Konsultacja merytoryczna:

Relvar Ellipta

Relvar Ellipta zawiera dwie substancje czynne: flutykazonu furoinian i wilanterol. Lek Relvar Ellipta dostępny jest w dwóch różnych mocach: 92 mikrogramy flutykazonu furoinianu / 22 mikrogramy wilanterolu oraz 184 mikrogramy flutykazonu furoinianu / 22 mikrogramy wilanterolu.

Lek o mocy 92 mikrogramy / 22 mikrogramy stosowany jest w systematycznym leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) u dorosłych i astmy u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej.

Lek o mocy 184 mikrogramy / 22 mikrogramy stosowany jest w leczeniu astmy u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i powyżej.

Relvar Ellipta należy stosować codziennie, a nie tylko wtedy, gdy u pacjenta występują problemy z oddychaniem lub inne objawy POChP i astmy. Nie należy stosować produktu Relvar Ellipta do leczenia nagłego napadu duszności i świszczącego oddechu. Jeśli u pacjenta wystąpi tego typu napad, należy zastosować szybko działający wziewny lek rozszerzający oskrzela (taki jak salbutamol).

Flutykazonu furoinian należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami, często określanych jako steroidy. Kortykosteroidy zmniejszają stan zapalny, obrzęk i podrażnienie drobnych oskrzeli w płucach, stopniowo łagodząc problemy z oddychaniem. Kortykosteroidy pomagają również w zapobieganiu napadom astmy i zaostrzeniom POChP.

Wilanterol należy do grupy długo działających leków rozszerzających oskrzela. Rozluźnia mięśnie drobnych oskrzeli w płucach. Pomaga w utrzymaniu drożności dróg oddechowych. Ułatwia to przepływ powietrza do płuc i z płuc. Jeśli jest stosowany regularnie, drobne oskrzela pozostają otwarte.

Regularne skojarzone stosowanie obu substancji czynnych, pomaga kontrolować trudności w oddychaniu lepiej niż stosowanie każdego z tych leków pojedynczo.

Astma jest ciężką, przewlekłą chorobą płuc, w której mięśnie otaczające drogi oddechowe obkurczają się (skurcz oskrzeli), występuje ich obrzęk i podrażnienie (stan zapalny). Objawy pojawiają się i znikają i obejmują duszność, świszczący oddech, ucisk w klatce piersiowej i kaszel.

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) jest ciężką przewlekłą chorobą, w której występuje zwężenie i stan zapalny dróg oddechowych. Do objawów należą: duszność, kaszel, dyskomfort w klatce piersiowej i kaszel z odpluwaniem. Wykazano, że Relvar Ellipta zmniejsza zaostrzenia objawów POChP.

Jaki jest skład Relvar Ellipta, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są: flutykazonu furoinian i wilanterol. Każda pojedyncza inhalacja zapewnia dostarczanie dawki (dawka opuszczająca ustnik) zawierającej 92 lub 184 mikrogramy flutykazonu furoinianu i 22 mikrogramy wilanterolu (w postaci trifenylooctanu).

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Relvar Ellipta – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

Jaką dawkę leku stosować
Astma

Zalecana dawka w leczeniu astmy to jedna inhalacja (92 mikrogramy flutykazonu furoinianu i 22 mikrogramy wilanterolu) raz na dobę o tej samej porze każdego dnia.

Jeśli pacjent ma ciężką postać astmy, lekarz prowadzący może zdecydować o stosowaniu jednej inhalacji leku o większej mocy (184 mikrogramy flutykazonu furoinianu i 22 mikrogramy wilanterolu). Tę dawkę należy również stosować raz na dobę o tej samej porze każdego dnia.

POChP
Zalecana dawka w leczeniu POChP to jedna inhalacja (92 mikrogramy flutykazonu furoinianu i 22 mikrogramy wilanterolu) raz na dobę o tej samej porze każdego dnia.

Lek Relvar Ellipta o większej mocy nie jest odpowiedni do stosowania w leczeniu POChP.

Lek Relvar Ellipta należy stosować każdego dnia o tej samej porze, ponieważ jest on skuteczny ponad 24 godziny.

Jest bardzo ważne, aby stosować ten lek codziennie, tak jak zalecił lekarz. To umożliwi ustąpienie objawów w ciągu dnia i w nocy.

Nie należy stosować produktu Relvar Ellipta do leczenia nagłego napadu duszności i świszczącego oddechu. Jeśli u pacjenta wystąpi tego typu napad, należy zastosować szybko działający, wziewny lek rozszerzający oskrzela (taki jak salbutamol).

Jeżeli pacjent częściej niż zwykle odczuwa duszność lub ma świszczący oddech, lub potrzebuje więcej niż zazwyczaj inhalacji szybko działającego leku rozszerzającego oskrzela, powinien powiedzieć o tym lekarzowi prowadzącemu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przypadkowo zastosował więcej dawek leku Relvar Ellipta niż zalecił lekarz, bardzo ważne jest, aby powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Mogą wystąpić: szybsze niż zwykle bicie serca, drżenia lub ból głowy.

W przypadku stosowania większej dawki niż zalecił lekarz, przez długi okres, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady, ponieważ większe dawki leku Relvar Ellipta mogą powodować zmniejszenie wytwarzania hormonów steroidowych przez organizm.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Relvar Ellipta – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Relvar Ellipta w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Stosowanie leku Relvar Ellipta u kobiet w ciąży należy rozważać jedynie wtedy, gdy oczekiwane korzyści przewyższają ryzyko.

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Karmienie piersią
Nie wiadomo czy ten lek może przenikać do mleka kobiecego. Dlatego nie można wykluczyć ryzyka dla karmionego piersią dziecka.

Jeśli pacjentka karmi piersią, powinna poradzić się lekarza prowadzącego przed rozpoczęciem stosowania leku Relvar Ellipta.

Ulotka Relvar Ellipta – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

RELVAR ELLIPTA, 92 mikrogramy / 22 mikrogramy; 184 mikrogramy / 22 mikrogramy, proszek do inhalacji, podzielony (Flutykazonu furoinian / wilanterol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 47 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Relvar Ellipta m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

RELVAR ELLIPTA, 92 mikrogramy / 22 mikrogramy, proszek do inhalacji, podzielony (Flutykazonu furoinian / wilanterol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku


RELVAR ELLIPTA, 184 mikrogramy / 22 mikrogramy, proszek do inhalacji, podzielony (Flutykazonu furoinian / wilanterol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Relvar Ellipta?

Cena Relvar Ellipta i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Relvar Ellipta.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Relvar Ellipta? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Relvar Ellipta”

  1. Uzywam ten lek od pewnego czasu (46 dni/razy) w moim odczuciu ustapily swisty w oddychaniu, jak rownierz zolto/brazowa plwocina znikla – czuje sie normalnie ale zmienil mi sie glos na taki podobny jak sp Amstronga. Ciekaw jestem co bedzie dalej

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Active Legs (Opakowanie: 30 )Active Legs (Opakowanie: 30 ) to suplement diety w formie tabletek wspomagający prawidłową pracę naczyń krwionośnych, a także przyczyniający się do złagodzenia uczucia zmęczonych nóg.
Produkt polecany jest dla osób borykających się z problemem zmęczonych i opuchniętych nóg wynikających z nieprawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych.
Suplement może być spożywany także…

55.31 

Zastosowanie Galvenox Veno kapsułki (Opakowanie: 30 )Galvenox Veno kapsułki (Opakowanie: 30 ) to lek dla osób dorosłych stosowany w chorobach żył spowodowanych małą elastycznością i przepustowością naczyń krwionośnych. Pomocny w łagodzeniu takich objawów jak ból i obrzęk kończyn dolnych, uczucie mrowienia, ciężkości, drętwienia oraz zmian skórnych związanych z niewydolnością żył.
Efekt działania Galvenox Veno kapsuł…

20.99 

Zastosowanie Allgaeuer Latschenk. sól do kąpieli stóp (Opakowanie: 10X10 g)Twoje stopy są zmęczone i ciężkie po całym dniu spędzonym na nogach? Pragniesz wieczorem poczuć cudowną ulgę i ukojenie? Skorzystaj z pomocy naturalnych środków farmaceutycznych. #p_name sprawi, że znów poczujesz energię i moc do działania. Skóra zostanie delikatnie oczyszczona, a płyn doda jej elastyczności i mię…

19.99 

Zastosowanie Eucerin Sun Fluid Photoaging Control SPF 30 (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Sun Fluid Photoaging Control SPF 30 (Opakowanie: 50 ml) to preparat przeznaczony do codziennego stosowania podczas ekspozycji na słońce. Nadaje się do każdego rodzaju skóry. Zaawansowana technologia zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UV, a składniki pielęgnacyjne wspomagają procesy obronne przed wolnymi rodnikami. Efekt działania Eucerin Sun Fluid Photoaging Control SPF 30 (Opakowanie: 50 ml)W skład…

70.99 

Zastosowanie Essentiale forte kapsułki (Opakowanie: 50 )Essentiale forte kapsułki (Opakowanie: 50 ) jest lekiem roślinnym, który minimalizuje nieprzyjemne dolegliwości trawienne wywołane przez zaburzenia funkcjonowania wątroby. Zmniejsza wrażenie ucisku spowodowane uszkodzeniem organu, szczególnie przy ciężkostrawnej diecie.
Efekt działania Essentiale forte kapsułki (Opakowanie: 50 )Essentiale forte zawiera flawonoidy sojowe, które odbudowują i regenerują wątrobę. Dodatkowo redukuje ilość tłuszczu gromadzącego się…

21.88 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief