Konsultacja merytoryczna:

Dymista

Lek Dymista zawiera dwie substancje czynne: azelastyny chlorowodorek i flutykazonu propionian.

• Azelastyny chlorowodorek należy do grupy leków zwanych lekami przeciwhistaminowymi.
Leki przeciwhistaminowe działają poprzez zapobieganie działaniu substancji takich jak histamina, które organizm produkuje jako część reakcji alergicznej i przez to zmniejszają objawy alergicznego nieżytu nosa.
• Flutykazonu propionian należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami, które zmniejszają stan zapalny.

Lek Dymista stosowany jest w celu złagodzenia objawów sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego, jeśli stosowanie innych podawanych donosowo preparatów zawierających tylko lek przeciwhistaminowy lub kortykosteroid uważa się za niewystarczające.

Sezonowy i całoroczny alergiczny nieżyt nosa to rodzaj reakcji alergicznej na takie substancje jak pyłki roślin (katar sienny), roztocza kurzu domowego, zarodniki pleśni, kurz czy sierść zwierząt domowych.

Lek Dymista łagodzi objawy alergii, na przykład: wyciek z nosa, wyciek z nozdrzy tylnych, kichanie, swędzenie i zatkanie nosa.

Jaki jest skład Dymista, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: azelastyny chlorowodorek i flutykazonu propionian.
W każdym gramie zawiesiny znajduje się 1000 mikrogramów azelastyny chlorowodorku i 365 mikrogramów flutykazonu propionianu.

Po każdym naciśnięciu dozownika (0,14 g) uwalnianych jest 137 mikrogramów azelastyny chlorowodorku (= 125 mikrogramów azelastyny) i 50 mikrogramów flutykazonu propionianu.

Pozostałe składniki to: Disodu edetynian, glicerol, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, polisorbat 80, benzalkoniowy chlorek, alkohol fenyloetylowy i woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Dymista – jak stosować ten lek?

Lek Dymista należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Aby leczenie przyniosło największe korzyści, lek Dymista musi być stosowany regularnie.
Należy unikać kontaktu z oczami.

Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i starsza)
• Zaleca się stosowanie jednej dawki do każdego otworu nosowego rano i wieczorem.

Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat
• Nie zaleca się stosowania tego leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek i wątroby
• Brak danych dotyczących stosowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i wątroby.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania zbyt dużej dawki leku do nosa istnieje małe prawdopodobieństwo wystąpienia komplikacji. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli cokolwiek pacjenta zaniepokoi lub gdy przez dłuższy czas podawana była dawka większa niż zalecana. Jeśli ktokolwiek, w szczególności dziecko, przypadkowo wypije lek Dymista, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dymista – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dymista w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem leku Dymista należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Dymista – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dymista (137 mikrogramów + 50 mikrogramów)/dawkę donosową, aerozol do nosa, zawiesina

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 433 razy

Rozmiar plku 138.48 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dymista m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dymista (137 mikrogramów + 50 mikrogramów)/dawkę donosową, aerozol do nosa, zawiesina

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 249 razy

Rozmiar plku 0.00 KB

Cena - ile kosztuje Dymista?

Cena Dymista i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dymista.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dymista? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

17 komentarzy do “Dymista”

  • Hey. Od 2 miesiecy stosuję te krople, ale zauważyłem problemy ze zgagą. Nigdy nie miałam tego problemu. Odżywiam się bardzo zdrowo, więc na pewno to nie przez dietę. Jutro idę do lekarza zapytam co myśli na ten temat. Możliwe, że stosuję krople nie prawidłowo bo od razu spływają mi do gardła. Gdzie czytałam,że to może podrażniać żołądek.

   Odpowiedz
 1. Po trzech dniach brania 2*1 co 12h rano wstałam z opuchniętą górną wargą i nie fajne uczucie z tyłu gardła. Muszę na chwilę przestać i zobaczę po paru dniach.
  Pierwsze dni strasznie mnie zatykało, oddychałam tylko buzią, masakra.

  Odpowiedz
 2. Podaję go synowi od dwóch miesięcy i owszem brak oznak alergii, ale niestety skarży się na brak siły (np do biegania), osłabienie, bóle mięśni, , można wyczytać z ulotki te skutki uboczne a szkoda bo gra w piłkę.

  Odpowiedz
 3. Co z tego że działa jak wszystkie te krople maja rakotworczy polisorbat 80 a wszystkie leki przeciwhistiaminowe maja rakowtorczy dwvlenek tytanu jakiś DRAMAT!!!! Nie znalazłam kropli bez tego syfu ani leku

  Odpowiedz
 4. Alergia na pyłki drzew – bardzo silne objawy. U mnie Dymista działa rewelacyjnie – praktycznie eliminuje wszystkie (katar, potężne kichanie, alergia skórna na twarzy, piekące oczy, podrażnienie). Super lek.

  Odpowiedz
 5. Nareszcie lek, który pomaga na chore zatoki. Mogę funkcjonować bez zatkanego nosa, bez kaszlu i bólu głowy. Polecam wszystkim

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Allergika Urea krem z mocznikiem (Opakowanie: 100 ml)Twoja sucha skóra nie daje Ci spokoju? Na Twojej twarzy jest wiele niedoskonałości i podrażnień? Zmień to. Allergika Urea krem z mocznikiem (Opakowanie: 100 ml) zadba o Twoją skórę czyniąc ją piękną i nieskazitelną. Krem przeznaczony do cery wrażliwej ze skłonnościami do przesuszania. Szybko i skutecznie nawilży Twoją suchą skórę. Allergika…

82.99 

Zastosowanie Luvos podstawowa emulsja do twarzy (Opakowanie: 50 ml)Luvos podstawowa emulsja do twarzy (Opakowanie: 50 ml) to płyn służący do pielęgnacji twarzy, zawierający olejek z pestek moreli oraz glinkę Luvos. Preparat ten wspomaga regenerację skóry, nawilża skórę i wspiera również jej naturalne zdolności ochronne. Główny składnik odżywczy - olejek z pestek moreli, zawierający nienasycone kwasy tłuszczowe…

60.99 

Zastosowanie Vidisan Edo pipeta z dawką pojedynczą (Opakowanie: 10X0.6 ml)Vidisan Edo pipeta z dawką pojedynczą (Opakowanie: 10X0.6 ml) skutecznie redukują podrażnienia oczu, które mogą być spowodowane pyłkami, kurzem, światłem słonecznym czy niektórymi kosmetykami. Odpowiednio nawilża spojówkę kojąc podrażnione oczy oraz redukując zaczerwienienie. Efekt działania Vidisan Edo pipeta z dawką pojedynczą (Opakowanie: 10X0.6 ml)Vidisan Edo pipeta z…

37.99 

Zastosowanie Perspiblock Forte tabletki (Opakowanie: 30 )Perspiblock Forte tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety wspierający prawidłowy proces pocenia się ciała. Zawiera naturalne ekstrakty ziołowe, które wspomagają ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym i czynnikami zewnętrznymi.

Tabletki Perspiblock forte przeznaczone są dla dorosłych.Efekt działania Perspiblock Forte tabletki (Opakowanie: 30 )Perspiblock forte zawiera wyciąg z liści szałwii, bogaty we flawonoidy, garbniki i kwasy…

20.71 

Zastosowanie Eucerin Urearepair Original krem z 5% mocznikiem (Opakowanie: 75 ml)Eucerin Urearepair Original krem z 5% mocznikiem (Opakowanie: 75 ml) to krem do pielęgnacji skóry suchej, napiętej i zniszczonej. Zalecany zwłaszcza w przypadku zaobserwowania na skórze chropowatości. Stosować dla przywrócenia naturalnej gładkości skóry, a w przypadku skóry zbyt napiętej: dla przywrócenia jej właściwej elastyczności i zmniejszenia podatnoś…

72.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief