (Fluticasone propionate)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 242.14 KB

Cena - ile kosztuje Flonase Allergy?

Cena Flonase Allergy i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Flonase Allergy.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Flonase Allergy? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Play Woman (Opakowanie: 60 )Play Woman (Opakowanie: 60 ) to suplement diety w wygodnej formie kapsułek, który może wpłynąć korzystnie na zwiększenie doznań seksualnych przez kobiety. Preparat może przyczynić się do ułatwienia osiągnięcia orgazmu dopochwowego.
Produkt przeznaczony jest dla kobiet pragnących wzmocnić doświadczenia seksualne, szczególnie w przypadku problemów z osiągnięciem stanu podniecenia czy orgazmu.
Preparat może…

46.99 

Zastosowanie Pirolam spray (Opakowanie: 30 ml)#p_name to produkt leczniczy przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6 lat. Stosowany w leczeniu grzybicy skóry gładkiej, skóry owłosionej, stóp i podudzi. Leczy już występującą grzybicę oraz zapobiega nawrotom choroby.
SkładKażdy ml roztworu na skórę zawiera 10 mg cyklopiroksu z olaminą. Pozostałe składniki to: izopropylu mirystynian, etanol absolutny F.
Ś…

22.31 

Zastosowanie TO Płyn na wrastające paznokcie (Opakowanie: 15 ml)TO Płyn na wrastające paznokcie (Opakowanie: 15 ml) to kosmetyk stosowany przy tendencji do wrastania paznokci w tkanki miękkie palców. Może być stosowany do łatwiejszego usuwania paznokci lub prewencyjnie, przy pierwszych objawach wrastania.
Efekt działania TO Płyn na wrastające paznokcie (Opakowanie: 15 ml)TO Płyn na wrastające paznokcie (Opakowanie: 15 ml) ma dział…

11.06 

Zastosowanie Fittydent sensitive krem do protez (Opakowanie: 40 g)Wypróbuj krem, który zapewni stabilność, ochronę i pielęgnację twojej protezie zębowej. Fittydent sensitive krem do protez (Opakowanie: 40 g) zapobiega poślizgowi i przesunięciom protezy, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko uszkodzenia błon śluzowych w obrębie jamy ustnej. Produkt zawiera aloes, który wzmacnia dziąsła, łagodzi podrażnienia i owrzodzenia. Ekstrakt z mirry…

34.99 

Zastosowanie Prenatal Uno kapsułki (Opakowanie: 30 )Prenatal Uno kapsułki (Opakowanie: 30 ) to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego przeznaczony dla kobiet planujących dziecko oraz w pierwszym trymestrze ciąży. Wspomaga prawidłowy rozwój zarodka oraz przygotowuje organizm kobiety do wzmożonego wysiłku.
Efekt działania Prenatal Uno kapsułki (Opakowanie: 30 )Prenatal Uno kapsułki (Opakowanie: 30 ) zawiera najważniejsze substancje odżywcze, które przygotowują organizm kobiety do…

29.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief