Spis leków zawierających substancję: Azelastyna

Acatar Allergy

Acatar Allergy to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną azelastynę, która jest lekiem przeciwhistaminowym. Azelastyna blokuje receptory histaminowe typu 1 (H1) i w ten sposób hamuje działanie histaminy, substancji biorącej udział w powstawaniu objawów zapalnych i alergicznych. Lek jest wskazany do leczenia objawów sezonowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (np. katar sienny) i zaostrzeń niesezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia.

Allergodil

Allergodil to lek przeciwhistaminowy dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną azelastynę. Jest dostępny w postaci kropli do oczu oraz aerozolu do nosa. Krople do oczu są wskazane w leczeniu i profilaktyce objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci po ukończeniu 4. roku życia oraz w leczeniu objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci po ukończeniu 12. roku życia. Aerozol do nosa jest wskazany w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny) oraz całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Allergodil SPRINT

Allergodil SPRINT to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną azelastynę, która działa przeciwhistaminowo, łagodząc objawy alergiczne. Lek występuje w postaci aerozolu do nosa i kropli do oczu. Wskazany jest do stosowania w leczeniu i profilaktyce objawów alergicznego sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia, a także w leczeniu objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. W przypadku aerozolu do nosa, lek jest stosowany do łagodzenia objawów alergii takich jak kichanie, wodnista wydzielina z nosa, zatkanie nosa.

Allestin

Allestin to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu objawów sezonowych i niesezonowych alergicznych zapaleń spojówek. Lek ten jest dostępny w postaci kropli do oczu. Allestin zawiera substancję czynną o nazwie azelastyna. Lek ten działa poprzez zmniejszenie produkcji histaminy, substancji chemicznej, która jest często odpowiedzialna za objawy alergii.

Astepro

Astepro to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera azelastynę chlorowodorek. Jest to substancja należąca do grupy leków przeciwhistaminowych, które zapobiegają działaniu histaminy wytwarzanej przez organizm w wyniku reakcji alergicznej. Astepro stosuje się w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku 6 lat i starszych. Lek jest dostępny na receptę.

Azecort

Azecort to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera dwie substancje czynne: azelastynę i flutykazon. Substancje te działają przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. Lek jest stosowany w objawowym leczeniu kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa) o nasileniu ciężkim u osób dorosłych. Azecort jest dostępny na receptę.

Azeflu

Azeflu to lek stosowany w leczeniu objawów alergii. Jest dostępny na receptę. Substancjami czynnymi preparatu są azelastyna oraz flutykonazol. Lek jest szczególnie zalecany w leczeniu astmy o łagodnym, umiarkowanym lub ciężkim przebiegu pod warunkiem, że jego zastosowanie nie opóźnia rozpoczęcia podawania wziewnych glikokortykosteroidów.

Azel-Drop Alergia

Azel-Drop Alergia to krople do oczu, które zawierają azelastynę – substancję zaliczaną do leków przeciwalergicznych i przeciwhistaminowych. Są one stosowane w profilaktyce i leczeniu objawów alergicznego, sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat, a także w leczeniu objawowym całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Azel-Drop Alergia jest dostępny bez recepty.

Azelamed

Azelamed to lek dostępny bez recepty, który zawiera azelastynę – substancję z grupy leków przeciwhistaminowych. Działa poprzez zapobieganie działaniu histaminy wytwarzanej przez organizm w wyniku reakcji alergicznej. Azelamed jest stosowany w leczeniu objawów kataru siennego (sezonowe, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa) u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Jeśli po upływie 2 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Azelastin Comod

Azelastin Comod to lek w postaci kropli do oczu, zawierający chlorowodorek azelastyny, który należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Lek jest stosowany w celu leczenia i zapobiegania dolegliwościom oczu spowodowanym przez katar sienny (alergiczne zapalenie spojówek) u dorosłych i dzieci w wieku 4 lat i powyżej. Jest również stosowany w leczeniu objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i powyżej. Azelastin Comod jest dostępny bez recepty.

Azelastin POS

Azelastin POS to lek przeciwhistaminowy dostępny w postaci aerozolu do nosa i kropli do oczu. Substancją czynną jest azelastyna, która blokuje receptory histaminowe typu 1 (H1), hamując działanie histaminy, substancji biorącej udział w powstawaniu objawów zapalnych i alergicznych. Azelastin POS łagodzi objawy alergiczne takie jak obrzęk i świąd błon śluzowych, kichanie i wyciek z nosa. Lek jest dostępny bez recepty. Wskazaniem do stosowania leku jest alergiczne zapalenie śluzówki nosa oraz alergiczne zapalenie spojówek.

Azelastin URSAPHARM

Azelastin URSAPHARM to lek przeciwhistaminowy dostępny w postaci kropli do oczu oraz aerozolu do nosa. Substancja czynna, azelastyna, hamuje działanie histaminy, substancji wydzielanej w organizmie podczas reakcji alergicznej. Lek jest stosowany w leczeniu objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz w leczeniu i zapobieganiu dolegliwościom oczu spowodowanym przez katar sienny (alergiczne zapalenie spojówek). Azelastin URSAPHARM jest dostępny bez recepty.

Azelastine Galenicum

Azelastine Galenicum to lek przeciwhistaminowy II generacji, który blokuje łączenie się histaminy z receptorami. Działa przeciwalergicznie i jest stosowany miejscowo w objawowym leczeniu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa, profilaktyce i leczeniu objawów alergicznego sezonowego zapalenia spojówek oraz leczeniu objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek. Lek jest dostępny na receptę.

Azelastine hydrochloride Kohne

Azelastine hydrochloride Kohne to lek przeciwhistaminowy, który jest stosowany miejscowo do nosa. Jest skuteczny w leczeniu objawów alergii, takich jak kichanie, swędzenie, zatkany nos, wodnisty wyciek z nosa oraz zaczerwienienie i swędzenie oczu. Lek ten jest dostępny na receptę. Wskazaniami do stosowania są stany zapalne pochwy z towarzyszącymi upławami, zapalenie pochwy wywołane przez bakterie lub Trichomonas vaginalis, zapalenie sromu i świąd, zewnętrzne i wewnętrzne obtarcia oraz drobne uszkodzenia błon śluzowych sromu i pochwy.

Azelastine-Brown

Azelastine-Brown to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną azelastynę. Jest wskazany do leczenia i zapobiegania objawom sezonowego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci od 4. roku życia, a także do leczenia objawów niesezonowego (całorocznego) alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych. Lek jest dostępny na receptę.

Dymista

Dymista to aerozol do nosa, który zawiera dwa składniki aktywne: azelastynę i flutykazon. Azelastyna jest lekiem przeciwhistaminowym, który blokuje działanie histaminy, hormonu odpowiedzialnego za reakcje alergiczne. Flutykazon jest kortykosteroidem, który zmniejsza stan zapalny. Dymista jest stosowany do łagodzenia objawów sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa. Jest to lek na receptę.