Konsultacja merytoryczna:

Symflusal

Symflusal zawiera dwie substancje lecznicze, salmeterol i flutykazonu propionian:

• Salmeterol jest długo działającym lekiem rozszerzającym oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela pomagają w utrzymaniu drożności dróg oddechowych. Umożliwia on łatwiejszy przepływ powietrza do płuc. Działanie leku utrzymuje się przez co najmniej 12 godzin.

• Flutykazonu propionian jest kortykosteroidem, który zmniejsza obrzęk i podrażnienie płuc.

Lekarz przepisał ten lek pacjentowi w celu zapobiegania zaburzeniom w oddychaniu występującym w:
• Astmie.
• Przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP).

Symflusal stosowany w dawce 50+500 mikrogramów zmniejsza liczbę zaostrzeń POChP.

W celu zapewnienia prawidłowej kontroli astmy lub POChP Symflusal musi być stosowany każdego dnia, zgodnie z zaleceniem lekarza.

Jaki jest skład Symflusal, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są salmeterolu ksynafonian i flutykazonu propionian.
Pojedyncza dawka leku Symflusal gotowa do użycia zawiera:

50 mikrogramów salmeterolu (ksynafonianu salmeterolu) oraz 250 mikrogramów flutykazonu propionianu
lub
50 mikrogramów salmeterolu (ksynafonianu salmeterolu) oraz 500 mikrogramów flutykazonu propionianu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Symflusal – jak stosować ten lek?

Lek Symflusal należy stosować codziennie dopóki lekarz nie zaleci inaczej. Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Po użyciu leku, usta należy przepłukać wodą.

Zalecana dawka:

Dorośli z astmą
Symflusal 50 µg +250 µg/dawkę: Jedna inhalacja dwa razy na dobę.
lub
Symflusal 50 µg+ 500 µg/dawkę: Jedna inhalacja dwa razy na dobę.

Dorosli z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP)
Symflusal 50 µg +500 µg/dawkę: Jedna inhalacja, dwa razy na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku Symflusal u dzieci i młodzieży. Jeśli objawy astmy są dobrze kontrolowane podczas stosowania leku Symflusal dwa razy na dobę, lekarz może zalecić zmniejszenie częstości stosowania leku Symflusal do podania raz na dobę.

Dawka może być podawana:
• raz na dobę, wieczorem – jeżeli u pacjenta dolegliwości występują w nocy,
• raz na dobę, rano – jeżeli u pacjenta dolegliwości występują w ciągu dnia.

Bardzo ważne jest aby przestrzegać zaleceń lekarza odnośnie liczby inhalacji i częstości stosowania leku.

Jeśli pacjent stosuje lek Symflusal w astmie, lekarz będzie regularnie kontrolował objawy.

W przypadku nasilenia objawów astmy lub trudności z oddychaniem należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Może wystąpić nasilenie świszczącego oddechu, częstsze uczucie ucisku w klatce piersiowej lub konieczność zastosowania większej dawki szybko działającego, wziewnego leku ułatwiającego oddychanie. W takiej sytuacji należy kontynuować stosowanie leku Symflusal, ale nie należy zwiększać liczby inhalacji. Objawy choroby mogą się nasilić i stan pacjenta może się pogorszyć. Należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ pacjent może potrzebować dodatkowego leczenia.

Instrukcja użycia urządzenia do inhalacji wraz z ilustracjami, znajduje się w ulotce załączonej w dolnej części tej strony.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ważne jest, aby stosować inhalator zgodnie z instrukcją. W razie przypadkowego zastosowania dawki większej niż zalecana należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

U pacjenta mogą wystąpić: przyspieszona czynność serca i drżenia. Mogą również wystąpić ból głowy, osłabienie mięśni i bóle stawów.

W przypadku przyjmowania większych dawek przez długi czas należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady, ponieważ większe dawki leku Symflusal mogą powodować zmniejszenie wytwarzania hormonów steroidowych przez nadnercza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Symflusal – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Symflusal w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lekarz oceni, czy pacjentka może przyjmować lek Symflusal w tym okresie.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jest mało prawdopodobne, aby lek Symflusal wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Ulotka Symflusal – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Symflusal, (50 mikrogramów + 250 mikrogramów)/dawkę, (50 mikrogramów + 500 mikrogramów)/dawkę, proszek do inhalacji, podzielony (Salmeterolum + Fluticasoni propionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 324.45 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Symflusal m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Symflusal, (50 mikrogramów + 250 mikrogramów)/dawkę, (50 mikrogramów + 500 mikrogramów)/dawkę, proszek do inhalacji, podzielony (Salmeterolum + Fluticasoni propionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 453.95 KB

Cena - ile kosztuje Symflusal?

Cena Symflusal i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Symflusal.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Symflusal? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
27.29 

Zastosowanie Bepanthen Plus krem (Opakowanie: 30 g)Bepanthen Plus krem (Opakowanie: 30 g) to krem o działaniu leczniczym, który przyspiesza gojenie się ran. Ma właściwości antyseptyczne i ochronne na uszkodzoną tkankę. Może być stosowany przy leczeniu…

84.50 

Zastosowanie Vichy Dermablend Covermatte Puder 45 (Opakowanie: 9.5 g)Vichy Dermablend Covermatte Puder 45 (Opakowanie: 9.5 g) pozwoli skorygować wszelkie wizualne niedoskonałości obecne na cerze o złotawym odcieniu. Vichy Dermablend Covermatte Puder 45 (Opakowanie: 9.5 g) zamaskuje nierówności skórne, otwarte…

19.99 

Zastosowanie Bodymax Immuno (Opakowanie: 60 )Bodymax Immuno (Opakowanie: 60 ) to suplement diety dla dorosłych i dzieci powyżej 11. roku życia. Wspomaga odporność organizmu oraz funkcjonowanie układów: nerwowego i sercowo-naczyniowego. Zawiera naturalne roślinne ekstrakty o właściwościach…

20.99 

Zastosowanie Galvenox Veno kapsułki (Opakowanie: 30 )Galvenox Veno kapsułki (Opakowanie: 30 ) to lek dla osób dorosłych stosowany w chorobach żył spowodowanych małą elastycznością i przepustowością naczyń krwionośnych. Pomocny w łagodzeniu takich objawów jak bó…

12.85 

Zastosowanie Inovox Express smak miodowo-cytrynowy (Opakowanie: 24 )Inovox Express smak miodowo-cytrynowy (Opakowanie: 24 ) jest lekiem w formie pastylek do ssania przeznaczonym do przyjmowania w przebiegu bólu gardła.
Produkt przeznaczony jest do przyjmowania w przypadku występowania miejscowego bólu gardł…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief