Konsultacja merytoryczna:

Flegamina o smaku malinowym

Syrop Flegamina o smaku malinowym zawiera bromoheksyny chlorowodorek, który działa wykrztuśnie, upłynnia wydzielinę z dróg oddechowych. Lek ułatwia odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli.

Flegamina o smaku malinowym wskazana jest w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych, przebiegających z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Jaki jest skład Flegamina o smaku malinowym, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest bromoheksyny chlorowodorek. 5 ml syropu zawiera 4 mg bromoheksyny chlorowodorku.

– Ponadto lek zawiera: kwas cytrynowy jednowodny, glukozę jednowodną, glicerol, propylu parahydroksybenzoesan, koszenilę, aromat malinowy, etanol 96%, wodę oczyszczoną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Flegamina o smaku malinowym – jak stosować ten lek?

Lek Flegamina o smaku malinowym należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek do stosowania doustnego.

Zazwyczaj stosowana dawka leku to:
Dzieci w wieku od 7 do 12 lat: 5 ml (1 łyżka miarowa syropu) 3 razy na dobę.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10 ml (2 łyżki miarowe syropu) 3 razy na dobę.

Nie zażywać leku bezpośrednio przed snem.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie opisano objawów przedawkowania leku.

W razie przedawkowania należy podać węgiel aktywowany. Jeśli będzie konieczne, lekarz zaleci wykonanie płukania żołądka i zastosuje leczenie objawowe.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flegamina o smaku malinowym – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flegamina o smaku malinowym w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ciąża:
Nie zaleca się stosowania leku w pierwszym trymestrze ciąży.
W pozostałym okresie ciąży lek może być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Karmienie piersią:
Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią.

Ulotka Flegamina o smaku malinowym – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Flegamina o smaku malinowym, 4 mg/5 ml, syrop (Bromhexini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 118.81 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flegamina o smaku malinowym m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Flegamina o smaku malinowym, 4 mg/5 ml, syrop (Bromhexini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 131.02 KB

Cena - ile kosztuje Flegamina o smaku malinowym?

Cena Flegamina o smaku malinowym i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Flegamina o smaku malinowym.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Flegamina o smaku malinowym? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Irigasin zestaw do płukania nosa i zatok (Opakowanie: 12 )Irigasin zestaw do płukania nosa i zatok (Opakowanie: 12 ) to wyrób medyczny zawierający w zestawie irygator oraz 12 saszetek z izotonicznym roztworem chlorku sodu. Preparat wpływa korzystnie na oczyszczenie zalegającej wydzieliny.

Zestaw do płukania nosa i zatok może być stosowany w przypadku występowania problemów z nadmiernie zalegającą wydzieliną w jamie nosa i…

24.46 

Darmflora Vital Vitamaze Kapseln (Opakowanie: 60 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

75.99 

Metafen (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

7.88 

Zastosowanie Curcuma + schwarzer Pfeffer kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Curcuma + schwarzer Pfeffer kapsułki (Opakowanie: 60 szt.) to suplement diety z wysokiej jakości kurkuminą pochodzącą z kurkumy indyjskiej i czarnego pieprzu. Poprawia trawienie i produkcję żółci.
Efekt działania Curcuma + schwarzer Pfeffer kapsułki (Opakowanie: 60 szt.)Kurkumina zawarta w Curcuma + schwarzer Pfeffer kapsułki (Opakowanie: 60 szt.) ma wiele właściwości prozdrowotnych. Wspomaga pracę mózgu i chroni komó…

102.99 

Nervosol K (Opakowanie: 35 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

7.61 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief