Spis leków zawierających substancję: Flutykazon

Aerivio Spiromax

Aerivio Spiromax to lek stosowany w regularnym leczeniu pacjentów z ciężką astmą, u których stosowanie produktu łączącego kortykosteroid wziewny i długodziałający β2-agonista jest odpowiednie. Lek zawiera dwie substancje czynne: salmeterol i flutykazonu propionian. Salmeterol jest długodziałającym lekiem rozszerzającym oskrzela, który pomaga utrzymać drogi oddechowe otwarte, ułatwiając przepływ wdychanego i wydychanego powietrza. Aerivio Spiromax jest dostępny na receptę.

Airexar Spiromax

Airexar Spiromax to lek stosowany w leczeniu astmy oraz w leczeniu objawowym przewlekłego obturacyjnego zapalenia płuc (POChP) u dorosłych. Składa się z dwóch substancji czynnych: formoterolu i flutykazonu, które działają synergistycznie, zmniejszając liczbę zaostrzeń astmy. Lek jest dostępny na receptę.

Airflusal

AirFluSal to aerozol do inhalacji, który jest stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Lek działa przeciwzapalnie i rozszerza oskrzela, co pomaga zmniejszyć obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych oraz częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej. AirFluSal Forspiro zawiera substancje czynne: flutykazon (propionian flutykazonu) oraz salmeterol. Jest dostępny na receptę.

AirFluSal Forspiro

AirFluSal Forspiro to lek na receptę w postaci proszku do inhalacji. Jest stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Lek zawiera dwie substancje czynne: salmeterol, który jest długo działającym lekiem rozszerzającym oskrzela, oraz flutykazonu propionianu, który działa przeciwzapalnie. Ułatwiają one przepływ powietrza do płuc i z płuc, poprawiając funkcję oddechową.

Aurodisc

Aurodisc to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Jest to preparat złożony, zawierający kortykosteroid (flutykazon) oraz β2-adrenomimetyk (salmeterol). Lek ten jest dostępny w postaci proszku do inhalacji. Aurodisc musi być stosowany każdego dnia zgodnie z zaleceniem lekarza, aby zapewnić prawidłową kontrolę astmy.

Avamys

Avamys to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera furoinian flutykazonu. Jest to syntetyczny kortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym. Lek jest stosowany w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6 lat. Avamys jest dostępny na receptę.

Azecort

Azecort to lek w postaci aerozolu do nosa, który zawiera dwie substancje czynne: azelastynę i flutykazon. Substancje te działają przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. Lek jest stosowany w objawowym leczeniu kataru siennego (sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa) o nasileniu ciężkim u osób dorosłych. Azecort jest dostępny na receptę.

Azeflu

Azeflu to lek stosowany w leczeniu objawów alergii. Jest dostępny na receptę. Substancjami czynnymi preparatu są azelastyna oraz flutykonazol. Lek jest szczególnie zalecany w leczeniu astmy o łagodnym, umiarkowanym lub ciężkim przebiegu pod warunkiem, że jego zastosowanie nie opóźnia rozpoczęcia podawania wziewnych glikokortykosteroidów.

Cutivate

Cutivate to sterydowa maść stosowana w leczeniu zmian zapalnych i świądu w przebiegu chorób skóry. Jest skuteczny w leczeniu takich schorzeń jak liszaj płaski, toczeń rumieniowaty, łuszczyca, wyprysk, świerzbiączka oraz łojotokowe zapalenie skóry. Lek Cutivate jest dostępny na receptę. Wskazany jest do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 1. roku życia.

Duexon

Duexon to lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym oraz rozszerzającym oskrzela. Jest stosowany w regularnym leczeniu chorób przebiegających ze skurczem oskrzeli. Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych oraz częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej, a także wpływa na rozszerzenie oskrzeli i zapobiega stanom spastycznym. Lek zawiera substancję flutykazon (propionian flutykazonu) + salmeterol. Duexon jest dostępny na receptę.

Duexon Pro

Duexon Pro to lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym oraz rozszerzającym oskrzela. Jest stosowany w regularnym leczeniu chorób przebiegających ze skurczem oskrzeli, takich jak astma oskrzelowa czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych oraz częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej. Lek jest dostępny na receptę.

Dymista

Dymista to aerozol do nosa, który zawiera dwa składniki aktywne: azelastynę i flutykazon. Azelastyna jest lekiem przeciwhistaminowym, który blokuje działanie histaminy, hormonu odpowiedzialnego za reakcje alergiczne. Flutykazon jest kortykosteroidem, który zmniejsza stan zapalny. Dymista jest stosowany do łagodzenia objawów sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa. Jest to lek na receptę.

Efletua

Efletua to lek, który jest stosowany w leczeniu pierwotnej hipercholesterolemii (heterozygotycznej rodzinną lub nierodzinną) u pacjentów, u których nie jest możliwe odpowiednie zmniejszenie stężenia lipidów poprzez stosowanie statyny w monoterapii. Jest to lek na receptę. Efletua jest dostępny w postaci tabletek. Lek ten jest również stosowany w skojarzeniu z inhibitorem reduktazy HMG-CoA (statyną) jako leczenie wspomagające wraz z dietą.

Elebrato Ellipta

Elebrato Ellipta to lek stosowany w łagodzeniu objawów przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) o nasileniu umiarkowanym do ciężkim. POChP jest chorobą przewlekłą, w przebiegu której drogi oddechowe i woreczki pęcherzykowe w płucach ulegają uszkodzeniu lub zablokowaniu, co prowadzi do trudności z oddychaniem. Lek zawiera trzy substancje czynne: flutykazonu furoinian, umeklidynium i wilanterol. Elebrato Ellipta jest dostępny na receptę.

Fanipos

Fanipos to lek w postaci aerozolu do nosa, zawierający substancję czynną flutykazonu propionianu. Lek stosuje się w leczeniu objawów sezonowego i całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak katar sienny, uczucie zatkanego nosa, kichanie i swędzenie wywołane kurzem domowym lub sierścią zwierząt, takich jak koty czy psy.

Flixodil

Flixodil to lek na receptę, który jest dostępny w postaci aerozolu do nosa. Jego substancją czynną jest flutykazonu propionian, który należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami. Flixodil wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe. Jest stosowany u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 4 roku życia w celu przeciwdziałania i leczenia uczuleniowego, sezonowego zapalenia śluzówki nosa (także kataru siennego) oraz przewlekłego stanu zapalnego błony śluzowej nosa.

Flixodil Combo

Flixodil Combo to lek, który składa się z dwóch substancji czynnych: salmeterolu oraz flutykazonu propionianu. Salmeterol to lek długo działający, który pomaga w rozszerzaniu oskrzeli, dzięki czemu drogi oddechowe pozostają drożne, co ułatwia przepływ powietrza do płuc i z płuc. Flutykazon propionian to natomiast kortykosteroid, który zmniejsza obrzęk i podrażnienie płuc. Lek ten jest przepisywany pacjentom z astmą, aby zapobiegać zaburzeniom w oddychaniu. Aby uzyskać prawidłową kontrolę astmy, Flixodil Combo należy stosować codziennie, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Flixonase

Flixonase to lek z grupy kortykosteroidów, dostępny na receptę. Jego substancją czynną jest propionian flutykazonu. Stosowany jest głównie w zapobieganiu i leczeniu sezonowego alergicznego zapalenia śluzówki nosa (w tym kataru siennego) i całorocznego alergicznego zapalenia śluzówki nosa. Flixonase może być także stosowany w objawowym leczeniu polipów nosa.

Flixonase Nasule

Flixonase Nasule to lek w postaci kropli do nosa, który zawiera substancję czynną flutykazon. Jest to glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym, który jest stosowany miejscowo na błonę śluzową nosa. Lek jest wskazany do leczenia polipów nosa i związanej z nimi obturacji przewodów nosowych. Flixonase Nasule jest dostępny wyłącznie na receptę.

Flixotide

Flixotide to lek zawierający flutykazon, który jest glikokortykosteroidem o działaniu przeciwzapalnym w obrębie drzewa oskrzelowego. Stosowany jest w leczeniu łagodnej, umiarkowanej i ciężkiej postaci astmy oskrzelowej. Lek zaczyna działać po 4-7 dniach od rozpoczęcia stosowania. Flixotide jest dostępny na receptę.

Flixotide Dysk

Flixotide Dysk to lek wziewny, który zawiera substancję czynną flutykazonu propionian. Jest to kortykosteroid o miejscowym działaniu przeciwzapalnym w płucach. Stosowany jest w zapobieganiu napadom astmy oskrzelowej u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat oraz u osób dorosłych, a także u dzieci wymagających zapobiegawczego podawania leków. Lek jest dostępny na receptę.

Flonase Allergy

Flonase Allergy to lek dostępny na receptę, który ma postać aerozolu do nosa. Jego substancją czynną jest propionian flutykazonu, który należy do grupy leków steroidowych. Stosowany jest do zmniejszenia podrażnienia i obrzęku nosa, zmniejszenia kichania, świądu, uczucia zatkanego nosa i kataru. Może być również stosowany w leczeniu polipów nosa.

Flurhinal

Flurhinal to lek dostępny na receptę, który zawiera substancję czynną – propionian flutykazonu. Jest to kortykosteroid, który działa poprzez zmniejszanie obrzęku i podrażnienia w płucach. Lek jest przepisywany w celu leczenia astmy oskrzelowej u dorosłych oraz u młodzieży w wieku powyżej 16 lat. Flurhinal jest również wskazany do stosowania u dorosłych w leczeniu ciężkiej przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) w skojarzeniu z innymi lekami (zwanymi długo działającymi beta-mimetykami, jak np. salmeterol) rozszerzającymi drogi oddechowe.

Fluticomb

Fluticomb to lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym oraz rozszerzającym oskrzela. Jest stosowany w regularnym leczeniu chorób przebiegających ze skurczem oskrzeli. Preparat zmniejsza obrzęk i podrażnienie dolnych dróg oddechowych oraz częstość występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej, a także wpływa na rozszerzenie oskrzeli i zapobiega stanom spastycznym. Lek jest dostępny na receptę.

Flutiform

Flutiform to lek stosowany w leczeniu astmy. Zawiera dwa składniki aktywne: flutykazon, który jest kortykosteroidem zmniejszającym stan zapalny w płucach, oraz formoterol, który jest długodziałającym lekiem rozszerzającym oskrzela. Flutiform jest zwykle stosowany u pacjentów z astmą, u których stosowanie krótkodziałających leków rozszerzających oskrzela i kortykosteroidów nie jest wystarczająco skuteczne. Nie jestem w stanie potwierdzić, czy Flutiform jest dostępny na receptę na podstawie dostępnych informacji.

Flutixon

Flutixon

Flutixon to lek, który zawiera substancję czynną flutykazon. Jest to glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym. Flutixon jest dostępny w postaci proszku do inhalacji w kapsułkach twardych. Jest stosowany w łagodzeniu chorób skórnych na tle alergicznym, między innymi alergicznego wyprysku kontaktowego czy wyprysku pieniążkowatego. Lek jest również stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Aby odebrać ten lek w aptece, musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Flutixon Neb

Flutixon Neb to lek na receptę, który zawiera substancję czynną o nazwie propionian flutykazonu. Jest to glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym w obrębie płuc. Lek ten jest stosowany w leczeniu chorób obturacyjnych dróg oddechowych, takich jak astma oskrzelowa czy przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Zmniejsza nasilenie objawów oraz częstość występowania zaostrzeń tych chorób.

Fullhale Ciphaler

Fullhale Ciphaler to lek stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego. Jest to lek wziewny, który zawiera dwie substancje czynne: beklometazonu dipropionian i formoterolu fumaran dwuwodny. Beklometazonu dipropionian ma działanie przeciwzapalne, zmniejszając obrzęk i podrażnienie płuc, natomiast formoterolu fumaran dwuwodny rozszerza oskrzela, ułatwiając oddychanie. Lek jest przeznaczony do regularnego stosowania w leczeniu astmy oraz w leczeniu objawów przewlekłego obturacyjnego zapalenia płuc (POChP). Fullhale Ciphaler jest dostępny na receptę.

Lifsar Pulmojet

Lifsar Pulmojet to lek stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej. Zawiera dwie substancje czynne: salmeterol i flutykazon, które działają synergistycznie, rozszerzając oskrzela i zmniejszając stan zapalny w drogach oddechowych. Lek jest dostępny na receptę.

Neuair Airmaster

Neuair Airmaster to lek, który zawiera dwie skuteczne substancje lecznicze: salmeterol oraz flutykazonu propionian. Salmeterol to długo działający lek rozszerzający oskrzela, który pomaga w utrzymaniu drożności dróg oddechowych. Dzięki niemu przepływ powietrza do płuc jest ułatwiony, a jego działanie utrzymuje się przez co najmniej 12 godzin. Neuair Airmaster jest przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 roku życia, które cierpią na astmę. Lek ten jest stosowany w celu zapobiegania zaburzeniom w oddychaniu, a jego regularne stosowanie pozwala na utrzymanie prawidłowej kontroli astmy.

Relvar Ellipta

Relvar Ellipta to lek stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) oraz astmy u dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia. Lek zawiera dwie substancje czynne: furoinian flutykazonu, który zmniejsza obrzęk i podrażnienie w ścianach małych oskrzeli w płucach, oraz wilanterol, który pomaga utrzymać drogi oddechowe otwarte, co ułatwia oddychanie. Relvar Ellipta jest dostępny na receptę.

Revinty Ellipta

Revinty Ellipta to lek stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych. Lek ten pomaga rozluźnić mięśnie wokół dróg oddechowych, co ułatwia przepływ powietrza do płuc i z płuc. Regularne stosowanie tego leku pomaga kontrolować trudności w oddychaniu i zmniejszać wpływ POChP na codzienne życie. Revinty Ellipta jest dostępny na receptę.

Salmeson

Salmeson to lek na receptę, który działa na układ oddechowy. Zawiera substancję czynną salmeterol, która rozszerza mięśnie gładkie oskrzeli, ułatwiając przepływ powietrza z i do płuc. Lek jest stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc oraz astmy oskrzelowej. Wskazany jest do stosowania w terapii astmy oskrzelowej, szczególnie jest rekomendowany w przypadku występowania trudności z zasypianiem, częstych przebudzeń nocnych, wczesnego budzenia w godzinach porannych związanych ze stresem bądź zmianą stref czasowych.

Salmex

Salmex to lek wziewny, który zawiera dwie substancje czynne: salmeterol i propionian flutykazonu. Jest stosowany w regularnym leczeniu astmy oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP). Działa poprzez rozszerzanie oskrzeli i zmniejszanie stanu zapalnego w drogach oddechowych, co przyczynia się do złagodzenia objawów astmy. Salmex jest dostępny na receptę.

Seretide

Seretide to lek wziewny, który zawiera dwie substancje czynne: flutykazon i salmeterol. Flutykazon to kortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym, a salmeterol to długo działający lek rozszerzający oskrzela. Seretide jest stosowany w regularnym leczeniu chorób przebiegających ze skurczem oskrzeli, takich jak astma oskrzelowa i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Lek ten jest dostępny na receptę.

Seretide Dysk

Seretide Dysk to lek wziewny, który zawiera dwie substancje lecznicze: salmeterol i flutykazonu propionian. Salmeterol jest długo działającym lekiem rozszerzającym oskrzela, który pomaga w utrzymaniu drożności dróg oddechowych. Flutykazonu propionian jest kortykosteroidem, który zmniejsza obrzęk i podrażnienie płuc. Lek jest stosowany w regularnym leczeniu chorób przebiegających ze skurczem oskrzeli, takich jak astma oskrzelowa i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Seretide Dysk jest dostępny na receptę.

Symflusal

Symflusal to lek wziewny o działaniu przeciwzapalnym oraz rozszerzającym oskrzela. Zawiera dwie substancje czynne: salmeterol i flutykazon propionian. Salmeterol to lek długo działający, który pomaga w rozszerzeniu oskrzeli i utrzymaniu drożności dróg oddechowych. Flutykazon propionian to kortykosteroid, który zmniejsza obrzęk i podrażnienie płuc. Stosowany jest w regularnym leczeniu chorób przebiegających ze skurczem oskrzeli, takich jak astma oskrzelowa i przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Lek jest dostępny na receptę.

Temybric Ellipta

Temybric Ellipta to lek stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych. Lek zawiera trzy substancje czynne: flutykazonu furoinian, umeklidynium i wilanterol. Dzięki regularnemu stosowaniu, pomaga kontrolować trudności w oddychaniu i zmniejsza wpływ POChP na codzienne życie pacjenta. Temybric Ellipta jest dostępny na receptę.

Trelegy Ellipta

Trelegy Ellipta to lek wziewny, który jest dostępny na receptę. Jest stosowany w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) o nasileniu umiarkowanym do ciężkim. Lek ten działa poprzez rozluźnienie mięśni wokół dróg oddechowych, zmniejszenie obrzęku i podrażnienia drobnych oskrzeli w płucach, co ułatwia przepływ powietrza. Zalecana dawka to jedna inhalacja raz na dobę o tej samej porze każdego dnia.

Veriflo

Veriflo to lek, który składa się z dwóch substancji leczniczych: salmeterolu oraz flutykazonu propionianu. Salmeterol to lek długo działający, który pomaga w rozszerzaniu oskrzeli, dzięki czemu drogi oddechowe pozostają drożne, co ułatwia przepływ powietrza do płuc i z płuc. Flutykazon propionian to z kolei kortykosteroid, który zmniejsza obrzęk i podrażnienie płuc. Lek ten jest przepisywany pacjentom z astmą, w celu zapobiegania zaburzeniom w oddychaniu. Aby uzyskać prawidłową kontrolę astmy, lek Veriflo należy stosować codziennie, zgodnie z zaleceniami lekarza.