Konsultacja merytoryczna:

Lifsar Pulmojet

Lek Lifsar Pulmojet ma postać proszku do inhalacji, który zawiera dwie substancje czynne: salmeterol i flutykazonu propionian.

Salmeterol jest długo działającym lekiem rozszerzającym oskrzela. Leki rozszerzające oskrzela pomagają w utrzymaniu drożności dróg oddechowych. Ułatwia to przepływ powietrza do płuc i z płuc. Działanie leku utrzymuje się przynajmniej 12 godzin.

Flutykazonu propionian jest kortykosteroidem, który zmniejsza obrzęk i podrażnienie płuc.

Lekarz przepisał ten lek pacjentowi w celu zapobiegania zaburzeniom w oddychaniu związanym z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Lek Lifsar Pulmojet zmniejsza liczbę zaostrzeń objawów POChP. W celu zapewnienia prawidłowej kontroli objawów choroby, lek Lifsar Pulmojet musi być stosowany każdego dnia, zgodnie z zaleceniem lekarza. Lek Lifsar Pulmojet zapobiega występowaniu duszności i świstów w drogach oddechowych. Lek Lifsar Pulmojet nie jest przeznaczony do stosowania w przypadku nagłych napadów duszności lub świstów w drogach oddechowych. Jeśli wystąpią, konieczne jest doraźne zastosowanie szybko działającego leku rozszerzającego oskrzela, takiego jak salbutamol. Pacjent powinien zawsze mieć przy sobie szybko działający lek rozszerzający oskrzela.

Lek Lifsar Pulmojet jest wskazany do stosowania u dorosłych z POChP w wieku 18 lat i starszych.

Nie stosować u pacjentów z astmą.

Jaki jest skład Lifsar Pulmojet, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są salmeterol (w postaci salmeterolu ksynafonianu) i flutykazonu propionian.

Każda pojedyncza inhalacja zapewnia dostarczenie dawki (dawka opuszczająca ustnik) 45 mikrogramów salmeterolu (w postaci salmeterolu ksynafonianu) i 465 mikrogramów flutykazonu propionianu. Odpowiada to dawce inhalacyjnej 50 mikrogramów salmeterolu (w postaci salmeterolu ksynafonianu) i 500 mikrogramów flutykazonu propionianu.

Pozostały składnik leku to laktoza jednowodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Lifsar Pulmojet – jak stosować ten lek?

• Podanie wziewne.
• Lek Lifsar Pulmojet należy stosować codziennie do czasu aż lekarz nie zaleci inaczej.
• Nie należy przekraczać zaleconej dawki.
• Nie należy przerywać stosowania leku Lifsar Pulmojet lub zmniejszać dawki leku bez omówienia tego z lekarzem.
• Lek Lifsar Pulmojet należy wdychać przez usta do płuc.

Dorośli
Zalecana dawka to jedna inhalacja dwa razy na dobę.
Bardzo ważne jest, aby pacjent postępował według zaleceń lekarza, ile inhalacji należy stosować i jak często.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Ten lek nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, ponieważ może on nie być bezpieczny lub skuteczny.

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku nasilenia się dolegliwości oddechowych lub niedostatecznej kontroli objawów choroby, również w przypadku gdy lek Lifsar Pulmojet stosowany jest zgodnie z zaleceniami. U pacjenta może wystąpić nasilenie świszczącego oddechu, częstsze występowanie uczucia ucisku w klatce piersiowej lub może być konieczne stosowanie większej dawki szybko działającego, wziewnego leku ułatwiającego oddychanie. W takiej sytuacji należy kontynuować stosowanie leku Lifsar Pulmojet, ale nie należy zwiększać liczby inhalacji. Objawy choroby mogą nasilić się i stan pacjenta może się pogorszyć. Należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ pacjent może potrzebować dodatkowego leczenia.

Szczegółowa instrukcja użycia inhalatora znajduje sie w ulotce załączonej poniżej.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ważne jest, aby stosować inhalator zgodnie z instrukcją. W razie przypadkowego zastosowania dawki większej niż zalecana, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Pacjent może odczuwać szybsze niż zwykle bicie serca oraz uczucie drżenia. Dodatkowo mogą wystapić zawroty głowy, ból głowy, osłabienie mięśni i bóle stawów.

W przypadku stosowania większych dawek przez długi okres należy skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką w celu uzyskania porady, ponieważ duże dawki leku Lifsar Pulmojet mogą powodować zmniejszenie wytwarzania hormonów steroidowych przez nadnercza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lifsar Pulmojet – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy – proszek do inhalacji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lifsar Pulmojet w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lekarz oceni, czy pacjentka może przyjmować ten lek.

Ulotka Lifsar Pulmojet – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lifsar Pulmojet, (50 µg + 500 µg)/dawkę inhalacyjną, proszek do inhalacji (Salmeterolum + Fluticasoni propionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 279.26 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lifsar Pulmojet m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lifsar Pulmojet, (50 µg + 500 µg)/dawkę inhalacyjną, proszek do inhalacji (Salmeterolum + Fluticasoni propionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 531.04 KB

Cena - ile kosztuje Lifsar Pulmojet?

Cena Lifsar Pulmojet i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lifsar Pulmojet.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lifsar Pulmojet? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Jeliton łupina nasienna babki jajowate (Opakowanie: 180 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

19.99 

Sedatif PC (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.73 

Zastosowanie Gynofit żel pochwowy na bazie kwasu mlekowego + glycoge (Opakowanie: 6X5 ml)Intymne problemy kobiet bywają bardzo wstydliwe, odbierają pewność siebie i nie pozwala cieszyć się kobiecością. Zapomnij o nich raz na zawsze i wypróbuj Gynofit żel pochwowy na bazie kwasu mlekowego + glycoge (Opakowanie: 6X5 ml). Środek skutecznie zwalcza wszystkie nieprzyjemne dolegliwości w okolicach damskich miejsc intymnych. Likwiduje świąd, pieczenie podczas oddawania moczu oraz upławy…

58.99 

Zastosowanie Dicodral 60 (Opakowanie: 12 )Dicodral 60 (Opakowanie: 12 ) to specjalistyczny suplement diety zawierający w składzie cenne minerały niezbędne do utrzymania równowagi elektrolitowej w organizmie. Spożywanie suplementu może ograniczyć ryzyko wystąpienia odwodnienia.
Preparat przeznaczony jest dla osób nadmiernie narażonych na nadmierne odwodnienie organizmu w związku z biegunką czy wymiotami.
Suplement może być spożywany także przez osoby borykające się z…

9.48 

Zastosowanie Majt. chłon. TENA Men Pants Plus Large (Opakowanie: 30 )Majt. chłon. TENA Men Pants Plus Large (Opakowanie: 30 ) to bielizna chłonna w rozmiarze L przeznaczona dla mężczyzn prowadzących aktywny tryb życia, cierpiących z powodu nietrzymania moczu o średnim do ciężkiego stopnia nasilenia. Przypominają zwykłe majtki, są w kolorze granatowym, mają typowo męski krój, dlatego komfort ich noszenia jest bardzo wysoki.
Poziom…

87.33 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief