Konsultacja merytoryczna:

Allergodil

Allergodil, aerozol do nosa, roztwór należy do grupy leków przeciwhistaminowych. Leki przeciwhistaminowe działają przez zapobieganie działaniu histaminy wytwarzanej przez organizm w wyniku reakcji alergicznej.

Wskazaniami do stosowania leku Allergodil, aerozol do nosa są:
• leczenie objawowe sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny);
• leczenie objawowe niesezonowego (całorocznego) alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Objawy alergicznego zapalenie błony śluzowej nosa pojawiają się w wyniku zetknięcia osoby z
określonym alergenem. We wczesnej fazie reakcji alergicznej pojawia się wodnista wydzielina z nosa,
napadowe kichanie, swędzenie i dochodzi do zatkania nosa.
Początek działania leku Allergodil, aerozol do nosa występuje po 15 minutach. Objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa powinny ustępować po tym czasie i stan ten powinien utrzymywać się do około 12 godzin.
Alergicznego zapalenie błony śluzowej nosa może mieć charakter przewlekły, gdy objawy utrzymują przez więcej niż 4 dni w tygodniu i ponad 4 tygodnie.

Jaki jest skład Allergodil, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest azelastyny chlorowodorek.
1 rozpylenie (0,14 ml) zawiera 0,14 mg azelastyny chlorowodorku.

Substancje pomocnicze leku to: disodu edetynian, hypromeloza, sodu wodorofosforan dwunastowodny, kwas cytrynowy bezwodny, sodu chlorek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Allergodil – jak stosować ten lek?

Lek Allergodil, aerozol do nosa należy zawsze stosować zgodnie z treścią ulotki. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.O ile nie zalecono inaczej, rozpylić pojedynczą dawkę leku do każdego nozdrza, dwa razy dziennie (rano i wieczorem, co odpowiada dobowej dawce 0,56 mg azelastyny chlorowodorku na dobę).Czas trwania leczenia zależy od rodzaju, czasu trwania i przebiegu objawów i jest określany przez lekarza.

Lek może być stosowany tylko u osób z rozpoznanym przez lekarza okresowym lub przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i według zasad określonych przez lekarza.
W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek należy podawać trzymając głowę w pozycji pionowej. Szczegółowy schemat (instrukcja) znajduje się w załączonej ulotce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zanotowano przypadków przedawkowania chlorowodorku azelastyny u ludzi. Po przedawkowaniu lub w razie przypadkowego przyjęcia doustnego można spodziewać się zaburzeń ze strony ośrodkowego układu nerwowego (senność, dezorientacja, śpiączka, tachykardia (szybka praca serca), niedociśnienie tętnicze) analogicznie, jak stwierdzono w badaniach na zwierzętach. W takich przypadkach należy zastosować leczenie objawowe. Nie jest znana specyficzna odtrutka dla azelastyny

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Allergodil – czy mogę spożywać alkohol?

Nie zgłaszano przypadków interakcji z jedzeniem i piciem. Jednak zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, osoby przyjmujące leki powinny wystrzegać się spożywania napojów alkoholowych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Allergodil w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak wystarczających danych i doświadczeń u ludzi dotyczących bezpieczeństwa stosowania okresie ciąży i karmienia piersią lek nie powinien być stosowany w tym w okresie.

Ulotka Allergodil – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), aerozol do nosa, roztwór (Azelastini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 58 razy

Rozmiar plku 128.91 KB


ALLERGODIL, 0,5 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Azelastini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 37 razy

Rozmiar plku 186.37 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Allergodil m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ALLERGODIL, 1 mg/ml (0,1%), aerozol do nosa, roztwór (Azelastini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 36 razy

Rozmiar plku 165.19 KB


ALLERGODIL, 0,5 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Azelastini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 44 razy

Rozmiar plku 156.16 KB

Cena - ile kosztuje Allergodil?

Cena Allergodil i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Allergodil.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Allergodil? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Tepe szczoteczka międzyzębowa 0,7mm żółta (Opakowanie: 6 szt.)Szczoteczki międzyzębowe są wyprodukowane zgodnie ze szwedzkim doświadczeniem w dziedzinie stomatologii, mają najwyższej jakości włosie oraz powlekany plastikiem elastyczny drut, by efektywnie i delikatnie oczyszczać przestrzenie trudno dostępne.
Szczoteczki międzyzębowe Tepe są produkowane w dziewięciu rozmiarach (od 0,4mm do 1,5mm) aby umożliwić jak najlepsze dopasowanie zarówno do mał…

22.99 

Zastosowanie Flegamina Junior syrop truskawkowy (Opakowanie: 200 ml)Flegamina Junior syrop truskawkowy (Opakowanie: 200 ml) to produkt leczniczy w postaci syropu dla dzieci powyżej 2. roku życia. Ma działanie wykrztuśne, które wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych, przy których następuje nadprodukcja wydzieliny przez błony śluzowe.
Efekt działania Flegamina Junior syrop truskawkowy (Opakowanie: 200 ml)Flegamina Junior syrop truskawkowy (Opakowanie: 200 ml) zawiera substancję o wł…

21.18 

Zastosowanie Eliminacid tabletki (Opakowanie: 30 )Eliminacid tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety wspierający regulowanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu oraz wspomagający zachowanie prawidłowej masy ciała.

Tabletki Eliminacid zawierają naturalne wyciągi roślinne, witaminy i minerały, które wspomagają utrzymanie prawidłowej kwasowości oraz zapewniają dobre samopoczucie.Efekt działania Eliminacid tabletki (Opakowanie: 30 )Wyciąg z kwiatów róży stulistnej posiada działanie antyoksydacyjne. Związki…

21.99 

Zastosowanie FISTING STRONG Żel analny rozluźniający (Opakowanie: 150 ml)FISTING STRONG Żel analny rozluźniający (Opakowanie: 150 ml) to rozluźniający żel analny przeznaczony dla osób pragnących doświadczać przyjemności ze stosunków analnych. Preparat może wspomóc w odpowiednim rozluźnieniu odbytu przed stosunkiem.
Stosowanie produktu może być polecane związkom homoseksualnym, w szczególności gejom pragnącym czerpać maksymalną przyjemność…

24.99 

Zastosowanie Liv 52 (Opakowanie: 100 )Liv 52 (Opakowanie: 100 ) to produkt leczniczy stosowany przy stanach zaburzeń funkcjonowania wątroby. Wspomaga jej regenerację i ułatwia trawienie. Przyspiesza powrót do zdrowia przy odwracalnych uszkodzeniach tego narządu.
Efekt działania Liv 52 (Opakowanie: 100 )Liv 52 (Opakowanie: 100 ) zawiera ekstrakty roślinne, takie jak wyciąg z kaparów ciernistych, który jest stosowany przy zaburzeniach układu trawiennego. Preparat łagodzi bóle brzucha i uczucie ciężkoś…

34.07 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief