FLUDEOXYGLUCOSE (18F) MONROL

CO TO JEST I JAK DZIAŁA FLUDEOXYGLUCOSE (18F) MONROL? – OPIS I WSKAZANIA

Fludeoxyglucose (18F) Monrol jest produktem radiofarmaceutycznym, przeznaczonym wyłącznie do diagnostyki.

Substancją czynną, zawartą w leku Fludeoxyglucose (18F) Monrol jest fludeoksyglukoza (18F), która jest przeznaczona do wykonywania radiograficznych obrazów określonych części organizmu.

Po podaniu niewielkiej ilości leku Fludeoxyglucose (18F) Monrol do żyły, odpowiedni skaner umożliwi lekarzowi wykonanie obrazów i określenie umiejscowienia lub rozwoju choroby.

SKŁAD FLUDEOXYGLUCOSE (18F) MONROL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną produktu leczniczego jest fludeoksyglukoza (18F). 1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera fludeoksyglukozę (18F) o aktywności 200 -2200 MBq w dniu i godzinie kalibracji.

– Pozostałe składniki to: sodu chlorek, woda do wstrzykiwań, disodu cytrynian i sodu cytrynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE FLUDEOXYGLUCOSE (18F) MONROL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Istnieją ścisłe zasady i regulacje dotyczące stosowania, postępowania i usuwania produktów radiofarmaceutycznych. Lek Fludeoxyglucose (18F) Monrol będzie podawany w specjalnie chronionych pomieszczeniach. Ten lek będzie używany i podawany przez osoby przeszkolone i wykwalifikowane, aby zachować bezpieczeństwo. Osoby te będą szczególnie dbać o bezpieczne stosowanie tego leku i będą na informować pacjenta o tym, co robią.

Lekarz specjalista medycyny nuklearnej, nadzorujący badanie, określi ilość leku do diagnostyki Fludeoxyglucose (18F) Monrol, jaka będzie zastosowana w danym przypadku. Będzie to najmniejsza ilość konieczna do uzyskania potrzebnych informacji.
Dla dorosłego, aktywność zalecana zazwyczaj do podana wynosi 100 – 400 MBq (w zależności od masy ciała pacjenta i typu skanera zastosowanego do obrazowania oraz sposobu uzyskiwania obrazu).

Megabekerel (MBq) jest jednostką miary radioaktywności w układzie metrycznym.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
W przypadku stosowania u dzieci i młodzieży podana ilość leku zostanie dostosowana do masy ciała dziecka.

Podanie leku Fludeoxyglucose (18F) Monrol oraz przeprowadzenie procedury
Lek Fludeoxyglucose (18F) Monrol jest podawany dożylnie.

Jedno wstrzyknięcie wystarcza do przeprowadzenia badania, wymaganego przez lekarza.

Po wstrzyknięciu pacjent powinien pozostawać całkowicie w spoczynku, w wygodnej pozycji, nie czytając i nie rozmawiając.
Pacjent otrzyma również napoje i zostanie poproszony o opróżnienie pęcherza bezpośrednio przed przeprowadzeniem badania.

Podczas badania pacjent musi pozostać całkowicie w spoczynku. Nie należy ruszać się ani rozmawiać.

Czas trwania procedury
Lekarz specjalista medycyny nuklearnej poinformuje pacjenta jak długo trwa zazwyczaj badanie.

Lek Fludeoxyglucose (18F) Monrol będzie podany dożylnie, w postaci pojedynczego wstrzyknięcia, 45 do 60 minut przed rozpoczęciem badania obrazowego. Uzyskiwanie obrazów trwa od 30 do 60 minut.

Po wstrzyknięciu Fludeoxyglucose (18F) Monrol należy:
– unikać kontaktu z małymi dziećmi i kobietami w ciąży przez 12 godzi od wstrzyknięcia leku,
– często oddawać mocz w celu wydalenia leku z organizmu.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI FLUDEOXYGLUCOSE (18F) MONROL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przedawkowanie jest praktycznie niemożliwe, ponieważ podaje się jedną dawkę leku Fludeoxyglucose (18F) Monrol, dokładnie sprawdzoną i przygotowaną przez lekarza specjalistę medycyny nuklearnej, nadzorującego badanie. Jednakże, w razie wystąpienia przedawkowania wdrożone zostanie odpowiednie leczenie. W szczególności, lekarz specjalista medycyny nuklearnej prowadzący badanie zaleci picie dużych ilości płynów, aby usprawnić usuwanie leku Fludeoxyglucose (18F) Monrol z organizmu (ten lek wydalany jest głównie przez nerki, w moczu).

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku Fludeoxyglucose (18F) Monrol należy zwrócić się do lekarza specjalisty medycyny nuklearnej.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie należy spożywać pokarmu przez co najmniej 4 godziny przed podaniem leku. Przed badaniem pacjent powinien pić dużo wody i wystrzegać się przyjmowania płynów, zawierających cukier.

Lekarz specjalista medycyny nuklearnej zmierzy pacjentowi stężenie glukozy przed podaniem leku; duże stężenie cukru we krwi (hiperglikemia) może utrudnić lekarzowi interpretację wyników badania.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ FLUDEOXYGLUCOSE (18F) MONROL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka przypuszcza że może być w ciąży lub gdy nie wystąpiła u niej miesiączka lub gdy karmi piersią musi powiedzieć o tym lekarzowi specjaliście medycyny nuklearnej przed podaniem leku Fludeoxyglucose (18F) Monrol.

W razie wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem specjalistą medycyny nuklearnej, nadzorującym badanie.

ULOTKA LEKU FLUDEOXYGLUCOSE (18F) MONROL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – FLUDEOXYGLUCOSE (18F) MONROL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - FLUDEOXYGLUCOSE (18F) MONROL CENA, REFUNDACJA

FLUDEOXYGLUCOSE (18F) MONROL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here