Konsultacja merytoryczna:

Feiba NF

FEIBA NF jest lekiem otrzymanym z ludzkiego osocza, który umożliwia krzepnięcie krwi w przypadku niedoboru lub braku niektórych czynników krzepnięcia.

FEIBA NF jest stosowany do leczenia krwawień i zapobiegania krwawieniom u pacjentów z hemofilią A i z hemofilią B powikłanymi obecnością inhibitorów czynników krzepnięcia.

Ponadto lek FEIBA NF może być stosowany do leczenia i zapobiegania krwawieniom u osób nie cierpiących na hemofilię, lecz posiadających nabyte inhibitory czynników VIII, IX i XI.

Istnieją pojedyncze doniesienia o zastosowaniu FEIBA NF w leczeniu pacjentów z nabytymi inhibitorami czynników X i XIII.

FEIBA NF jest także stosowany w połączeniu z koncentratem czynnika VIII podczas długotrwałego leczenia mającego na celu całkowitą i trwałą eliminację inhibitorów czynnika VIII, aby umożliwić regularne leczenie koncentratem czynnika VIII, tak jak u pacjentów bez inhibitorów.

Jaki jest skład Feiba NF, jakie substancje zawiera?

FEIBA NF, 100 j.

Proszek
Substancją czynną zawartą w fiolce zamkniętej gumowym korkiem jest 400-1200 mg białek ludzkiego osocza z aktywnością omijającą inhibitor czynnika VIII wynoszącą 1000 j.
FEIBA NF zawiera także czynniki II, IX, i X głównie w postaci nieaktywowanej, oraz aktywowany czynnik VII. Antygen koagulacyjny czynnika VIII (F VIII C:Ag) oraz czynniki układu kalikreina-kininy są obecne tylko w śladowych ilościach lub w ogóle nie występują.

– Inne składniki leku to sodu chlorek i sodu cytrynian

Rozpuszczalnik
– woda do wstrzykiwań

FEIBA NF, 500 j.

Proszek
Substancją czynną zawartą w fiolce zamkniętej gumowym korkiem jest 200-600 mg białek ludzkiego osocza z aktywnością omijającą inhibitor czynnika VIII wynoszącą 500 j.

FEIBA NF zawiera także czynniki II, IX, i X głównie w postaci nie aktywowanej, oraz aktywowany czynnik VII. Antygen koagulacyjny czynnika VIII (F VIII C:Ag) oraz czynniki układu kalikreina-kininy są obecne tylko w śladowych ilościach lub w ogóle nie występują.

– Inne składniki leku to sodu chlorek i sodu cytrynian

Rozpuszczalnik
– woda do wstrzykiwań

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Feiba NF – jak stosować ten lek?

Lek FEIBA NF należy stosować ściśle z zaleceniem lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lekarz ustala odpowiednią dawkę i częstość podawania indywidualnie dla każdego pacjenta, uwzględniając ciężkość zaburzenia krzepnięcia krwi, umiejscowienie i rozległość krwawienia oraz ogólny stan pacjenta i jego reakcję na lek. Nie wolno samodzielnie zmieniać ustalonego przez lekarza dawkowania leku, ani przerywać jego podawania.

Jeżeli w odczuciu pacjenta, lek działa zbyt silnie lub zbyt słabo należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przed podaniem należy ogrzać lek do temperatury pokojowej lub temperatury ciała, jeśli jest to konieczne.

Lek FEIBA NF należy przygotować wyłącznie bezpośrednio przed podaniem.

Przygotowany roztwór należy użyć natychmiast (lek nie zawiera środków konserwujących).

Delikatnie mieszać ruchem obrotowym aż do rozpuszczenia proszku. Należy upewnić się, że lek FEIBA NF uległ całkowitemu rozpuszczeniu, w przeciwnym razie przez filtr przyrządu przejdzie mniej jednostek FEIBA.

Nie należy stosować roztworu, który jest mętny lub zawiera osad. Nie używać roztworu z wcześniej napoczętych fiolek.

Stosować wyłącznie dostarczony rozpuszczalnik (jałową wodę do wstrzykiwań) i zestaw do sporządzania roztworu.

Nie stosować, jeśli system utrzymujący jałowość lub opakowanie leku są uszkodzone lub zepsute.

Wszelkie resztki niewykorzystanego leku lub jego odpady należy usunąć w sposób zgodny z lokalnymi przepisami.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast poinformować lekarza. Przedawkowanie FEIBA NF może zwiększyć ryzyko działań niepożądanych, takich jak stany zakrzepowo-zatorowe (tworzenie zakrzepów krwi, które przemieszczają się w naczyniach krwionośnych), koagulopatia „ze zużycia” (zaburzenie krzepnięcia krwi DIC) lub zawał serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Feiba NF – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku FEIBA NF z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Feiba NF w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lekarz zdecyduje, czy można zastosować FEIBA NF w czasie ciąży lub karmienia piersią. Z uwagi na zwiększone ryzyko zakrzepów podczas ciąży, lek FEIBA NF powinien być stosowany wyłącznie pod ścisłą kontrolą medyczną i gdy jest to wyraźnie wskazane.

Ulotka Feiba NF – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

FEIBA NF Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 500 j.= 500 jednostek FEIBA

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 30 razy

Rozmiar plku 298.56 KB


FEIBA NF Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 1 000 j.= 1 000 jednostek FEIBA

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 302.94 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Feiba NF m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

FEIBA NF Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 500 j.= 500 jednostek FEIBA

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 42 razy

Rozmiar plku 299.03 KB


FEIBA NF Proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 1 000 j.= 1 000 jednostek FEIBA

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 36 razy

Rozmiar plku 299.71 KB

Cena - ile kosztuje Feiba NF?

Cena Feiba NF i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Feiba NF.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Feiba NF? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz