Allergodil SPRINT

Allergodil SPRINT to lek przeciwalergiczny dostępny bez recepty. Zawiera substancję czynną azelastynę, która działa przeciwhistaminowo, łagodząc objawy alergiczne. Lek występuje w postaci aerozolu do nosa i kropli do oczu. Wskazany jest do stosowania w leczeniu i profilaktyce objawów alergicznego sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia, a także w leczeniu objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. W przypadku aerozolu do nosa, lek jest stosowany do łagodzenia objawów alergii takich jak kichanie, wodnista wydzielina z nosa, zatkanie nosa. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Allergodil SPRINT. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Allergodil SPRINT i jakie są wskazania do stosowania?

Allergodil SPRINT, aerozol do nosa zawiera azelastyny chlorowodorek, substancję należącą do grupy leków przeciwhistaminowych. Leki przeciwhistaminowe zapobiegają działaniu histaminy wytwarzanej przez organizm w wyniku reakcji alergicznej.

Allergodil SPRINT, aerozol do nosa stosuje się w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku 6 lat i starszych. Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa jest rodzajem reakcji alergicznej na takie substancje uczulające jak: pyłki roślin, roztocza występujące w kurzu lub sierść zwierząt.

Allergodil SPRINT, aerozol do nosa zmniejsza nasilenie takich objawów jak: katar, kichanie, swędzenie lub uczucie zatkania nosa.

Jeśli po upływie 2 do 3 dni stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza. Nie należy leku stosować dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.

Kategorie powiązane:
Leki na alergię, Leki na katar sienny,

Reklama

Jaki jest skład Allergodil SPRINT, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest azelastyny chlorowodorek. 1 mL roztworu zawiera 1,5 mg azelastyny chlorowodorku. 1 dawka, tj. pojedyncze naciśnięcie dozownika (0,14 mL) uwalnia 0,21 mg azelastyny chlorowodorku, co odpowiada 0,19 mg azelastyny.

– Pozostałe składniki to: hypromeloza, sukraloza, sorbitol ciekły, krystalizujący, disodu edetynian, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Allergodil SPRINT – jak stosować?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w tej ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Allergodil SPRINT jest przeznaczony wyłącznie do stosowania do nosa.

Ważne:
W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Jeśli pacjent nie jest pewny jaką dawkę zastosować lub jak stosować ten lek, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Czas trwania leczenia zależy od rodzaju, czasu trwania i przebiegu objawów i jest określany przez lekarza. Lek Allergodil SPRINT, aerozol do nosa może być stosowany tylko u osób z rozpoznanym przez lekarza alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i według zasad określonych przez lekarza. Stosowanie leku dłużej niż 4 tygodnie powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.

Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i starsza):
Zaleca się stosowanie dwóch dawek do każdego otworu nosowego raz na dobę.
W niektórych przypadkach konieczne może być podanie dwóch dawek do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi dwa rozpylenia w każdym otworze nosowym dwa razy na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat:
Zaleca się stosowanie jednej dawki do każdego otworu nosowego dwa razy na dobę.

Allergodil SPRINT nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i (lub) skuteczności w tej grupie wiekowej.

Jeśli to możliwe, lek Allergodil SPRINT należy stosować regularnie do momentu ustąpienia objawów. W razie przerwania stosowania leku Allergodil SPRINT objawy choroby mogą nasilić się.

Allergodil SPRINT, aerozol do nosa jest przeznaczony do długotrwałego stosowania, ale bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż 4 tygodnie. Jeśli po upływie 2 do 3 dni stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Stosowanie leku dłużej niż 4 tygodnie nie jest zalecane u dzieci w wieku 6 do 11 lat ze względu na brak danych klinicznych.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania zbyt dużej dawki leku podanej do nosa jest małe prawdopodobieństwo wystąpienia komplikacji. Po przedawkowaniu lub w razie przypadkowego przyjęcia doustnego można spodziewać się zaburzeń ze strony ośrodkowego układu nerwowego (w tym senności, dezorientacji, śpiączki, przyspieszonej akcji serca, niedociśnienia tętniczego). W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza. Jeśli ktokolwiek, w szczególności dziecko, przypadkowo wypije lek Allergodil SPRINT, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Allergodil SPRINT – czy mogę spożywać alkohol?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Allergodil SPRINT w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Istnieją ograniczone dane na temat skutków stosowania leku Allergodil SPRINT w okresie ciąży i karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Allergodil SPRINT

Mylan Healthcare Sp. z o.o.

Ulotka Allergodil SPRINT – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Allergodil SPRINT w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Allergodil SPRINT

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Allergodil SPRINT? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Allergodil SPRINT. Podziel się doświadczeniami na forum.