Konsultacja merytoryczna:

Flegamina Baby

Flegamina Baby zawiera jako substancję czynną bromoheksyny chlorowodorek, który jest lekiem wykrztuśnym, upłynniającym wydzielinę z dróg oddechowych. Lek ułatwia odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli.

Wskazaniem do stosowania leku Flegamina Baby są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Jaki jest skład Flegamina Baby, jakie substancje zawiera?

1 ml roztworu (20 kropli) zawiera jako substancję czynną 2 mg bromoheksyny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, etanol 96%, kwas solny 0,1 N, wodę oczyszczoną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Flegamina Baby – jak stosować ten lek?

Lek Flegamina Baby należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce.
W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek do stosowania doustnego.

Lek Flegamina Baby zwykle stosuje się następująco:
niemowlęta od 3. do 6. miesiąca życia: 10 kropli 2 razy na dobę, niemowlęta od 6. miesiąca życia i dzieci do 2 lat: 10 kropli 3 razy na dobę, dzieci w wieku od 2 do 6 lat: 20 do 25 kropli 3 razy na dobę.

Lek należy zażywać w równych odstępach czasu, po posiłku.

Nie zażywać leku bezpośrednio przed snem.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie opisano objawów przedawkowania leku.

W przypadku przedawkowania należy podać węgiel aktywowany. Jeśli będzie konieczne lekarz zaleci wykonanie płukania żołądka i zastosuje leczenie objawowe.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flegamina Baby – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy stosować po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flegamina Baby w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Nie należy stosować leku w pierwszych trzech miesiącach ciąży.
W pozostałym okresie ciąży lek można stosować wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Ulotka Flegamina Baby – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Flegamina Baby Bromhexini hydrochloridum 2 mg/ml, krople doustne, roztwór

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 141 razy

Rozmiar plku 114.35 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flegamina Baby m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Flegamina Baby Bromhexini hydrochloridum 2 mg/ml, krople doustne, roztwór

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 122 razy

Rozmiar plku 99.93 KB

Cena - ile kosztuje Flegamina Baby?

Cena Flegamina Baby i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Flegamina Baby.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Flegamina Baby? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

W skład suplementu diety CannabiGold Smart 10mg wchodzi olej z nasion konopi włóknistych z ekstraktem z nasion konopi włóknistych. Preparat ma postać miękkich kapsułek, polecany jest jako uzupełnienie diety w fitokannabinoidy.

Zielony jęczmień to super food, który fantastycznie sprawdza się jako dodatek do koktajlu warzywno-owocowego. Suplement diety Zielony jęczmień w proszku marki Gorvita zawiera wysokiej jakości sproszkowane młode pędy zielonego jęczmienia.

Wyrób medyczny Virostop oral spray do ust jest przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 3. roku życia i dorosłych jako środek chroniący organizm przed bakteriami i wirusami (również przed SARS-CoV-2) oraz łagodzący objawy infekcji, w…

Preparat, który szybko i skutecznie łagodzi nieprzyjemne objawy ukąszenia owada. Ulganol Żel po ukąszeniach owadów zmniejsza swędzenie i pieczenie, zapewnia równocześnie efekt chłodzenia. Preparat jest odpowiedni do stosowania u dzieci i dorosł…

Jedno opakowanie suplementu diety Naturalna witamina D3 z lanoliny 2000j.m to aż 850 kropli, oznacza to, że jedna buteleczka wystarczy do codziennej suplementacji na bardzo długi okres czasu i to dla całej rodziny!

Dieta uboga w błonnik może niekorzystnie wpływać na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, w szczególności układu pokarmowego. Suplement diety marki Gal Błonnik jabłkowy pozwala uzupełnić codzienną dietę w ten ważny skł…

Skuteczny i naturalny sposób walki ze zmianami trądzikowymi. Natur Planet Anti Acne Olejek na trądzik przyczynia się do zmniejszenia zaskórników, krostek i grudek, a także pomaga normalizować wydzielanie sebum przy skórze tłustej.

Preparat dla osób, które chcą maksymalnie przygotować się do czekającego ich wzmożonego wysiłku umysłowego! Suplement diety Na Egzamin pozwala uzupełnić codzienna dietę w wyciąg z guarany, korzeń żeń-szenia i w solidną…

Hascovir Control to lek o działaniu przeciwwirusowym, wskazany w walce z wirusem opryszczki typu 1 i 2 (HSV) wywołującym zakażenia skóry i błon śluzowych. Preparat zawiera jako substancję czynną acyklowir w dawce 200mg w jednej tabletce.

Duża porcja naturalnej witaminy C wzbogacona o niacynę, rutynę, L-tyrozynę, inozytol oraz unikalny kompleks 10 bioflawonoidów CBC. Suplement diety Witamina C CBC jest polecany m.in. w okresach zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C.

Suplement diety Witamina D3 z cynkiem i selenem pomaga uzupełnić codzienną dietę w witaminę D, selen i cynk, czyli trzy składniki, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Polecany głównie w okresach osłabienia…

Silnie działający lek przeciwbiegunkowy – Laremid 2mg przeznaczony jest do stosowania przy ostrej i przewlekłej biegunce. Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym jest loperamidu chlorowodorek.

Owoc dzikiej róży to źródło naturalnej witaminy C. Suplement diety Dzika Róża to preparat w proszku. Zalecany jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w witaminę C w szczególności w okresie obniżonej…

Prebiotyczny płyn do higieny intymnej Lactacyd Pharma Prebiotic+ pozwala skutecznie zadbać o właściwą higienę stref intymnych oraz pomaga utrzymać naturalną mikroflorę. Polecany jest szczególnie dla kobiet, które często borykają się z infekcjami.

Sinuxin Duo to unikalny suplement diety o dwufazowej formule. Opakowanie zawiera 20 kapsułek na dzień oraz 10 kapsułek na noc. Takie rozwiązanie sprawia, że organizm otrzymuje odpowiednie wsparcie przez całą dobę.

Ziołowa kompozycja polecana do stosowania jako wsparcie w zasypianiu w okresie wzmożonego napięcia i stresu. Suplement diety Olimp Forsen Forte z walerianą uzupełnia dietę dorosłych w ekstrakty z kozłka, melisy i rumianku oraz witaminy…

Wyciągi roślinne, witamina B6 oraz magnez to skład, który zapewnia ukojenie, gdy Twoje nerwy są w strzępach. Stres w pracy i ciągłe napięcie mogą wykończyć, dlatego potrzebujesz preparatu, który pomoż…

Produkt zawiera wyłącznie glukozę bez żadnych dodatków smakowych! Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego Glukoza jest produktem dla osób z rozpoznaną cukrzycą do stosowania w przypadku hipoglikemii lub do stosowania w badaniu krzywej cukrowej.

Paracetamol jest substancją czynną o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Paracetamol Farmina 50mg ma postać czopków. Taka forma podania paracetamolu jest rekomendowana przede wszystkim dla niemowląt poniżej 1 roku życia.

Szybki sposób, by uzupełnić niedobory witamin z grupy B i magnezu. MGB6 Shock Shot marki Allnutrition to kompozycja składników, które wspomagają prawidłową pracę szkieletu mięśniowego oraz redukują objawy zmęczenia organizmu.